Balkon Dekorasyonu Fikirleri

30 Haziran 2018
Teras ve Balkonlarınız için Şık ve Ferah Dekorasyon Fikirleri
Balkonlar bizim ülkemizde çoğunlukla fazla eşyanın depolandığı ya da kombinin mutfak içerisinde kapladığı alanı küçültmek için konulan yer olarak kullanılıyor.Balkonlarda evin bir parçasıdır ve güzel havalarda ya da yağmurlu günlerde oralarda vakit geçirebiliriz fikriyle Balkon Dekorasyonu hız kazanmaya başlamıştır.Balkon dekorasyonu denildiğinde ise çoğumuzun aklına annelerimizin balkonda yetiştirdiği çeşitli çiçekler ve eskimiş beyaz plastik sandalyeler geliyor.Küçük balkonlar dekore edilemez algısı oluşsa da bunu yıkacak pek çok örnek bulunmaktadır.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri
Balkon dekorasyonun en önemli ürünü Bahçe Mobilyalarını Gördünüz mü?

Balkon Dekorasyonu Yaparken Önerilenler;


Balkon Dekorasyonunda Çiçeği Bolca Kullanın
Balkon dekorasyonunda birbirinden farklı fikirler çıkabilir ama bunlar arasında en kolay uygulanabilir ve bakımı kolay olan çiçekler ile dekorasyon yapmaktır.    Balkonunuzda çiçekler ile yeni bir dekorasyon yapmak istiyorsanız ilginç fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Örneğin ahşap malzemeler kulanarak bir saksı yapabilirsiniz.  Ahşap saksıları içerisinde koruması olacak şekilde alırsanız nemden ve güneşten etkilenmeyecek şekilde uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Balkon Duvar Aksesuarları tercih ederek alt alta saksı asarak doldurabilirsiniz. Saksıları farklı desende boyayabilir ve renkler ile neşelendirilmiş bir balkon dizaynı yapabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonunda Mobilyalardan ve Kilimden Vazgeçmeyin.


Küçük Balkon Dekorasyonunda balkonlar küçük olduğu için mobilyalarda da minimalist çizgiler ile üretilmiş mobilyaları tercih edebilirsiniz.Balkon Mobilyaları kullanmak istiyor ama bunun için alanınıza uygun mobilya bulamıyorsanız katlanabilir ürünleri tercih edebilirsiniz. Masa istiyor ama sandalye kullanmak istemiyorsanız balkonlar için üretilmiş köşe oturma takımlarını tercih edebilirsiniz. Ahşap sedirler ve renkli minderler sizin işinizi görür.Balkon zemininde sıklıkla tercih edilen kilimler farklı desenler içermeleri bakımından son zamanların modası durumdadır.Cam Balkon Dekorasyonu yapacaksanız ve dar bir alana sahipseniz halı ve yolluk yerine kilim, zemin kaplama için en uygun üründür. Kilimlerde kullanılan motifler eski zamanlardan beri türk halkının sevdiği motifler olmuştur.Balkon haricinde Teras Balkon Dekorasyonu ile ilgili de pek çok farklı ve özgün fikir bulabilirsiniz.İnternette teras ve balkon dekorasyonu ile ilgili pek çok içerik ile karşılaşabilir,bunlardan fikir alarak kendi alanınızı yaratabilirsiniz. Dekorasyonda modern, salaş ya da oldukça sade görünümleri tercih edebilirsiniz.
Balkonlar artık adeta bir yaşam alanı gibi, yeni yapılan inşaatlarda balkonlar yer yer küçülse de keyifli alanlar yaratmak için yine de mevcut alan var. Balkonlarda farklı mobilyalar ve aksesuarlar kullanılarak pek çok farklı tasarıma imza atabilir, gelen misafirlerinizi keyifle ağırlayabilir ya da evin içerisinde daraldığınızda kendinize bir kaçış noktası yaratabilirsiniz.Balkon Aksesuarları mobilyalar ile mükemmel bir uyum sağlayarak sizi masal diyarlarında hissettirebilir. Örneğin kullanabileceğiniz beyaz ışıklar balkonunuza hem mistik bir hava katabilir hem de aydınlık ve ferah bir ortam yaratabilir. Balkon Aksesuarları arasında kalın büyük battaniyelerde sıkça kullanılıyor.Uzun saatler oturduğunuzda üşüme ihtimalinize karşı sizi korurken yine şık bir görüntü oluşturmakta.
Balkon Dekorasyonunda en çok tercih edilen ahşap sandalyeler ve masalardır.Bir yandan modern çizgileri varken bir yandan da gelenekselliğini korumaktadır. Mimari dekorasyonda alaçatı stili dediğimiz duvarlarda mavi ve beyazın hakim olduğu, duvarlarda istiridye kabukları ile örtülü ağların kullanıldığı stil pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Balkonlar Artık Değişime Hazır


Balkonları artık depolama alanları olmaktan çıkararak bambaşka bir simaya büründürmenin vakti şimdi. Yeşiller ve çiçekler ile donatarak kendinizi bir kır bahçesinde hissedebilir, mavileri kullanarak deniz kenarında güne uyanabilirsiniz. Şehirin içerisinde yaşasanız bile doğa ile iç içe olabilirsiniz. Kahverengi tonlarını, ışıkları kullanarak new yorkta bir plazada hissetmek isteyebilirsiniz belki de. Tüm bunlar için iyi bir araştırma yapmanız ve ne istediğinize karar vermeniz yeterli olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.