sadsad x
asdasd

Klasik Koltuk Takımları

Klasik koltuk takımı, üretildiği malzemeye ve tasarıma göre diğer koltuk modellerinden farklı bir şekilde göze çarpar. Ahşabın yoğun olarak kullanıldığı bu koltuklar, çok uzun yıllardan beri birçok kişi tarafından tercih edilir. Tasarımındaki ahşap oymalar ve varaklar ile dekore edildiği evin ruhunu yeni baştan yaratırlar. Klasik koltuklar, eskiden özellikle saraylarda kullanıldığı için saraylara layık bir salon isteyenler için şüphesiz en doğru seçimdir.

Salonlarını lüks eşyalar ile dekore etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği koltuk modelleri genelde klasiktir. Gösterişin öne çıktığı mülklerde özellikle klasik koltuklar tercih edilir. Bu koltuklar, eskiden fabrika üretiminin günümüzdeki kadar yaygın olmadığı dönemlerde revaçtaydı. Ancak günümüzde hala çok değerlidir. Ahşap ve kumaştan oluşan ürünün her bir bölümü el emeği ile işlenir ve şekillendirilir. Bu yönüyle de sadece bir mobilya değil, aynı zamanda bir sanat eseridir.

Ahşap kısımlar oyularak işlendiği için, bu işlem sırasında klasik koltuğun güzel görünümünü koruması ve zarar görmemesi çok önemlidir. Bunun için ise ahşabın birinci kalite olması şarttır. Artık çoğu mobilyada bulunan sunta, yonga levha ve benzeri malzemelerin klasik koltuk takımlarının yapımında yeri yoktur. Bu nedenle kalite denince akla ilk gelen model de klasik koltuk takımlarıdır.

Her Biri Eşsiz Kalitede: Klasik Koltuk Takımı Modelleri

Bir evi klasik tarzda döşemek, evin havasını baştan aşağı yenilemek anlamına gelir. Birbirinden farklı ve etkileyici klasik koltuk takımı modelleri, salonunuzun ruhunu tamamen değiştirecektir. Evgör Mobilya bünyesinde her türlü zevke ve salona uygun nefes kesici modeller üretilmektedir. Örneğin Safir Krem Koltuk Takımı, şık ve havalı görünümü ile odanızın havasını tamamen değiştirebilecek bir üründür. Salona saray havası katmanın yanı sıra, evin dekorasyonuna göre sadelik isteyen kişilerin beklentilerini de karşılayacak bir tasarıma sahiptir. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Diğer yandan Hürrem Klasik Koltuk Takımı, altın ve mavi renkleri ile dikkat çeken bir modeldir. Güzelliği ve ihtişamı ile odanızın aurasını mükemmel bir şekilde değiştirir. 1. sınıf malzeme ile üretilen bu klasik koltuk modeli, ayrıca zarif ve altın taban işlemeleri ile de öne çıkar. Kanuni Klasik Koltuk Takımı ise kahverenginin sıcak ve soğuk tonlarının mükemmel uyumuna sahiptir. Özellikle ahşabın yoğun kullanıldığı salonlar için eşsiz bir seçimdir. Bir başka klasik model olan Ronda Klasik Koltuk Takımı, bir salonu baştan aşağı yaratacak bir görkeme sahiptir. Gösterişli ve havalı salon tercih etmek isteyenlerin tereddüt etmeden seçebileceği bir üründür.

Melikşah Klasik Koltuk Takımı; işlevi, konforu ve şık tasarımı ile klasik koltuk takımı severlerin gönlünü fetheden bir modeldir. Mavinin huzur veren açık tonları ile bezenmiş ürün ahşap gürgen ağacından üretilmiştir. Elizabeth Klasik Koltuk Takımı, estetik ve diğer modellere kıyasla mütevazı tasarımı ile göz alıcı bir özelliğe sahiptir. İhtişam ve sadeliğin bir arada bulunduğu eşsiz bir takımdır. 

Öne çıkan bir diğer model olan Picasso Lüks Koltuk Takımı, konfor ve şıklığı bir arada sunar. Her türlü salon tasarımına uygun olan renk seçenekleri ile kolaylıkla dekore edilebilir. Lalezar Klasik Koltuk Takımı ise gümüş yansımaların şık oymalarla uyum içinde olduğu nefes kesici bir modeldir. Salonunda asaleti eksik etmeyenler için müthiş bir seçenektir.

Bu eşsiz kaliteye sahip modellerin yanı sıra en çok tercih edilen klasik koltuk takımı modelleri ise şunlardır:

Klasik Koltuk Takımının Avantajları

Klasik koltuk takımları, kullanıldıkları ortamda adeta bir yıldız gibi parlar. Model konusunda doğru bir tercih yapılırsa, koltuğun bulunduğu ortamın kalitesi de artar. Özellikle lüks sevenler için klasik modeller vazgeçilmezdir. Mobilyanın kullanıldığı oda adeta bir sanat galerisine dönüşür. Klasik koltuk seçilirken ürünün rahat olmasına dikkat edilmelidir. Böylece ürün gün boyu konforlu bir şekilde kullanılabilir. Sadece şıklığa bakılarak yapılan satın alımlarda konfor sağlanamayabilir. Konforlu bir koltuk ise uzun yıllar kullanılabilir.

Klasik koltuk takımları çoğu mobilyaya kıyasla çok parçalı yapıdan oluşur. Bu bakımdan kalabalık aileler için kullanıma uygundur. Özellikle büyük boyutlara sahip modeller, gerektiği durumlarda yatak olarak da kullanılabilir. Ayrıca birbirinden farklı renk seçenekleri ile her türlü zevke hitap ederler. Son olarak ürünün yapımında kaliteli ahşap malzeme kullanıldığı için bu koltukları uzun yıllar kullanmak mümkündür. Bakımı yapıldığı takdirde, değişime gerek duymadan senelerce kullanabilirsiniz. Bu sayede her sene koltuk değiştirmek zorunda hissetmezsiniz.

Her Rengi Ayrı Güzel: Klasik Koltuk Takımı Renkleri

Klasik koltuk takımları için birbirinden farklı renk ve kumaş seçenekleri bulunur. Ortama nasıl bir hava katmak istediğinize bağlı olarak tercihiniz değişebilir. Örneğin, iş yerlerinde siyah ve gri renklerin ağırlıklı geldiği modeller tercih edilir. Gri klasik koltuk takımları, ev ortamı için de eşsiz bir seçimdir. Mavi klasik koltuk takımı ise sıcak ve huzurlu bir ev görünümü için idealdir.

Özellikle küçük salonların vazgeçilmezi olan mavi klasik koltuk takımları, içinde bulundukları odaya ferah bir görünüm katar. Ayrıca diğer mobilyalarınızın rengi de bu noktada belirleyici olabilir. Daha sade bir görünüm için açık ve parlak renk seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Diğer yandan daha ihtişamlı bir görünüm için daha koyu renk seçeneklerine yönelebilirsiniz. Tercih tamamen sizin!

Klasik Koltuk Takımı Fiyatları 2024

Klasik koltuk takımı fiyatları; kumaşın türüne, takımdaki parça sayısına, ürünün modeline ve boyutuna göre farklılık gösterir. Özellikle de kumaşın türü, fiyat konusunda oldukça belirleyicidir. Kampanya döneminde fiyatlar daha avantajlı olabilir. Ancak genel olarak yüksek kaliteleri ve üretimine harcanan emek bakımından bu koltuklar lüks tasarım ürünleridir. En çok tercih edilen klasik koltuk takımlarının fiyatları ise şu şekildedir:

En Kaliteli Klasik Koltuk Takımları Evgör Mobilya'da!

Siz de klasik koltuk alırken içiniz rahat etsin istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Herkesin zevkine uygun klasik koltuk takımlarını, en avantajlı fiyatlarla Evgör Mobilya’dan alabilirsiniz. Koltuğunuzu almadan önce her türlü sorunuz için iletişime geçebilir, detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Böylece aklınızdaki soru işaretlerini de rahatlıkla giderebilirsiniz. Kalite ve müşteri memnuniyetinden asla ödün vermeyen Evgör Mobilya, birbirinden muhteşem klasik koltuk takımı seçenekleri ile sizi bekliyor!

Klasik Koltuk Takımları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Klasik koltuk takımı ne demek?

Klasik koltuk takımı, ahşabın en kaliteli türünden üretilen ve oymalara sahip olan mobilyalardır. Şık ve birbirinden eşsiz görünümleri ile sanat eseri özelliği taşırlar.

Klasik koltuk takımının özellikleri nelerdir?

Klasik koltuk takımının en belirgin özelliği, oldukça yüksek kaliteli ahşaptan üretilmesidir. Üretim aşaması oldukça detaylı ve zahmetlidir. Ahşabın oyulurken zarar görmemesi için oldukça dikkat edilmelidir. Ahşabın üzerine sürülen cila dayanıklı ve koruyucudur. Düzgün cilalanan klasik bir koltuk takımı, güneşe karşı uzun yıllar ilk günkü kalitesini koruyabilmektedir. Klasik koltuk takımının bir diğer özelliği de geniş renk ve kumaş skalasıdır. Herkesin zevkine uygun renk ve kumaşta üretilebilmektedir.

Klasik koltuk takımı çabuk eskir mi?

Kaliteli malzemeden yapılan koltuklar kısa sürede eskimez. Kalitesiz malzemeden yapılan mobilya ise ne kadar az kullanılırsa kullanılsın mutlaka eskiyecektir. Bunun için ürün yapımında kullanılan ahşabın birinci derece olmasına dikkat edilmelidir. Seçilen kumaş ise kaliteli olmalıdır. Ucuz sentetik kumaşlar uzun ömürlü bir kullanım için uygun değildir. Ürünün iskelet kısmı ise sağlam olmalıdır. Bunun yanı sıra ürünün bakımının da aksatılmadan ve özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bakımı özenli bir şekilde yapılan koltuk takımlarında eskime sorunu kolay kolay görülmemektedir.

Klasik koltuk takımı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Klasik koltuk takımları, bir salonu baştan aşağı ihtişamla donatabilecek kapasiteye sahiptir. Bu nedenle klasik koltuk seçildikten sonra kullanılacak olan yan ürünlerin olabildiğince sade olmasına dikkat edilmelidir. Seçilen perde, halı, parke ve lamba gibi ürünlerin koltuk takımınız ile uyumlu olması gerekir. Böylece koltuğunuzun ihtişamı daha ön plana çıkar. Bu, ayrıca salonun boğucu bir görünüme sahip olmasının da önüne geçer.

Klasik koltuk takımı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da koltuk takımını kullanacağınız mekan ve alandır. Eğer seçtiğiniz koltuk takımı büyük ve en gösterişli modellerden ise salonun bunu taşıyabilecek büyüklükte olması gereklidir. Salonun büyüklüğünün koltuk takımının büyüklüğü ile orantılı olmadığı durumlarda ortaya boğucu bir manzara çıkabilmektedir. Küçük bir salona sahip olanlar ise nispeten daha küçük model tercih edebilirler.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, koltuk takımından ne gibi ayrıcalıklar beklendiğidir. Seçim yapılırken koltuk takımını kullanacak kişilerin ne tür bir ihtiyaca sahip olduğu mutlaka değerlendirilmelidir. Sık misafir ağırlayan kişiler yatak olarak da kullanılabilen klasik koltuk takımlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Salonun dekorasyonunda sık sık değişikliğe gitmeyi sevenler ise tercihlerini daha hafif ve küçük modellerden yana kullanabilirler.

Dikkat edilmesi gereken son nokta ise kumaş kalitesidir. Saten, kadife ve ipek saten gibi kumaşlar en çok tercih edilen kumaş türleridir. Ancak bu tür kumaşlar sık kullanımda yıpranmalara karşı daha az dayanıklı olabileceğinden bakımları düzenli ve dikkatli yapılmalıdır. Özellikle leke tutmayan ve bakımı kolay olan kumaşların tercih edilmesi ürünün kullanım ömrünü de uzatmaktadır.

Klasik koltuklarda en çok hangi renk tercih edilir?

Mavi, gri, kırmızı, siyah ve krem rengi klasik koltuklarda en çok tercih edilen renklerdir. Gri, kırmızı ve siyah gibi renkler genellikle ofis tarzı daha ciddi ortamlarda tercih edilirken, mavi ve krem tonları daha çok salon dekorasyonunda tercih edilmektedir.

Klasik koltuk takımları örtülerle kullanıma uygun mudur?

Klasik koltuk takımları şık ve gösterişli tasarımları ile göz alıcı yapıya sahiptir. Yapımlarında hassas ve kaliteli kumaşlar kullanıldığı için, bu modellerin kullanımına oldukça dikkat edilmelidir. Bu bakımdan mobilyanın hasar görmemesi için ürüne zarar vermeyecek yapıdaki örtüler kullanılabilir.

devamını oku...
kapat...
Klasik Mobilyalar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.