sadsad x
asdasd

Köşe Koltuk Takımı ve L Koltuk

Herkes yorucu bir günün ardından eve geldiğinde rahat koltuğuna uzanıp günün stresini atmak ister. Rahat mobilyalar, dinlenmeniz için son derece önemlidir. Yorucu bir günün ardından dinlenmek sağlığınıza da iyi gelir. Mobilyalarınızda rahatlığı ararken aynı zamanda şıklık ve estetik de sizin için önemli ise kaliteli ve şık köşe koltuk takımları tam size göredir!

Köşe koltuklar, özellikle en çok tercih edildikleri yer olan salonlarda rahat ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için idealdir. Bu mobilyaların en ideal özelliği ise dar yaşam alanlarında bile kullanımlarının oldukça kolay olmasıdır. Geniş bir kullanım alanı sunmalarıyla pek çok kişi tarafından tercih edilirler. Bu modellerin kullanım rahatlığı, sevdiklerinizle kaliteli vakit geçirmenize de olanak sağlar.

Bu koltuklar, kompakt tasarımdan çok parçalı tasarımlara kadar geniş yelpazede bir tasarım seçeneğine sahip olup, evinizin oturma alanı ihtiyacını karşılar. Pek çok parçadan oluşan köşe koltuk takımlarını kolaylıkla monte ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı modeller kolay bir şekilde söküp takmaya imkan tanır. Bazı modellerde bu durum değişebilmektedir. Hangi modeli seçeceğiniz sizin kararınıza ve tercihinize kalmıştır.

Bu takımlar genellikle salonun köşesine yerleştirilir. Bu sayede alandan tasarruf etmeye çalışılır. Bununla birlikte, geniş alanlarda ortaya koymak da mümkündür. Eğer satın aldığınız model buna olanak sağlıyorsa parçalayıp farklı kombinlerle de kullanabilirsiniz. Bu sayede oturma alanlarınızda her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Eğer köşe koltuğu almayı düşünüyorsanız geniş bir ürün çeşitliliğiyle karşılaşırsınız. Her model birbirinden farklı tasarım ve özelliklere sahiptir. Bu seçenekler arasından kendiniz ve takımınızı kullanacağınız mekân için en iyi olan tasarıma karar verebilirsiniz. Pek çok farklı renk, malzeme, boyut ve konfor seçenekleriyle gelen bu koltuk takımları evinizin gözdesi olur.

Her Zevke Uygun L Koltuk Modelleri

L koltuklar, köşe takımları arasında en çok tercih edilen modellerden biridir. Salonunuzda konforu en üst düzeyde yaşamak için bu modellerden bir seçim yapabilirsiniz. Bulunduğu ortamda yerden tasarruf etme imkanı da sağlayan bu koltuklar, evinizin havasını tamamen değiştirir. Farklı renk seçenekleriyle evinizin dekoruna ve yapısına en uygun modeli seçebilirsiniz.

L koltuk takımları; renk, malzeme, konfor ve boyut açısından pek çok farklılık gösterir. Bazı modeller depolama alanlarıyla birlikte gelir. Bu modeller baza ya da çekmece tarzı depolama alanları sunabilir. Bu sayede eşyalarınızı kalabalık yaratmaması adına ortadan kaldırabilir ve ihtiyacınız olduğunda geri alabilirsiniz. Tüm bunlar L koltukların artıları arasındadır.

L koltuk modelleri, adını tasarımının L şeklinde olmasından alır. Sağladıkları konfor ve fonksiyonellik evlerde en vazgeçilmez mobilyalardan olmalarını sağlar. Kullanılacakları alanın ölçülerine göre konumlandırıldıklarında dekoratif açıdan da son derece estetik ve şık dururlar. Ayrıca yardımcı modüller, rahatlıklarını ve fonksiyonelliklerini de artırabilir.

Geniş odalarda tercih edilebilecek koyu renkli L koltuklar, o odayı daha küçük bir görünüme büründürerek daha küçük ve samimi bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Bu da sizi ekstradan dekoratif ürünler ya da mobilyalar koyma yükümlülüğünden arındırarak tasarruf etmenizi sağlar. Mobilyanızın tasarımıyla ilgili de olsa dar alanlarda koyu koltuk seçimi ise odayı boğarak küçültebilir.

Dar alanlarda tercih edilebilecek açık tonlardaki koltuklar ise odanızı ferahlatır. Bu sayede hem mekânınızı olduğundan geniş gösterebilir hem de şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Açık tonlardaki mobilyalar, odanın görselliğine katkıda bulunur. Küçük mekânlarda çokça tercih edilen bu tonlar odanın daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Diğer yandan bu tonlar çoğu iç mekân tarzına da uyum sağlar.

Koltuklarınızda kullanacağınız kırlent ve minder seçenekleri de şık bir görüntü yaratmanıza yardımcı olur. Eğer sade tasarımlı bir koltuk seçerseniz kullanacağınız bu dekoratif ürünler, odanızın görünüşünü olumlu yönde etkileyecektir. Bununla birlikte, günümüzde koltuklarda dekoratif olarak kullanılan çeşitli tasarımlardaki battaniyeler de görüntü için pozitif etki yaratır.

Hem Kullanışlı Hem Konforlu: Köşe Koltuklar

Köşe takımların tercih edilme nedenlerinin başında hem konforlu hem de kullanışlı olmaları gelir. Uzanmalı, tam köşe, modüler ve kavisli köşe takımı formlarında gelen bu koltuklar, evinizde rahatlığa ulaşmanızı sağlar. Kullanacağınız mekâna ve sizin konforunuza uygun pek çok seçenek vardır.

Küçük odaları bile ferah ve şık bir görünüme kavuşturan bu koltuklar, uzun bir günün ardından rahatça dinlenmenize olanak sağlar. Yer tasarrufu sağlayan köşe koltuk modelleri, aynı zamanda birden fazla kişinin oturmasına ve dinlenmesine de olanak sağlar. Tercih edilme sebeplerinin başında sundukları bu imkânlar gelir.

Yaşam alanını sadeleştirmek, evinizde rahat hissetmenize olanak sağlayan etmenlerden biridir. Seçtiğiniz mobilyalar ve eşyalar ne kadar şık olursa olsun eşya kalabalığı ferah bir görünümü engelleyebilir. Bu noktada köşe koltuklar kullanışlı yapılarıyla ön plana çıkar. Eşya fazlalığını azaltmaya yardımcı olarak modern ve ferah bir görünüm sağlarlar.

Birbirinden Güzel L Koltuklar

Kullanım kolaylığı ve şıklık vadeden L koltuklarda pek çok alternatif şansınız vardır. Hangi modeli seçerseniz seçin, bütün koltuklarımız en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Koltukların uzun süreli kullanımı ve rahatınız için kaliteli malzeme kullanımı son derece önemlidir. Yetkin ve deneyimli ustaların elinden çıkan koltuklarımız kolayca deforme olmaz ve uzun kullanım imkanı sunar.

Seçtiğiniz koltuklarda sağlığa zararlı hiçbir madde kullanılmamıştır. Tüm ürünler, gerekli kontrol testlerinden geçerek sizin için özel hazırlanır. Koltuklarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz açısından mühim olan tüm sertifikalar ve belgeler mevcuttur. Koltuklarınızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Tasarım açısından pek çok avantaj sağlayan bu koltuk takımı modellerinin her biri birbirinden güzeldir. Modern, yenilikçi ve şık tasarımlarıyla göz kamaştıran koltuklarımız uzun yıllar evinizin baş köşesinde parıldayacaktır. Salonunuzda kendinizi rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayan bu modellerimiz, oturma odanızda zaman geçirmekten daha fazla keyif almanıza da yardımcı olacaktır.

L Koltuk Takımı Özellikleri

Bu koltuk tiplerinin pek çok özelliği vardır. L şeklindeki koltuklar, uzun koltukların çok daha rahat ve kullanışlı versiyonlarıdır. Bu koltukların öne çıkan özelliği, oturma odası tasarımına ve kişisel ihtiyaçlara göre sol veya sağ tarafa yerleştirilebilen genişletilmiş uç koltuğu olmalarıdır.

Evinize modern ve yenilikçi bir görünüm katan bu takımlar konfor açısından da zirvededir. Çok yönlü olan bu kanepeleri evinize rahatça yerleştirebilirsiniz. Tasarımları açısından son derece kullanışlı modellerdir. Salonunuza farklı şekillerde yerleştirebileceğiniz L koltuklar, mekanınızı istediğiniz gibi dizayn etmenize olanak sağlar ve size çokça alan bırakır.

Bu koltukların açacağı alan sayesinde evinizde kullanmak istediğiniz başka eşyaları ya da dekor ürünlerini de rahatça kullanabilirsiniz.

Köşe Koltuk Takımının Avantajları

Köşe koltuk takımlarını tercih edenlerin faydalanabileceği pek çok avantaj vardır. Bunların başında alan tasarrufu gelir. Köşe takımları, salonunuzda eşya kalabalığı yapmayarak yer açmanıza olanak sağlar. Hantal göründüklerini düşünerek çekinmenize gerek yoktur. Zira bu koltuklar en verimli şekilde kullanmanıza olanak tanır.

Tahmin edebileceğiniz gibi iki ayrı koltuğa sahip olmak oldukça yer kaplayacaktır. Küçük alanlarda bu durum sorun yaratır. Ancak oda ölçülerine uygun bir köşe koltuk takımı, rahatsız edici boş alanlar bırakmadan oda düzeninizi olumlu yönde etkiler. Sadece küçük alanlarda değil geniş alanlarda da bu takımlar, büyük boyutlarda seçildikleri takdirde, bu rahatsız edici boşlukları doldurur.

Birden çok oturma alanı da sağlarlar. Özellikle çok misafir ağırlayanlar ya da geniş bir aileye sahip olanlar için bu açıdan idealdir. Misafirlerinizle yüz yüze oturup konuşmanızı da yapıları itibarıyla kolaylaştırırlar. Ekstradan oturma alanı açmanıza gerek yoktur.

Yüksek konfor sağlayan bu koltuklar aynı zamanda son derece tarz ve şıktır. Son dönemlerin en gözdesi olan mobilyalar arasındadır. Şık görünümleri evinize modern ve yenilikçi bir hava katar.

L Koltuk Modelleri 2023

Oturma odanızda tercih edebileceğiniz pek çok L koltuk seçeneği vardır. Evinize ve size uygun modeller beğeninize sunulmuştur. Hangi modeli seçerseniz seçin bütün mobilyalarımız birbirinden kaliteli ve şıktır.

Örneğin Gusto Relax Köşe Takımı, sade ve modern bir görünüm arayanlar için idealdir. Açık tonlardaki bu takım odanıza ferah bir görünüm kazandırır. Sade tasarımı, pek çok dekor ürünüyle uyumlu bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Bu modelimiz ayrıca son derece rahattır.

Daha geniş alanlarda Almira Köşe Takımı gibi modelleri tercih etmek alanınızı rahatsız edici boşluklar oluşturmadan doldurmanıza olanak sağlar. Bu takımın zamansız ve şık tasarımı herkesin beğenisini toplayacaktır. Diğer yandan kapitone kumaş detaylarıyla dikkat çeken Lapesa Köşe Takımı da yine geniş alanlarda kullanabileceğiniz seçeneklerden biridir.

Evinde modern esintiler isteyenler için Dallas Modern Köşe Takımı gibi modeller ön plana çıkar. Son derece konforlu tasarımıyla bu model salonunuza renk katar. İşlevselliği çok yüksek olan bu modeli yatağa da çevirebilirsiniz.

L koltuğun şıklığından yararlanmak isteyen ancak daha ihtişamlı ve lüks bir görünüm düşleyenler için de Leksan Modern Köşe Takımı idealdir. Parlak görünümüyle dikkat çeken bu modeli çok seveceğinize eminiz. Ayrıca modernliği üzerinde taşımakla birlikte, uzun yıllar parlaklığını ve canlılığını kaybetmeden kullanmanıza olanak sağlar.

Köşe Koltuk Takımı Çeşitleri

Söz konusu çeşit olunca köşe koltuklarında pek çok seçenek vardır. Pofuduk modeller, yumuşaklık ve rahatlık arayanlar için idealdir. Ancak her kullanıcının rahatlık anlayışı farklı olabilir. Bu durumda sert yastıkları olan çeşitler tercih edilebilir. Bu yüzden her koltuk farklı yumuşaklığa sahiptir.

Koltuk döşemelerinin deri, keten ve süet çeşitleri bulunur. Evinizde hangi görünümü istiyorsanız ve hangi döşemeyle rahat edecekseniz onu seçebilirsiniz. Bulundukları ortamın havasını değiştiren deri kaplamalar göz alıcı bir şıklık yaratır. Bununla birlikte, keten döşemeler de son derece şık ve modern bir görünüm sunar. Ketenin günlük kullanımı son derece kolaydır ve her dekor ürünüyle uyum sağlar. Alışılmadık şıklıklarıyla dikkat çeken süet döşemeler ise yıpranmayı minimum seviyeye indirir.

Köşe Koltuk Temizliği

Koltuklarınızın temizliği sizi endişelendirmesin. Oldukça fonksiyonel ve pratik çözümler sunan köşe koltuklarımız temizlik açısından da kolaylıklar sağlar. Bu durum, koltuklarınızı rahatça temizlemeniz için son derece yardımcıdır. Koltuklarınız en kaliteli malzemelerden üretildiği için tozlanma da yapmayabilir. Bu da uzun yıllar canlılığını yitirmeden kullanmanıza imkan tanır.

Bazı köşe koltuk tasarımları, onları söküp çıkarmanıza olanak sağlar. Bu da koltuklarınızın temizliğini kolaylaştırır. Yüksek ayaklı model seçimi de koltuklarınızın altını rahatça temizlemenizi sağlar. Deri, süet ve keten gibi kumaş seçenekleri en yüksek kalite malzemeden yapıldığından deforme olmaz.

Köşe Koltuk ve L Koltuk Fiyatları 2023

Fiyatlar epey değişken olabilir. Ayrıca farklı bütçelere uygun seçeneklerimiz de mevcuttur. Bu da her bütçenin karşılayabileceği pek çok seçenek ortaya çıkmasına imkân sağlar. Kendinize ve evinize uygun pek çok modeli Evgör Mobilya'da kolayca bulabilirsiniz.

Diğer yandan fiyatları etkileyen birçok etken de vardır. Koltuk döşemesi, kullanılan malzeme, takımın büyüklüğü gibi faktörler fiyatlara etki eder. Koltuğun tasarımında pratiklik sağlayan fonksiyonlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Fiyatları da en çok işlevsellik ve tasarım etkilemektedir. Depolama alanı sağlayan modeller de diğer modellere kıyasla daha fazla işçilik ve malzeme gerektirdiğinden fiyatlar değişkenlik gösterir. Siz de bütçenize ve zevkinize uygun bir model bulmak için Evgör Mobilya'da yer alan seçeneklere göz atabilir, en doğru modeli bulabilirsiniz.

L Koltuk & Köşe Koltuk Takımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Köşe Koltuk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geniş bir oturma alanı sağlayan bu koltukların kullanacağınız alanın boyutuna uygun olması gerekir. Böylece rahatça yerleştirebilir, koltuğunuzdan maksimum seviyede faydalanarak yer tasarrufu elde edebilirsiniz. Konforu üst seviyede olan bu koltuklarda rahatsızlık vermemesi adına bağlantılarının ve dikiş kısımlarının da düzgünce dikilmiş olması gerektiği unutulmamalıdır.

Köşe Koltuk Ayrı Kullanılabilir mi?

Bazı tasarımlar ayrı ayrı kullanmaya olanak sağlasa da bazı tasarımlar bunu mümkün kılmamaktadır. Bu yüzden satın almadan önce koltukların ölçülerine ve tasarımlarına dikkat etmelisiniz.

L Koltuk Nasıl Ayrılır?

Her modelde olmasa da bazı koltukların tasarımı söküp çıkarmayı ve koltuğunuzu kullandığınız mekâna göre ayarlamanıza yardımcı olmaktadır. Her koltuğun tasarımı farklı olduğundan ayırmak için kullanma kılavuzuna bakabilir ya da müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Köşe Takımı Nerelerde Kullanılır?

Genellikle salonlarda ve çalışma alanlarında tercih edilen bu koltuklar, dar alanlarda oturma alanı sayısını artırmayı başarır. Geniş alanlar için ise daha büyük tasarımlar tercih edilmelidir.

devamını oku...
kapat...
köşe takımları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.