sadsad x
asdasd

Köşe Takımı Modelleri

Son yılların en çok tercih edilen mobilyalarından biri olan köşe takımları hem ergonomik hem de oldukça şık tasarımları ile göz dolduruyor. Birbirinden farklı modüler parçalar ile, konfor anlamında oldukça rahatlık sağlayan köşe takımları, son moda mobilya trendlerine uygun şekilde üretiliyor. L koltuk olarak da karşımıza çıkan köşe takımları, son yıllarda oldukça fonksiyonel ve şık olması ile birlikte en çok tercih edilenler listesinin başında geliyor. Tüm bu sebeplerden ötürü kişiler, oturma alanlarına en çok köşe takımlarını tercih ediyor.

Köşe Koltuk Takımı Renkleri ve Kumaşları

Köşe koltuk takımlarında mutlaka kumaş seçimine özen gösterilmelidir. Seçeceğiniz köşe takımının düz bir kumaştan mı yoksa renkli bir kumaştan mı olacağına karar vermelisiniz. Önceden vereceğiniz karar sayesinde sonradan pişman olmazsınız.

L köşe takımları, birçok seçeneği ile karşınıza çıkmaktadır. Son zamanların en çok tercih edilen renkleri arasında ise; beyaz, gri, krem, antrasit ve lacivert başta olmak üzere birçok renk çeşidi bulunuyor. Bu köşe takımlarına uygun renkte kırlentler eşlik ediyor. Koltuk seçiminize karar verdikten sonra sıra kırlent seçiminize geliyor. Seçeceğiniz köşe takımına uygun kırlentler ile oturma odanız şenlenecek. Son zamanlarda L köşe takımlarında kadife, şönil, nubuk tarzında kumaşlar tercih ediliyor. Kumaşların leke tutmaması ise oldukça önem arz ediyor. Kolay silinebilen kumaşlar ile köşe takımlarınızın yıpranmasını engelleyecek ve uzun yıllar kullanabileceksiniz.

En Kaliteli Köşe Takımları

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmez iki unsuru rahatlık ve estetiktir. Konforlu ve güzel bir görünüme sahip olan mekanlarda zaman geçirmek hepimizin sağlıklı ve mutlu hissetmemizin anahtarıdır. Bunu sağlamanın yolu ev ya da iş yeri gibi çok yoğun vakit geçirdiğimiz mekanları istediğimiz gibi dizayn etmekten geçer. Dolayısıyla yaşam alanlarımız için seçeceğimiz mobilyalar estetik ve konforlu olmalıdır. Hem şık hem de rahat mobilyaların başında ise köşe koltuk modelleriyle köşe takım çeşitleri gelmektedir. Köşe takımları, yansıttığı estetik ve hissettirdiği rahatlığın yanında fiyat avantajı ile de cezbedici ürünlerdir. Fakat bu ürünleri edineceğiniz kaliteli üretim yapan markaları seçmeniz çok önemlidir ki uzun ömürlü kullanım elde edebilesiniz. Bunun için tercihiniz Evgör’ün yaşam alanınıza uygun köşe takımları olsun.

Köşe Takımı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

En başta salon ve oturma odalarında kullanımı yaygın olan köşe takımları, genellikle L şeklinde tasarlanan ve aynı anda birçok kişinin faydalanabileceği modelleri içerir. Köşe takım ya da köşe oturma grubu kullanmanın ana mantığı yerden tasarruf ederek daha geniş bir alan elde etmektir. Köşe L koltuk salon, oturma odası, mutfak ya da balkon gibi değişen kullanım alanlarının iki kenarını birleştiren yere tam oturtulur. Bu dizaynın yapılmasının nedeni odanın diğer iki köşesinin boş kalması ve başka eşyalara yer açılmasına olanak tanınmasıdır. Böylece daha geniş bir alan elde edilmiş ve diğer mobilyalara da yer açılmış olur.   

Standart ölçülerin dışında üretimi yapılan köşe takımları; ev, iş yeri ve benzeri tüm alanlara uygun çeşitleri nedeniyle de son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir. Kullanılacak mekâna uygunluğuna göre L köşe takımı modellerinin yanında U köşe takımı çeşitlerinden yana seçim yapılabilir. Alanların şekline ve büyüklüğüne göre küçük köşe koltuk ve mini köşe takımı ile büyük köşe takımları da mekanlarınızı süsleyebilir.

Yalnızca evlerde değil, ofis ve iş yerlerinde de kendilerine yer bulmayı başaran köşe mobilya modelleri, diğer koltuk takımlarının gördüğü tüm işlevi üstlendikleri için başka koltuk takımı ya da oturma grubuna ihtiyaç duymanızın önüne geçer. Bu da fiyat avantajı demektir.

L köşe takımı adı ile özdeşleşmiş olan köşe takımı modelleri, sadece yer tasarrufu sağlayarak ferah mekanlar yaratmak için değil, yaşattığı konfor için de tercih edilmektedir. Köşe mobilya çeşitleri fazlaca rahat olduklarından dinlenmek ve huzurlu vakit geçirmek için de ideal mobilyalardır. Bunun için özellikle oturma odalarında uzanmalı köşe takımı modellerini tercih etmeniz tavsiye edilir.

Rahat köşe takımı çeşitlerinin yaygın olarak tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise estetik olmalarıdır. Büyük ya da küçük her alana uygun olan köşe koltukları farklı konseptleri ve modelleri ile yaşam alanlarının vazgeçilmez mobilyaları halini almış durumdadır. Siz de yaşadığınız mekanları en uygun köşe takımları ile güzelleştirmek için Evgör’e gelin.

En İyi Köşe Takımları Evgör'de!

Son yılların en çok tercih edilen mobilyası olmayı başaran köşe oturma grubu modellerinin pek çok farklı çeşidi üretilmektedir. Köşe takımlarının bu denli popüler olmasının nedeni çok şık ve kullanışlı ürünler olması ile başlı başına bir odanın dekore edilmesi için yeterli olmalarıdır.

Köşe takımları, öncelikle tarzlarına göre kategorize edilmektedir. Klasik stilin yanında modern köşe takımları da piyasada bulunmaktadır. Her stile hitap eden bu ürünler alıcının zevkine göre seçilmektedir. L koltuk takımı çeşitleri daha çok modern ve minimal tarz sevenlerin seçimi olurken, U köşe takımı modelleri sıklıkla klasik stilde tasarlanmaktadır. Klasik tarz modeller daha büyük ölçülere sahip ve daha ağır renklerden oluşmaktadır. Modern modellerde ise mini boyutlar ile siyah köşe takımı modelleri ve beyaz köşe koltuk takımları revaçtadır. Rahatlığın göz önüne alındığı evlerde düz modeller hâkim olurken iş yerleri gibi estetiğin ön planda tutulduğu iş yeri, ofis ve otel gibi alanlarda chester köşe takımı modelleri kullanılıyor.

Köşe takımı modelleri işlevlerine göre de sınıflandırılıyor. Bu işlevlerden ilki, koltuğun yatağa dönüşebilmesi. Yatılı konuklarınız için bir alan yaratmak istiyorsanız yataklı köşe koltuk modelleri ideal bir seçim olacaktır. Yataklı köşe takımı çeşitlerinin avantajı her mekâna sığabilmesi ve tekrar eski haline dönebilmesidir. Mekanizmalı köşe koltuk olarak da adlandırılan bu mobilyaların yataklı bazalı köşe koltuk biçiminde çeşitleri de bulunuyor.

Köşe Takım Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Köşe takımları arasında seçim yaparken ilk kriter mutlaka mekâna uygunluk olmalıdır. Tüm mobilyalar, mekânın büyüklüğü hesaba katılarak edinilmelidir. Alan genişliği köşe oturma grubu çeşitlerini belirlemek için çok önemlidir. Bu nedenle önce koltuklarınızı yerleştireceğiniz odanın ölçülerini almanız hangi büyüklükte bir köşe takımı seçeceğinizi belirleyecektir. Az yer kaplayan köşe takımları küçük mekanlarınız için ideal olacaktır. Küçük odalarınızda köşe kanepe olarak da anılan mini köşe takımı modellerini kullanabilirsiniz. Bu küçük mekanlar yatak odaları, genç odaları, mutfak, banyo ve oturma odaları olabilir ve bu alanlar için genellikle L koltuk takımı modelleri seçilir. Büyük köşe koltuk çeşitleri ile büyük boyutlara sahip şark köşesi modelleri ise geniş salonlar ve büyük iş yerleri ile otel lobileri için uygundur.

Mobilyaların mekanınıza ölçü olarak uygunluğunun yanında mekân konseptine ahengi de büyük önem taşır. Bu nedenle köşe takımını evinizin ya da iş yerinizin hangi mekânında kullanacağınızı iti tespit etmeniz elzemdir. Çünkü her mobilya kullanım alanına göre farklı dizayn edilerek farklı estetik özelliklere sahip olur. Örneğin ahşap köşe takımı çeşitleri balkon, teras ile bahçe gibi havayla ve güneş ışınlarıyla doğrudan temas eden alanlar için uygun değildir. Bu alanlarda plastikten ya da metal malzemelerden üretilmiş balkon köşe takımı modelleri kullanılmalıdır. Metal köşe takımı çeşitleri açık hava mekanlarda işlev görecektir.

Kullanım alanları köşe koltukların büyüklüğünde de belirleyici rol oynar. Mutfak köşe takımları, salon köşe takımı çeşitlerinden daha küçük boyutlarda üretilir. Oturma odası köşe takımı ise odanın boyutlarına göre her büyüklükte tercih edilebilir.

Uygun Fiyatlı Köşe Takımları

Köşe takımları, diğer klasik koltuk takımlarına göre fiyat avantajı sağlayan ürünlerdir. Çünkü koltuk köşe takımı çeşitleri birden fazla mobilyayı içinde barındırarak kullanıcıların ihtiyacına cevap verir. Dolayısıyla bir köşe koltuk sahibi olmak diğer mobilyaların mekânda bulunmasını gerektirmez. Mekân genişliği ve alan tasarrufu sağlayan köşe takımı fiyatları bu doğrultuda cep yakmayan ürünler olarak bilinirler. Fakat ucuz köşe koltuk sahibi olmak kaliteden ödün vermeyi gerektirmez. Bu nedenle ev ve iş yeriniz ile diğer yaşam alanlarına estetik getirecek en iyi köşe takımları ile en ucuz köşe takımları edinmek için Evgör’e gelin. Evgör’ün köşe koltuk modelleri içinde L köşe koltuk çeşitlerinin yanında dairesel modeller ile U köşe takımı çeşitleri de yer alıyor. Büyük ve küçük köşe takımı modellerini bulabileceğiniz Evgör Mobilya, hem klasik hem modern hem de lüks köşe koltuk çeşitlerinin yer aldığı geniş ürün yelpazesini uygun fiyat avantajları ile sizlere sunuyor. Evgör Mobilya’nın kaliteli ürünleri arasında seçim yapmak ve köşe koltuk fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Evgor.com.tr’de Tek Tık ile Köşe Takımı Almak Çok Kolay!

Kalite standartlarına uygun, sonsuz seçenekleri ile istediğiniz köşe takımlarına Evgor.com.tr üzerinden tek tık ile ulaşabilirsiniz! Modadan geri kalmayın, Evgor.com.tr ile evinize hakkı olan şıklığı verin!

devamını oku...
kapat...
köşe takımları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.