sadsad x
asdasd

Mutfakların Vazgeçilmezi: Mutfak Dolabı

Günümüzde mutfaklar artık sadece yemek pişirdiğimiz bir mekân olmaktan çıktı. Kimi zaman yemeklerimizi bile mutfaklarımızda yediğimiz olur. Aile dostlarımızı da yine bazen burada ağırlarız. Bu durumda mutfaklarımızın estetik olarak güzel görünmesini isteriz. Evlerdeki en çok kullanılan alanlardan biri olan mutfaklarımızın dolaplarını da uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilmek isteriz. Bu yüzden mutfak dolabı seçerken özen göstermeli ve en doğru tercihi yapmalıyız.

Mutfak dolapları, mutfakta kullandığımız tencere, tabak, baharatlık VE bardak gibi pek çok eşyayı düzenli bir şekilde depolayabilmemize olanak sağlar. Düzenli bir mutfakta yemek yapmak da daha kolaydır. Aradıklarınıza kolayca ulaşabilmeniz size çokça zaman kazandırır. Güzel dekore edilmiş bir mutfak ayrıca yemek yapma isteğinizi de artırır. Bu sayede içinde bulunmaktan hoşlandığınız bir ortamda keyifle yemek yaparsınız.

Mutfakta konforu sağlamak için doğru seçimler yapmak gerekir. Dışarıdan bakınca şık duran ancak fonksiyonel olmayan bir mutfak, düzeninizi korumayı imkânsız hale getirebilir. Bu da aynı zamanda mutfağınızda zaman geçirmeyi ve yemek yapmayı zor kılar. Bu yüzden hem şık hem de fonksiyonel bir mutfak dekore etmek gerekecektir.

Birbirinden güzel mutfak dolabı modelleri, aradığınız eşyayı yerinde bulabilmenize olanak taşır. Son derece kaliteli yapılarıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Evinizde yemeklerinizi yaptığınız mutfağınız için seçeceğiniz dolaplarda kanserojen madde bulunmaması da önemlidir. Evgör Mobilya'da bütün dolaplar sağlığınıza zarar vermeyecek en kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Uzun yıllar güvenle kullanmanıza olanak sağlar ve güzel anılarınıza eşlik eder.

Bu dolaplarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle mutfağınızın yapısına en uygun dolabı seçmelisiniz. Bunun için dikkatlice ölçüm yapmanız gerekir. Akabinde alternatifler arasından seçim yapmak kalır. Evgör Mobilya'da her zevke ve bütçeye uygun bir mutfak dolabı bulmak mümkündür. Tek yapmanız gereken, kendi zevkiniz ve bütçenize göre modellerimiz arasından seçim yapmaktır!

Mutfak Dolabı Özellikleri

Mutfaklarımızı düzene sokan bu dolapların raf, dolap ve çekmece gibi pek çok iç özellikleri vardır. İç özellikler, günlük hayatınızda pek çok kullanım kolaylığı sağlar. Bu yüzden fonksiyonel modelleri seçmek size hem zaman kazandıracaktır hem de mutfağınızda zaman geçirmekten keyif almanızı sağlayacaktır.

Çok amaçlı mutfak dolapları pek çok ihtiyacınıza yanıt verir. Mutfağınızın daha işlevsel olmasını sağlar ve hayatınızı kolaylaştırır. Ahşap, sunta, yonga levha, MDF, metal, çelik gibi pek çok kaliteli malzeme ile üretilirler. En önemli özelliklerinin başında malzeme kalitesi gelir. Bu sayede uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan dolaplarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Mutfaklarımızda kullandığımız malzemelerin dayanıklı olması gerekir. Bunun nedeni; burada çalışırken sık sık bu malzemelerin neme, ısıya, buhara, darbelere, soğuğa maruz kalıyor olmasıdır. Bu yüzden dolaplarda kullanılan malzemelerin hemen yıpranmaması için sağlam olması gerekir. Çizilmeye de dayanıklı olmalıdır. Bu durumlara karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkan yüzeyler, kaliteli ve ergonomik bir kullanım deneyimi sunar.

Mutfak dolaplarının iç ve dış özellikleri de önemlidir. Dış özellikleri sayesinde dolaplarınız uzun yıllar neme, ısıya, darbelere dayanıklı olacaktır. İç özellikleri sayesinde de mutfağınızı organize etmeniz kolaylaşacaktır.

Mutfak Dolabı Modelleri

Birbirinden şık ve kullanışlı birçok model arasından dilediğinizi seçebilirsiniz! Mutfak dolabı modelleri, üretim materyallerine, dolap ve çekmece sayılarına göre ayrılır. Akrilik, Lake, L gibi çeşitleri olan modeller alanınıza uygun olarak mutfağınıza en uygun seçeneği bulmanıza yardımcı olur. Solmaz, çizilmez, aşınmaz sağlam malzemeleri ile mutfağınızda rahatça çalışabilmenize olanak sağlayan pek çok model bulunur.

Bu modellerimizden biri olan Akça Köşe Mutfak Dolabı tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilir! Son derece şık ve kullanışlı olan bu model mutfağınızda işleri kolaylaştırır. Dar alanlarda bile adeta mucize yaratarak son derece konforlu ve aynı zamanda şık bir mutfak deneyimi sunar. Fırın ve mikrodalga yerleştirmeye uygun tasarımı ise alandan tasarruf etmenize olanak sağlar.

Sabrona Mutfak Dolabı, mutfağına ihtişam ve şıklık taşımak isteyenler için idealdir. Altın varakların eşsiz inceliğini mutfaklarınıza özel tasarlanan bu dolapla görmeniz mümkündür. Alandan tasarruf etmenize imkan tanıyan benzersiz tasarımıyla şık olduğu kadar fonksiyonel ve ergonomiktir.

Mutfakta sade ve aynı zamanda modern bir görünüm isteyenler için ise Linay Köşe Mutfak Dolabı idealdir. Bu modelimizin son derece zarif ve zamansız bir tasarımı vardır. Diğer bir model olan Sagev Özel Tasarım Mutfak Dolabı da modern görünüm isteyenler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Son olarak, ahşabın şıklığını ve zamansız duruşunu seçenler için de Öykü Ahşap Renkli Mutfak Dolabı öne çıkar. Ahşap dolapların zamansız duruşu, son derece modern bir hava katan kulp tasarımıyla eşsiz bir uyum sağlar. Hem dar hem geniş alanlarda kullanım kolaylığı yaratan fonksiyonel bir modeldir.

Mutfak Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu dolapların monte edilmesi uzun sürebilir. Diğer mobilyalar ve eşyalar gibi kolayca değiştirmek mümkün değildir. Bu yüzden uzun yıllar kullanabilmek büyük önem taşır. Dolaplarınızı seçerken malzeme kalitesine ve işçiliğe dikkat etmelisiniz. Su, nem, rutubet gibi unsurlara dayanıklı bir model seçtiğinize emin olmalısınız.

Ayrıca mutfağınızda kullanacağınız eşyaları da göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir dolap seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Raflı, tezgahlı, camlı modellerden hangisinin size uygun olduğunu değerlendirmeli ve buna göre tercih yapmalısınız. İhtiyacınız olmayan bir modele yönelmektense hangi modelin ihtiyacınızı birebir karşıladığını dikkate almalısınız.

Eğer alanınız kısıtlıysa fırın, ocak, buzdolabı yerleştirebileceğiniz modeller alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ölçülere de dikkat etmeniz, mutfağınıza fazla büyük ya da küçük gelecek bir modelden kaçınmanızı sağlayacaktır. Son olarak yüksek sıcaklıklara, darbelere, çizilmeye dayanıklı mermer ve seramik tezgaha sahip modeller seçmeniz de sizin için avantajlı olabilir.

Mutfak Dolabı Bakımı ve Temizliği

Dolaplarınıza zarar vermeyecek, aşındırmayacak şekilde bir temizlik yapmanız gerekir. Ağır kimyasallar kullanmamalısınız. Uygun bir temizleyici maddeyi ılık suyla karıştırarak yavaş ve nazik hareketlere ıslak bir bez yardımıyla silin. Arzu ederseniz bulaşık deterjanı ve sirkeyi, ılık suda karıştırarak silebilirsiniz.

Mutfak Dolabı Fiyatları 2024

Mutfak dolabı fiyatlarını etkileyen pek çok unsur söz konusudur. Bunların başında malzeme kalitesi ve işçilik gelir. Üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklı olması, aldığınız ürünü uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanmanıza olanak sağlar. Unutulmamalıdır ki kalitesiz malzemeler çürüme, böceklenme gibi ekstrem durumlara bile yol açabilir. Bu yüzden malzeme konusunda masraftan kaçınılmamalıdır.

İşçilik de önemli bir unsurdur. Kaliteli işçilik dolaplarınızın ölçülere uygun şekilde yerine monte edilmesini sağlar. Birbirinden şık tasarımlar, kalite ve yüksek işçilikle birleşince fiyatlar bu durumdan etkilenmektedir. Yine de Evgör Mobilya'da her bütçeye ve herkese uygun muhteşem dolaplar bulmak mümkündür.

Diğer yandan fiyatları etkileyen bir başka durum da dolap sayısıdır. Örneğin 4 kapaklı bir dolap, 8 kapaklı bir dolaba göre daha uygun fiyatlı olacaktır. Bu noktada dolapların ölçüsü de fiyatları etkiler. Mekan genişliği arttıkça fiyat da artmaktadır. Kulp tasarımı, kaplama kalınlıkları, mutfak tezgahı da fiyatları etkileyen diğer etkenlerdir.

Son olarak, siz de dilediğiniz model hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hemen ürünlerimize göz atabilir ve güncel fiyatları öğrenebilirsiniz!

En Kaliteli ve Kullanışlı Mutfak Dolapları Evgör Mobilya'da!

Evgör Mobilya birbirinden şık mutfak dolaplarıyla size birçok seçenek sunar. Her biri ayrı özel tasarıma sahip bu ürünlerimiz, uzun yıllar mutfağınızda en güzel anılarınıza eşlik eder. Sadece şıklığıyla değil kullanışlılığı ile de dikkat çeken modellerimiz tüm beğenileri üzerinde toplar. Siz de Evgör Mobilya'da her bütçeye uygun, birbirinden güzel ve kullanışlı alternatifler bulabilir; en uygun fiyatlarla en kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz!

Sıkça Sorulan Sorular


Mutfak Dolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Öncelikle dolabınızın nereye kurulacağına karar vermelisiniz. Ardından dolabın kurulacağı alanda iki duvarın arası, pencerenin bulunduğu iç duvar ölçüsü alınır. Bu ölçümden sonra da mutfak tezgâhının sona erdiği dış noktadan kontrol nedeniyle ölçü alınması gerekir. İmal edilen dolabın ölçüsünün tam oturması için mutfak tipine göre mutlaka köşe açıları kontrol edilmelidir.

Hangi Mutfak Dolabı Kullanışlı?

Mutfağınızın ölçülerine, şekline ve boyutuna uygun bir dolap seçmek çok önemlidir. Bu ölçülere dikkat ettikten sonra gerçekten beğendiğiniz bir dolaba yönelmelisiniz. Zira sizin en çok hoşunuza giden ve kullanım kolaylığı sağlayan dolap, en kullanışlı dolaptır.

Kaç Çeşit Mutfak Dolabı Var?

Mutfağınıza uyum sağlaması adına pek çok çeşit dolap türü vardır. Bu dolaplarda en önemli etken kapaklardır. Kapak çeşitleri ise genel olarak şu şekilde sıralanır: Membran Kapak, High Gloss Kapak, Akrilik Kapak, Lake Kapak, MDFlam Kapak, Laminant Kapak.

Mutfak Dolabı Hangi Malzemeden Olmalı?

Her mutfağın ve onu kullanacak kişinin şartları, ihtiyaçları farklıdır. Dolayısıyla bu soruya net bir cevap vermek pek mümkün değildir. Bu durumda iyi bir araştırma sonrası, uzmanlardan da destek alarak size en uygun malzemeden üretilen dolabı seçmeniz gerekir.

devamını oku...
kapat...
Banyo Dolabı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.