Blog

Corona Virüs Tehdidine Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

19 Mart 2020

Yaşam alanlarımızın temizlik ve hijyeni bizleri için her zaman öncelikli konuların arasında yer almıştır. Fakat, gerek dünya gerekse ülke olarak içinde bulunduğumuz dönemde, kişisel temizlik ve hijyenimiz kadar yaşam alanlarımızın temizliği de bir kat daha öne kazanmış durumda.

Cvovid-19 virüsü hepimizin malumu, Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkmasının ardından kısa bir süre sonra Avrupa’ya sıçrayan geçtiğimiz hafta itibari ile ülkemizde de tespit edilmiştir. Gerek sağlığımız gerekse sevdiklerimizin sağlığı için riskler taşıyan bu hastalığa karşı hepimiz üzerimize düşen görevleri eksiksiz olarak uygulamaktan kaçınmamalıyız.

Köşe Takımında Modern Tasarımlar

18 Şubat 2019

Yaşam alanlarınızın vazgeçilmezi olan koltuk takımları köşe şeklinde kullanıldığında daha kullanışlı olmaktadır. Modern ve şık tasarım çeşitleriyle görsellik sunan köşe takımları modaya uygun renklerde tasarlanmaktadır. Detayların bilinmesi, doğru şekilde kombinlenmesi de son derece önemlidir. Modern tarz dekorasyon her dönem popülerliğini devam ettirmketedir. Eski dönemlerden beri var olan köşe takımları farklı, modern tarzlarda karşımıza çıkıyor. Gösterişli ve kullanışlı olması da tercih edilme sebepleri arasındadır.

TV Ünitesi Dekorasyon Önerileri

13 Şubat 2019

Son yıllarda ev dekorasyonuna olan önem hızla artmaya devam etmektedir. Tv üniteleri de dekorasyon da önemli rol oynamaktadır. Uzun süre eskisi gibi kalabilen, yeni şekilde duran, şık ve kaliteli televizyon konsolları dekorasyonda önemli yer almaktadır. Televizyon sehpası alışverişlerinde de aynı durum geçerlidir.

Herşey Dahil Düğün Paketi İçerikleri

11 Şubat 2019

Yeni evlenenler ve evini yeniden dizenlerin mobilya seçimleri uzun süre alabilmektedir. Çeşitli seçenekler de pek çok ürün bir araya geldiğinde düğün paketleri oluşabilmektedir. Düğün paketlerinde geniş renk skalası mobilyaların hepsine yansımaktadır. Mobilya, ev dekorasyonu, ürün çeşitliliği önemli noktalar arasında yer almaktadır. Uygun düğün paketleri arasından indirimli fiyatlara almak mümkün olmaktadır. Ev ve düğün paketleri içinde salon takımları, çocuk odaları, yatak odaları, oturma grupları, konsollar ve yemek masaları çeşitli ürünlerden oluşmaktadır. Herşey dahil düğün paketleri her daim tercih edilmektedir. Uygun fiyata alınan düğün paketleri çeşitli bütçelere de hitap etmektedir.

Kış Işıltısı Taşıyan Yemek Odası Takımları

09 Şubat 2019

Ev içinde duruşu, estetiği belirleyen yemek odası takımları son moda çizgilerden oluşmaktadır. Mobilya seçiminde de doğru tercihler yapmak salonun havasını değiştirecektir. Yemek odalarının salon takımları ile uyumlu renklerden oluşması gerekmektedir. Evin hangi köşesi olursa olsun en önemli etken sağlam ve dayanıklı olmasıdır.

2019 Yatak Odası Dekorasyonu ve Trendleri

25 Aralık 2018

2019 yılında yatak odası takımından diğer mobilyalara kadar öne çıkan özellik sadelik ve minimal çizgilerle döşenmiş olması. Kremden gri tonuna doğru kayan ve daha modern bir hava veren modelleri ile hem mobilyalarda hem de yatak odası takımlarında sadelik ve şıklık bir arada bulunuyor. Mobilya seçerken özellikle taşınması kolay ve yer değiştirmesi kolay parçalar seçmeniz sizin için büyük avantaj sağladığı gibi aynı zamanda daha az yer kaplayacak biçimde yaşam alanınızı genişletici için size Daha aydınlık bir mekan sunmakta yardım eder.

2019 Mobilya Modelleri ve Trend Renkleri

28 Kasım 2018

Bir evi baştan sona dekore etmenin yolu mobilyalardan geçiyor. Oturma odasından mutfağa, salondan yatak odasına kadar evin her bölümüne özel mobilya modelleri bulunuyor. Her bir model farklı tasarımlar ve renkler ile birlikte istenilen dekorasyonu yapabilme imkanını sunuyor. 2018 yılının yerini 2019' a bırakmaya başladığı bugünlerde eski modeller de yerini yenilerine bırakıyor.
Her yeni yıl kendiyle yenilikler getirir. Bu yıl da mobilyalara yeni dokunuşlar ile tasarlanan modelleri beraberinde getiriyor. 2019 mobilya modelleri eski mobilyalarını yenilemek isteyene de evine ilk kez mobilya alacaklara da hitap ediyor.

Koltuktan ve Halıdan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

15 Ağustos 2018

Eve gittiğimizde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz koltuklarda istemeden de olsa yiyecek ve içecek dökebiliriz ve inatçı lekeler oluşturabiliriz. Koltuklarda ve halılarda görülen yağ lekeleri ise oldukça kötü gözüktüğü için kullanım açısından da hiç hoş gözükmemektedir. Yağ inatçı bir leke olduğu için bu lekeleri olabildiğince kumaşlara zarar vermeden çıkarmak gereklidir. Yağ lekesi çıkmadığızaman gerçek anlamda kötü bir kabus haline gelebilir. Bu nedenle yağ lekesi nasıl çıkar, koltuktan yağ lekesi nasıl çıkar diye düşünmenize gerek kalmaz, bir kere bu yazıyı okuyunca gerekli tüm bilgilere sahip olmuş olacaksınız. Öncelikle bilinmesi gereken yağın döküldüğü koltuğun kumaşının özelliklerini bilmektir. Örneğin derideki bir yağ lekesi ile süet kumaşa dökülen yağ lekesine uygulanacak olan şeyler birbirinden farklıdır. Kumaşın özelliğine göre uygun deterjan kullanılmalı ve kumaş yıpratılmamalıdır.

Koltuktan ve Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

15 Ağustos 2018

Tırnaklarımıza oje süreceksek eğer dikkatli olmak son derece yararlı olacaktır çünkü içerisindeki kimyasal madde yapışkan olduğundan döküldüğü takdirde bulaştığı yerden çıkartmak oldukça güçtür. Bu lekeleri çıkartmak için de doğru yöntemi ve temizleyiciyi bulmak gerekir. Doğru temizleyici ile halı ve koltuklara zarar vermeden lekelerden kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki ojeyi çıkartmak için kullandığınız aseton maddesi, bazen koltuk kumaşlarına bulaşan ojeleri temizlemekte de etkilidir. Fakat açık renkli koltuklarınız var ise kullandığınız aseton ağartıcı bir özellik gösterebilir.

Koltuktan, Halıdan ve Yataktan Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

14 Ağustos 2018

Kan lekesi eşyalarınıza bulaşmış en zorlu lekeler grubu içerisindedir. Bunun nedeni ise içerisinde protein olması ve günlük temizlikte kullanılan leke sökücüler ile temizlik yapılamamasıdır. Kan lekesinin bu kadar zorlu çıktığını bilmeyen kişiler, sıradan deterjanlar ile müdahale etmeye çalışsa da bu pek etkili bir yöntem değildir. Yapılan yanlış müdahaleler ile lekenin halı gibi derin gözenekli alanlarda daha fazla nüfuz etmesine neden olursunuz.Kan lekesi nasıl çıkar diye düşünüyorsanız doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Bu yöntemler arasında en iyi etkiyi gösterecek olan protein parçalayıcı özelliği olan çözeltilerdir. Bu çözeltiler kan lekesi içerisindeli proteini parçalarlar ve lekeyi yok ederler.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.