sadsad x
asdasd

Bebek Odası Takımı

Çocuklar, daha anne karnına düştükleri andan itibaren ailelerine, çevrelerine mutluluk vermeye başlarlar. Henüz yüzünü bile görmedikleri bebekleri için hazırlık yapmak, anne babalar için eşi benzeri olmayan bir mutluluk sebebidir. Bebek için ayrılan odanın hazırlığı da, bu hazırlıkların içinde belki de en güzelidir. Bebek gelmeden daha aylar önce hazırlanan bebek odası, heyecanlı ebeveynler tarafından sık sık ziyaret edilerek hayaller kurulur. Bu hayallerinizi en güzel şekilde yaşamanıza olanak sunacak bebek oda takımları ise Türkiye'nin lider mobilya markası Evgör Mobilya'da!

Bazı anne babalar için ilk etapta bebek odası takımları gereksiz gelebilir. Bebek için ilk başta oda yapmak ya da yapmamak tercih meselesi olmakla birlikte eğer uygun bir yeriniz varsa kesinlikle bebek oda takımı edinmenizi öneririz. Bebeğinizin günden güne artan eşyaları ve oyuncakları için evde sürekli yer aramak ve çözüm bulmak yerine, hali hazırda var olan odasını kullanmanız hem evdeki dağınıklığı azaltır hem de ayrı bir bebek yatak odası yapmanız bebeğinizde aidiyet duygusunu oluşturur.

Evgör Mobilya olarak hem bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak, bebeğinize uzun yıllar boyu ev sahipliği yapacak bebek odası modelleri üzerinde çalıştık hem de siz ebeveynlere hitap edecek, içinizi rahat ettirecek, en kullanışlı bebek odaları modellerine yer vererek geniş bir koleksiyon yarattık. Hem bebeğiniz hem de sizin için en doğru adrestesiniz!

Bebek Odası Takımı Nasıl Satılır?

Bebek odası takımları genelde modüller halinde satılır. Standart bebek odası modelleri, bir bebek beşiği, bebek dolabı ve bir şifonyer içerir. Ancak bebek odası olarak belirlediğiniz odanın boyutuna göre sadece bir bebek dolabıyla beşik tercih edebileceğiniz gibi ilk etapta dolabı gereksiz bulabilir ve sadece beşik de satın alabilirsiniz. Ancak az önce de söylediğimiz gibi hepsini bir arada satın alarak odayı bir takım halinde kurmak, uzun yıllar boyunca sizi hem düşünmekten hem de masraftan kurtaracak.

Bebek Odası Takımı Nasıl Olmalı?

Bebek odası mobilyaları dendiği zaman akla ilk gelmesi gereken kriter, kesinlikle güvenliktir. Bu aşamada ilk iş, kullanılan materyallerde bitmektedir. Plastik ve cam malzemelerin olabildiğince az kullanılması, cam kullanılıyorsa kırılmaz yapıda cam kullanılması, ahşap bebek odaları modellerinde kullanılan ahşabın eğer hamsa kıymıksız kalacak şekilde iyi zımparalanması eğer boyanacaksa da kurşun içermeyen, sağlıklı boyalarla boyanması, bebek odası takımlarında güvenliğin ilk koşulunu oluşturur.

Bebek odası takımları genelde yetişkinlerin kullandığı mobilyalardan farklı olur. Daha küçük bir insan ve onun epey küçük boyuttaki eşyaları için özel olarak dizayn edilen bu takımların dolapları küçük elbiseler için daha kısa askılık bölümleri içerir.

Güvenlik söz konusu olduğunda bebek karyola modelleri de önemli kriterler içerir. Bebek karyolaları da henüz kendilerini kontrol edemeyen bebeklerin güvenliği için korumalı olmak zorundadır. 2, hatta 3 yaşına kadar bu tip korumalı, düşmeyi önleyici yataklara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bebek Beşiği Modelleri

Evgör Mobilya olarak bebek beşiği modellerinde kullanışlı, pratik ve sağlam parçalara yer vererek uzun süreli kullanımınızı ve yavrularınızın güvenliğini amaçladık. Dört bir yanı kapalı olan bebek beşikleri sayesinde bebekleriniz hem rahat hem güvenli.

Montessori bebek odası beşikleri, asansörlü ön koruması sayesinde bebeğiniz düşme tehlikesini atlattıktan sonra da kullanabileceğiniz kullanışlı beşik modellerinden biri. Yere yakın olması sebebiyle ön barını indirdiğiniz zaman çocuğunuzun rahatlıkla inip çıkabileceği bir modeldir. Üstelik çatılı modelleriyle hem çocukların ilgisini çekmekte hem de göze hitap etmektedir. Montessori bebek odası takımı da tıpkı diğer bebek odası takımlarımız gibi çocukluk çağında da kullanmaya müsait, uzun ömürlü mobilyalardandır.

Büyüyen beşik modelleri ise çok yönlü bir kullanım sunmaktadır. Bebeğiniz henüz küçükken komidin kısmını alt açma masası olarak kullanabilirsiniz. Komidine de bezleri, ıslak mendilleri koyduğunuz zaman son derece kullanışlı bir alt açma masası olacaktır. Büyüyen beşikler aynı uzun süreli kullanıma sahiptir. Bebeğinizin boyu yeterince uzadıktan sonra komidin kısmını çıkararak çocuk yatağı olarak kullanabilirsiniz.

Büyüyen bebek beşiği seti karyola kısmını, henüz dönemeyen bebekleriçin yüksek kademede kullanabilirsiniz. Bebeğiniz dönmeye başladıktan sonra karyolayı alt kademeye alıp güvenliği artırabilirsiniz. Tıpkı montessori beşik modellerimizde olduğu gibi büyüyen beşik modellerimizde de ön bar asansörlü yapıya sahiptir. Bu sebeple gerek kalmadığına karar verdiğiniz an ön barı aşağı indirebilir ve çocuğuzun kendi inip çıkmasına fırsat tanıyabilirsiniz.

Büyüyen beşiklerin de kendi içinde iki farklı modeli bulunur: Yavrulu beşikler ve altı boş beşikler. Yavrulu beşiklerin yatak boyutunda bir çekmecesi olur. Bu çekmeceyi depolama alanı olarak kullanabileceğiniz gibi içine ekstra bir yatak koyarak misafirleriniz ya da büyük çocuklarınız için alan açabilirsiniz.

Yavrulu olmayan büyüyen beşikler ise ayaklı olur ve temizlik konusunda size kolaylık sağlar. Yatakların altının boş olmasını tercih edenler için ayaklı büyüyen beşik modelleri ideal olacaktır.

En kullanışlı bebek beşiği modeline karar vermek istiyorsanız, sizler için ürettiğimiz bebek beşiklerinin son derece kullanışlı olduğunu belirtelim. Ancak beşikle ilgili beklentilerinize göre kullanışlı beşiği siz seçmelisiniz. Kimileri için montessori beşik daha kullanışlı olurken kimilerine büyüyen beşikler pratiklik anlamında daha fazla hitap edecektir.

Bebek Dolabı Modelleri

Bebek odası dolabı modelleri de tıpkı biz yetişkinlerinki gibi farklı modellerden oluşuyor. 2 kapaklı, 3 kapaklı ya da 4 kapaklı; çekmeceli ve çekmecesiz seçeneklerimizi beğeninize sunuyoruz. Seçeceğiniz bebek yatağıyla takım olarak satılan bu dolaplar, küçük bir bebeğin ihtiyaçlarına ve ebeveynlerin pratiklik ihtiyacına hitap etmesi amacıyla tasarlandı.

Bebekleriniz için dolap tasarlarken hem çocuklar için eğlenceli tasarımlara hem de klasik modellere yer vermeye özen gösterdik. Klasik modellerde camlı ve perdeli bölümlerle çocuğunuzun odasında vintage bir hava yakalayabilirsiniz.

Şifonyer almayı düşünmüyorsanız dolap seçiminizde muhakkak çekmeceli modellere yer vermenizi öneririz. Bebeğinizin özellikle yaşamının ilk yıllarında minicik olan kıyafetleri için çekmeceler çok kullanışlı olacaktır.

Kız Bebek Odası Takımı Modelleri

Kız bebekler için ilk akla gelen renk elbette pembe oluyor. Ancak ilerleyen zamanlarda diğer renkleri de rahatça kullanabilmeniz için kız bebek odası modelleri içerisinde daha çok beyaz renge yer vererek, pembeye daha çok detaylarda yer verdik. Kız çocuk oda takımları olarak da kullanabileceğiniz bu takımlar, beşik çocuğa uygun hale getirildikten sonra uzun süreli bir kullanım sağlayacaktır.

Kız bebek mobilya modellerinde daha kıvrımlı, daha detaylı parçalar kullandık. Böylece kızınızın odasında zarif dokunuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Kız bebek beşiği ile takım olarak satılan dolaplarımız ile bebeğinizin odasında çabasız ve kullanışlı bir şıklık yaratabilirsiniz.

Erkek Bebek Odası Takımı Modelleri

Kız bebekler, her ne kadar pembe ile özdeşlemişse erkek bebekler için de mavi renk o kadar önemliydi. Ancak zaman içerisinde annelerin beğenisiyle beraber erkek bebeklerle özdeşleşen renk de değişti ve ortaya çok daha soft, çok daha kullanışlı bir renk olan gri çıktı. Mavi renk, hala erkek bebekler için sevilen bir renk olsa da gri rengin popülaritesinin de gün geçtikçe arttığını söylemek yanlış olmaz.

Gri deyince aklınıza iç karartan gri gelmesin. Aksine kullandığımız gri renkle içiniz ferahlayacak. Kasvetli bir ton olmaktan çok uzak bir griyle boyadığımız erkek bebek mobilyaları, aynı zamanda diğer renklerle de bir arada kullanılabiliyor.

Tabi sadece gri değil, bebek mobilyası denince olmazsa olmaz bir renk olan beyaz renk de erkek bebek beşiği ve bebek odası mobilya modelleri arasında yerini alıyor. Beyaz erkek bebek odası takımı modelleri, beyazın klasikliğinden ve şıklığından vazgeçemeyenler için farklı model seçenekleriyle bebek oda mobilya kategorimiz içerisinde sizleri bekliyor.

Bebek Odası Takımı Fiyatları

Bebek odası dendiği zaman akla ilk olarak bebek beşiği ve dolabı geliyor. Takımlar da genel olarak bu ikili üzerinden satılıyor. Ancak ekleme yapmak istediğiniz takdirde fiyatlar elbette eklenen materyallere göre artış gösteriyor. Şifonyer ya da duvar rafı eklemek istediğiniz zaman fiyatlandırma da buna bağlı olarak yükseliyor.

Bebek mobilyalarında güvenliğin ön planda olduğundan ve mobilyaların kalitesinin öneminden bahsetmiştik. Kullanılan boyaların kalitesi de elbette bebek odası takımları, bebek beşiği fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Kurşun içermeyen, sağlıklı boyalarla boyanmış; kaliteli ahşabın kullanıldığı mobilyaların fiyatlandırması da buna göre oluyor. Bebek mobilyalarında kalite, diğer mobilyalara göre çok daha önemli.

En iyi bebek odası markaları arasında ilk akla gelenlerden biri olarak bebekleriniz için mobilya üretirken, bir anne sıcaklığıyla ve düşüncesiyle yaklaşarak en kaliteli, en sağlıklı, en güvenli malzemeleri kullandık. Kalitemize göre uygun bebek odası takımı fiyatları ile beraber beğeninize sunuyoruz.

devamını oku...
kapat...
bebek odası takımı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.