sadsad x
asdasd

Blog

Bir evi baştan sona dekore etmenin yolu mobilyalardan geçiyor. Oturma odasından mutfağa, salondan yatak odasına kadar evin her bölümüne özel mobilya modelleri bulunuyor. Her bir model farklı tasarımlar ve renkler ile birlikte istenilen dekorasyonu yapabilme imkanını sunuyor. 2018 yılının yerini 2019' a bırakmaya başladığı bugünlerde eski modeller de yerini yenilerine bırakıyor.
Her yeni yıl kendiyle yenilikler getirir. Bu yıl da mobilyalara yeni dokunuşlar ile tasarlanan modelleri beraberinde getiriyor. 2019 mobilya modelleri eski mobilyalarını yenilemek isteyene de evine ilk kez mobilya alacaklara da hitap ediyor.

Eve gittiğimizde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz koltuklarda istemeden de olsa yiyecek ve içecek dökebiliriz ve inatçı lekeler oluşturabiliriz. Koltuklarda ve halılarda görülen yağ lekeleri ise oldukça kötü gözüktüğü için kullanım açısından da hiç hoş gözükmemektedir. Yağ inatçı bir leke olduğu için bu lekeleri olabildiğince kumaşlara zarar vermeden çıkarmak gereklidir. Yağ lekesi çıkmadığızaman gerçek anlamda kötü bir kabus haline gelebilir. Bu nedenle yağ lekesi nasıl çıkar, koltuktan yağ lekesi nasıl çıkar diye düşünmenize gerek kalmaz, bir kere bu yazıyı okuyunca gerekli tüm bilgilere sahip olmuş olacaksınız. Öncelikle bilinmesi gereken yağın döküldüğü koltuğun kumaşının özelliklerini bilmektir. Örneğin derideki bir yağ lekesi ile süet kumaşa dökülen yağ lekesine uygulanacak olan şeyler birbirinden farklıdır. Kumaşın özelliğine göre uygun deterjan kullanılmalı ve kumaş yıpratılmamalıdır.

Tırnaklarımıza oje süreceksek eğer dikkatli olmak son derece yararlı olacaktır çünkü içerisindeki kimyasal madde yapışkan olduğundan döküldüğü takdirde bulaştığı yerden çıkartmak oldukça güçtür. Bu lekeleri çıkartmak için de doğru yöntemi ve temizleyiciyi bulmak gerekir. Doğru temizleyici ile halı ve koltuklara zarar vermeden lekelerden kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki ojeyi çıkartmak için kullandığınız aseton maddesi, bazen koltuk kumaşlarına bulaşan ojeleri temizlemekte de etkilidir. Fakat açık renkli koltuklarınız var ise kullandığınız aseton ağartıcı bir özellik gösterebilir.

Kan lekesi eşyalarınıza bulaşmış en zorlu lekeler grubu içerisindedir. Bunun nedeni ise içerisinde protein olması ve günlük temizlikte kullanılan leke sökücüler ile temizlik yapılamamasıdır. Kan lekesinin bu kadar zorlu çıktığını bilmeyen kişiler, sıradan deterjanlar ile müdahale etmeye çalışsa da bu pek etkili bir yöntem değildir. Yapılan yanlış müdahaleler ile lekenin halı gibi derin gözenekli alanlarda daha fazla nüfuz etmesine neden olursunuz.Kan lekesi nasıl çıkar diye düşünüyorsanız doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Bu yöntemler arasında en iyi etkiyi gösterecek olan protein parçalayıcı özelliği olan çözeltilerdir. Bu çözeltiler kan lekesi içerisindeli proteini parçalarlar ve lekeyi yok ederler.

Romantik yemeklerin vazgeçilmez elemanlarından olan mumlar eridiğinde ve istenmeyen bir yüzeye damladığında zorlu lekelere dönüşebilirler. Koltuklarai parkelere, halılara damladığı zaman çıkması zor olur ve leke bırakabilirler. Mum Lekesi Nasıl Çıkar diye merak ediyorsanız yazımız tam sizlere göre. Mum lekesinin izi birçok yüzeyden kolaylıkla çıkabilir. Yüzeyin pürüzlü ya da pürüzsüz olması gibi birçok faktör ise lekenin çıkarılabilirliğini etkileyen faktörler arasındadır.

Bir ev kadını için evinde büyük bir öneme sahip halısının üzerinde çirkin ve büyük bir mürekkep lekesi görmek oldukça kötü ve can sıkıcı bir durumdur. Yapacak bir şey yok bu leke geçmez diyerek pes etmek ise aslında yapmamanız gereken şey çünkü mürekkep lekesini çıkarmak sandığınız kadar zor değil. Önemli olan ise halının mürekkep lekesinden kurtulmasında zamanı iyi kullanmak ve özendir. Örneğin mürekkebin döküldüğünü gördünüz mürekkep lekesi nasıl çıkar ve kurumadan önce temizlemeye başladıysanız, hiçbir iz kalmadan mürekkepten kurtulmak mümkündür. Mürekkep lekesinin kuruduğunu fark ettiyseniz bile merak etmeyin lekenin üzerinde büyük fark yaratacak derecede kurtulmanızı sağlayacak altın değerindeki tavsiyeler yazımızda.

Mutfağını değiştireceklerin merak ettiği Ada Mutfak Nedir? ve en Şık Ada Mutfak Örnekleri
Dekorasyon dünyasında mutfak dekorasyonu ile ilgili pek çok yenilikçi fikir tasarım dünyasına dâhil oluyor. Çok amaçlı üretilen mutfak adaları kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ferah ve geniş kullanım alanları, renkler arasındaki uyum ve beyaz zeminde malzemelerin ön plana çıkarıldığı örnekler anlatılacak. Ada Mutfak yaptırmak isteyenler için detaylı bilgiler yazımızda. Büyük ve geniş alanları dolaplar ile kaplayarak, tezgâh alanı da yaratılan modellere Ada Mutfak Modelleri denir.

Dekorasyonu Fikirleri ;Mutfaklar yaşanılan bir evin ruhunu yansıtır her zaman. Mutfak ortaçağdan bu yana her zaman özel bir anlam taşır. Yemek pişmesinin haricinde bir ailenin toplanma alanıdır aynı zamanda. Mutfaklar günümüzde de yemek pişen bir alan olmasının haricinde anlamlar taşır. Sosyalleşme alanı, aile ve arkadaşlarla birlikte vakit geçirilen çok amaçlı kullanılan bir alandır. Bir Mutfak Dekorasyonunda kullanabileceğiniz aksesuar, mobilya ve aydınlatma gibi tercihlerinize yönelik Mutfak Dekorasyonu Fikirleri adeta derya denizdir. Bu fikirler arasında her zevke ve her bütçeye hitap eden Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri ya da geniş alanlar için dekorasyon önerileri bulunmaktadır.

İlham verici fikirler ve özgün dokunuşlarınızla Eğlenceli ve Rahat Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri ile çocuk odasını sihirli bir alana dönüştürebilirsiniz. 
Bebek odalarından, genç odasına kadar Çocuk Odası için heyecan verici pekçok fikir bulunmaktadır. Çocuk Odası Dekorasyonunda istediğiniz her türlü fikri uygulayabilir, eğlenceli tasarımlara imza atabilirsiniz çünkü çocuk odaları hayal gücünün en geniş olduğu dekorasyon alanlarıdır. Çocuğunuzun oyun oynadığı, zamanının çoğunu geçirdiği yeri hem güvenli hem oldukça eğlenceli bir hale dönüştürmek için çocuğunuzu iyi tanımanız gerekir. Nelerden hoşlandığını öğrendikten sonra onun hoşlandığı şeyleri mobilyadan, aksesuara, aydınlatmaya, duvar kağıdına kadar her türlü malzemeye yansıtabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Banyo Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler
Mükemmel banyo tanımı oldukça açık uçlu bir konu aslında, her zevk birbirinden farklı olduğu için tasarımlarda farklı olacaktır haliyle. Yeni bsnyo tasarlarken kafanız karışabilir ama öncelikle alanı iyi tanımalı ve Banyo Dekorasyonu ona göre yapmalısınız. Şık bir banyonuz olsa bile kullanışı olmayan bir banyoyu kim ister ki. Ne istediğinize karar verin, banyo sizin huzur bulabildiğiniz bir alan mı olmalı yoksa yaratıcılığınızın arttığı bir kaçış alanı mı?

1 2 3 4 5 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.