sadsad x
asdasd

Klasik Koltuk Takımları

Klasik koltuk takımı; diğer koltuk takımlarına göre ahşabın yoğun kullanıldığı, kullanılan ahşaplarda oymalar ve varaklar olan, sanki koltuk takımı değil de adeta sanat eseri olan mobilyalardır. Çok eski zamanlardan günümüze kadar her dönemde kendisine mutlaka yer bulan klasik koltuk takımları, eskiden daha çok saraylarda kullanılmaktaydı. Günümüzde ise ev dekorasyonunda lüks eşyalar kullanmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha çok yalı ve villa gibi, gösterişli eşyalarla muhteşem uyum yakalayan mülklerde tercih edilmektedir.

Klasik mobilya modelleri arasında sadece koltuk takımından bahsetmek doğru olmaz. Klasik tarz dekorasyon yapılacak oda salonsa, klasik salon takımı modellerini incelemeniz daha doğru olacaktır.

Klasik Koltuk Takımı Özellikleri Nelerdir?

Klasik koltuk takımı modellerinde kullanılan ahşap oldukça önemlidir. Şekil verilmek istenen ahşap oyulurken zarar görmemesi için kaliteli malzeme kullanılmalıdır. Diğer koltuk takımlarında kullanılan mdf, sunta gibi malzemeler yerine uygun ağaçlardan alınan doğal ahşap kullanılarak gösterişli bir görünüm elde edilmektedir. Koltuk takımında kullanılacak olan ahşabın üzerinde yer alan vernik veya cilanın dayanıklı olması, kullanıma bağlı yıpranmaları ve güneş ışığının olumsuz etkilerini geciktiren kalitede olması dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

Ahşap detayları fazla olan klasik koltuk takımları için çok fazla kumaş ve renk seçeneği mevcuttur. İhtişamlı kumaşlardan tutun da, daha sade kumaşlara kadar her tarza uyacak kumaşları bu mobilya seçeneğinde bulabilirsiniz.

Klasik koltuk modelleri büyük boyutlarda üretilen mobilyalar oldukları için, klasik tarz ile dekore etmek istediğiniz evinizin bu koltuk takımının sığacağı büyüklükte olması gerekir. Dar bir salona yerleştirmek istediğiniz klasik koltuk takımı, odayı daraltarak güzel bir görünüm sağlamak yerine, sıkışık bir izlenim verecek, istediğiniz ve beğendiğiniz görüntüyü asla elde edemeyebilirsiniz.

Klasik oturma grubu almaya karar verdiyseniz, ihtişamlı olacak salonunuzda kullanacağınız diğer dekorasyon ürünlerini daha sade kullanmaya özen göstermelisiniz. Gösterişli koltuk takımınızın yıldızını söndürmeyip daha da parlatmanız gerektiği için seçeceğiniz halı veya perdelerin, klasik takımınızla uyumlu ancak daha sade modeller olması gerekmektedir. Diğer bir nedeni ise yaptığınız dekorasyonun hem sizin hem de misafirlerinizin gözlerini yormasını engellemektir.

Klasik koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, koltuğun üzerinde yer alan kumaş kalitesidir. Tarzları gereği klasik koltuk takımlarında saten, kadife, ipek saten gibi gösterişli kumaşlar kullanılmaktadır. Tabi ki klasik mobilyalarda öncelik şık bir görüntüdür ancak koltuk takımları sürekli kullanıldığı için, kullanım açısından düşünüldüğünde eskimeye ve yıpranmaya diğer eşyalara göre daha meyillidir. Bu nedenle kumaş kalitesi iyi düşünülmesi gereken bir konudur. Leke tutmayan ve kolay temizlenen kumaş seçeneklerini klasik mobilyalarınızda tercih edebilirsiniz.   

Evinize Çok Yakışacak Klasik Koltuk Takımı Modelleri Evgör’de!

Türkiye’nin en büyük mobilya mağazalarından biri olan Evgör, 2004 yılından itibaren sektörde öncü firmalardan biri olarak ve müşterilerinden aldığı geri bildirimler sayesinde yarınlara umutla bakmaktadır.

Klasik mobilya seven, evini yenilemek isteyen veya yeni evlenecek olanların hayalinde yer alan mobilya seçeneklerini Evgör internet mağazasında bulmak çok kolay. Ayrıca yeni evlenecekler için düğün paketleri ile de mutlu bir yuva kurmanın ilk ve en güzel adımını atmış olacaksınız.

Evgör Mobilya’da yer alan ürünler genellikle 3+3+1 şeklinde takımlardan oluşsa da, evinizin genişliğine göre farklı kombinasyonlarda dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Sadece şık bir görünüşe sahip olmayan, ayrıca işlevselliği de ön planda olan klasik koltuk takımı modellerini çok seveceksiniz. Koltuk takımları, genellikle ahşap gürgen ağacından üretilmektedir. Kalite ve şıklığı bir arada yaşamak için Evgör Mobilya yeter de artar bile.

devamını oku...
kapat...
Klasik Mobilyalar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.