facebook

Salon Dekorasyonuna Doğal Renkler

14 September 2017

Doğal renk aslında çok belirgin olmayan bir tanıma sahiptir. Canlı renklerin yanında daha düz sade ve tekdüze olarak görülen siyah-beyaz-gri üçlemesinin aksine açık ve mat renkler olarak görülür. Buna örnek olarak açık sarı, fildişi, krem rengi, açık kahve ve toprak renklerini verebiliriz. Renkler tekdüze olsa bile salon tasarımı yaparken bunu tekdüzelikten çıkararak sıra dışılıktan yararlanmalıyız. Elimizden geldiği kadarıyla tekdüze bir görüntü vermemeye çalışmalıyız. Bunu sağlamak desende, aksesuarda veya kumaşta bir rengin çeşitli tonlarını kullanarak bir akış sağlayabiliriz. Her yeri beyaz olarak tasarlanmış bir evde koltukların üzerinde yastıklarda gümüşi veya siyah-beyaz desenli kullanarak daha farklı bir görüntü elde edebiliriz. Bu salona yenilik ve hareket katar.

Bu tür dekorasyonlarda sade renkler hakim olsa da eğer bir farkındalık yaratmak istiyorsanız o rengin en açığı ile en koyusunu bir arada kullanarak o farkındalığı yaratabilirsiniz. Böylece başka bir renge veya desene ihtiyaç duymadan da yaratıcılık sağlamış olursunuz ve dikkat çekmesini sağlarsınız.

Eğer doğal renkleri tek başına kullanırsanız pek bir anlamı olmaz. Salonunuzda metal renkli aksesuarlar kullanarak, köşelerine yeşil bitkiler  erleştirerek, aynalar ve cam vazolar kullanarak salonunuzu aydınlık ve geniş gösterebilirsiniz. Bu hem de daha doğal ve şık bir görünüm sağlamış olur. Bu canlandırıcı yenilikleri kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.

Eğer doğal renklerle oluşturduğunuz salonunuzdan sıkılırsanız yenilik katmak sizin için hiç zor olmaz. Çünkü doğal renklerin arasına canlıbir renk koymak ortamı bozmaz aksine güzelleştirir. İstediğiniz zaman rahatlıkla canlılık katabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.