sadsad x
asdasd

Ranza Modelleri

Yatılı okullar, anaokulları, askeri yatakhaneler ve öğrenci yurtlarında kullanılan ranzalar; kalabalık aileler ve küçük evlerin vazgeçilmez mobilyalarıdır. Sadece toplu yaşam alanlarında kullanılmayan ve evlere de kendine yer bulan bu işlevsel ürünlerin pek çok farklı çeşidinden rahat bir uyku çekmek ve dinlemek adına faydalanılmaktadır. Özellikle çocuk odaları için tercih edilen ranzaların avantajları saymakla bitmez. Yerleştirildiği mekândan tasarruf edilmesini sağlayan ranza modelleri, çocuklar için keyifli birer oyun alanı da olabilmektedir. Kullanıcısına pratik fayda sağlayan ranzalar, dekoratif ürünler olarak çocuk odalarının estetik görünmesine de yardımcı olur. En kaliteli ve en estetik görünüme sahip ranzaları uygun fiyatlara edinmek için Evgör Mobilya’ya gelin.

Ranza Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Geniş aileler ile toplu yaşam alanlarının kurtarıcı mobilyaları ranzalardır. Ranza kullanmanın en büyük avantajı küçük mekanlarda daha az yer kaplanmasını sağlamaktır. Genç odaları ile çocuk odalarının vazgeçilmezleri olan bu mobilyalar, yer açma konusunda çok avantajlıdırlar. Odaya bir ranza yerleştirmenin temel mantığı tek kişilik bir yatağın kapladığı alanı iki, hatta üç kişinin sığabileceği bir alan haline getirmektir. İki ranza ise çok daha fazla kişinin uyuyacağını alan yaratmak demektir. Bu mantıktan hareketle iki katlı ranzalar bir kişinin sığabileceği yatağa iki kişilik alan açabileceği gibi, üç katlı ranzaların daha da işlevli olabileceği sonucuna ulaşılır.

Ranza kullanmanın tek olumlu özelliği alan yaratmak değildir. Ranzalar; çocukların sosyalleşmesi, paylaşmayı öğrenmeleri ve toplu halde yaşama ayak uydurmaları için de ideal mobilyalardır. Aynı zaman da eğlenceli birer oyuncağa da dönüştürülebilirler. Ranzanın üst katına çıkmak ve üzerine tırmanmak çocukları eğlendirecek bir etkinliktir. Çocukların ve gençlerin seçimlerini ve tarzlarını ortaya koymalarının yolu da ranzalardan geçer. Araba şeklindeki ranzalar, erkek çocuklarının sevdikleri eşyaları ve alanları göstermelerinin bir yolu iken prenses ve Barbie motifli ranzalar, kız çocuklarının favorisi olmaktadır. Özetle ranza kullanmak çocukların kişiliklerini ortaya koyabilecekleri ve onları mutlu eden mobilyalardır.

Ranza Nasıl Kullanılır?

Her mobilya gibi ranza kullanırken de mekânın boyutlarına dikkat edilmelidir. Ranza alırken diğer mobilya alışverişlerinizden farklı olarak odanın genişliği kadar tavan yüksekliğine de bakmanız gerekir. Bu ölçü, ikili ya da üçlü ranza seçmenizi belirleyeceği gibi odanızın ranza kullanmaya uygun olup olmadığı hakkında da fikir verir.

Ranzaların temel kullanım amacı bulundukları mekânı küçültmemek ve yaşam alanında yer açmaktır. Bu nedenle ranza kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta ranzanın uzun kenarlarından birini duvara dayamak olmalıdır. Böylece yerden daha çok tasarruf edilecek, oda küçük olsa da olduğundan daha geniş görünecek ve daha fazla insanın odaya yerleşmesi sağlanacaktır. Ranzaları doğru yerleştirmek alandan tasarruf etmenizi sağlar. Eğer oda sakini fazla miktarda ise ikili ranza yerine üçlü ranzaları tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. Ayrıca tek bir ranza yerine iki ranza alarak daha geniş bir alana sahip olmanız mümkündür.

Sadece çocuk odalarında ve genç odalarında değil, misafir odalarında da yararlanılan ranza modelleri daha çok yatılı konuk ağırlamanızı sağladığından iyi bir tercihtir.

Ranza kullanımında güvenlik de büyük önem taşır. Ranzanın üst katında mutlaka korkuluk bulunmalıdır. Ayrıca ranzanın iniş ve çıkışının güvenliğine de dikkat edilmelidir. Bu nedenle özellikle çocuklarınızın yaşı küçükse ranzanın merdiveni sabit olmalı ve hareket etmeyen modeller seçilmelidir. Merdivene çıkış ve iniş herkes için kolay olmalıdır.

Odanızın derli toplu gözükmesini sağlayan ve yerden tasarruf ederek kullananlara konfor sunan ranzalar estetik açıdan da göz doldurmalıdır.

devamını oku...
kapat...
Ranza Modelleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.