sadsad x
asdasd

Salon Takımı Modelleri

Salon takımları içerisinde yer alan koltuk takımları ve yemek odası takımları, evin tüm dekorasyonunda çok önemli bir yere sahiptir. Gerek gelen misafirlerin genel olarak bu odada misafir edilmesi, gerek genel olarak mobilya tarzına salon takımına göre karar verilmesi... Yani başlangıç noktası genel olarak salon takımları olmaktadır. Klasik ve avangart çizgilerden hoşlananların gönlünü fethedecek güzellikte salon takımlarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. En güzel klasik salon takımlarının yer aldığı Evgör Mobilya’da zevkinize uygun en güzel seçeneklerini bulabilirsiniz. Salon takımı seçeneklerine geçmeden önce, koltuk takımı seçerken ve yemek odası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalara kısaca değinmek istiyoruz. Gelin salon takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz birlikte inceleyelim.

Salon Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Ev dizaynında en dikkat edilmesi gereken yerlerden biri salondur. Evin görücüye çıktığı salona mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunları önce koltuk takımlarında nelere dikkat edilmeli, daha sonra da yemek odası alırken dikkat edilmesi gerekenler olarak iki başlıkta inceleyebiliriz.

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evinize yapacağınız en büyük yatırımların başında koltuk takımları gelmektedir. Ev dekorasyonunuzun şekillenmesinin en büyük etkenlerinden biri olan koltuk takımı tercih ederken dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Bunları sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Koltuk takımları evinizin dekorasyonunu şekillendirmesinin yanında, üzerinde çok fazla vakit geçireceğiniz eşyalar oldukları için görüntüsünün yanında rahatlığı da çok önemlidir. Uzun süre vakit geçireceğiniz bu mobilyaları alırken görüntüsüyle birlikte rahat ve konforlu olmasına da dikkat etmelisiniz.
 • Koltuk takımı tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında koltukta kullanılan kumaşın kalitesi gelmektedir. Koltuk takımı sürekli değiştirilebilen, çabuk vazgeçilen eşyalar olmadıkları ve uzun süre kullandıkları için kaliteli olmak zorundadırlar. Kaliteli bir koltuk takımından bahsetmek istiyorsak, takımda yer alan kumaşın son derece kaliteli olması gerekmektedir. Birkaç yıl içerisinde deforme olacak kumaşlardan ve koltuk takımlarından uzak durmalısınız. Koltuk takımına yapacağınız finansal yatırım konusunda ince eleyip sık dokumalısınız.
 • Alacağınız koltuk takımının veya yemek takımının görüntüsü her ne kadar ilk önceliğimiz olarak görülse de, aslında durum pek de öyle değildir. Tabi ki göze hitap etmesi ya da istediğiniz tarza uyumlu olması gerekir ancak istediğiniz modelin salonunuzda nasıl duracağı çok önemlidir. Küçük bir odaya kocaman bir koltuk takımını sığdırmak istemeniz yanlış bir tavır olacaktır. Ya da kocaman bir salona küçücük bir salon takımı hiç yakışmayacaktır. Bu gerçekler doğrusunda tercihinizi yapmanız, estetik bir görüntü açısından çok önemlidir.
 • Tarzınız nedir ve nasıl bir dizayn yapmak istiyorsunuz bu tamamen size kalmış ancak leke göstermesin diye tarzınıza uymayan koyu renkli mobilyaları asla tercih etmemelisiniz. Bunun nedeni kullanışlı olacağını düşünüp tarzınız olmayan bir mobilya aldıktan belli bir süre sonra o mobilyadan sıkılmanız olacaktır. Genel olarak değiştirilmesi zor olan bu eşyaları alırken içinizi açan ve tarzınıza uygun olan modelleri tercih etmelisiniz.
 • Koltuk takımlarında garanti süresi çok önemlidir. Aldığınız mağazanın verdiği garantiyi iyi incelemelisiniz. Kumaşa mı garanti veriyor yoksa iskelet sistemine mi? Ya da her ikisine mi? Eğer ikisine birden garanti veren bir firma bulabilirseniz o firmadan gönül rahatlığıyla mobilyalarınızı alabilirsiniz.
 • Mobilya tercihinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri ihtiyaçlarınızdır. Küçük bir odayı dizayn etmek istiyorsanız ve bu odayı büyük göstermek istiyorsanız, odaya alacağınız eşyaların açık renkli ve minimal olmasına dikkat etmelisiniz. Farklı tarzlarda olan ancak renk uyumuna sahip mobilyalarla odanızı hareketlendirebilirsiniz. Koltuk renginize göre duvar renginizi belirleyebilirsiniz. Odanızı hareketlendirmek için sadece bir duvara duvar kağıdı yapıştırabilir ya da bir duvarı farklı bir renge boyayabilirsiniz.
 • Yastıklar koltuk takımının ayrılmaz bir bütünüdür. Yastıkları kaliteli olan ve şık gösteren koltuk takımlarını tercih ederek, kaliteli bir mobilya dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Yemek Odası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ailenizle, arkadaşlarınızla kısaca hayatınıza değer katan insanlarla geçireceğiniz en güzel zamanlardan biri, beraber yemek yediğiniz masalardır. Ev dekorasyonunda çok önemli olan yemek odası takımlarının ev için ayrı bir manevi değeri vardır. Bu maneviyatı en güzel şekilde yaşatacak olan yemek odası seçerken nelere dikkat edilmeli gelin birlikte inceleyelim;

 • Öncelikle yemek odasını koymayı planladığınız yerin alanını ölçmelisiniz. Almayı planladığınız masa ne kadar güzel olursa olsun, evinizde masayı konumlandıracağınız alana yemek masanız sığmazsa orada güzel bir görüntü olmayacaktır. Ayrıca yemek vakitleri en rahat olunması gereken zamanlardandır. Rahat rahat yemek yenebilecek bir alan her şeyden önce gelmektedir.
 • Alanıza uygun olan masa şekli çok önemlidir. Genel olarak dikdörtgen masalar tercih edilse de, yuvarlak veya kare masalarda eviniz için güzel bir tercih olabilir. Evinizin alanına en uygun masayı bulmak için alan ölçümü son derece önemlidir.
 • Yemek odası takımı da koltuk takımı gibi kolay kolay değiştirilebilen mobilyalar değildir. Bu nedenla alacağınız mobilyanın kaliteli malzemelerden üretildiğine emin olmalısınız. Hatta alacağınız mağazanın yemek odasına ne kadar garanti verdiğine de çok dikkat etmelisiniz.
 • Yemek odası takımınızın koltuk takımınızın tarzına uyduğundan emin olmalısınız. Genel olarak bu iki takım beraber satılmaktadır ancak siz koltuk takımını başka model, yemek odası takımını başka bir model olarak tercih edebilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta iki takımın birbirine uyumlu olmasıdır.
 • Yemek odası takımı her ne kadar göze hitap etse de, en güzel anların paylaşıldığı yer olduğu için konforu ve rahatlığı da çok önemlidir. Bir bütün olarak tüm özelliklere bakmalı ve kararınızı ona göre vermelisiniz.

Salon Takımları Renk Çeşitleri Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunda renk tercih ederken dikkat edilmesi gereken ilk kural, sevdiğiniz renklerin neler olduğudur. Sevmediğiniz renklerden oluşan dekorasyon ne kadar güzel olursa olsun, bir süre sonra sıkılırsınız ve bu dekorasyon için pişman olursunuz. Bu nedenle örneğin salon koltuk takımı modelleri konusunda yapacağınız tercihte ilk olarak sevdiğiniz rengi belirlemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra mobilyada renk uyumu konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç noktaya daha değinmek istiyoruz. Bu önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Renk uyumunda ilk bahsedeceğimiz renkler yeşil ve toprak renklerinin uyumudur. Yeşil şık bir koltukla ahşap yemek odası harika bir uyum yakalayacaktır.
 • Dekoratif ve şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız birbirine zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Zıt renk tercihlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta halı ve mobilyaların zıt renkte olmaması gerektiğidir. Koltukların üzerinde yer alan yastıkları koltuklarınıza zıt renklerden tercih edebilirsiniz.
 • Sade mobilyalarınızı, mobilyalarınızla uyumlu olan farklı desenli objelerle zenginleştirebilirsiniz. Mesela koltuklarınızın üzerindeki yastıklarla ya da halı üzerindeki desenlerle.
 • Geniş ve ferah bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız koyu ve açık renkli mobilyaları bir arada kullanabilirsiniz.
 • Kapının rengini duvarla aynı renk tercih ederseniz tavanınızı daha yüksek gösterebilirsiniz.
 • Odanızın geniş görünmesi için bej ve beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. Antreyi koyu renge boyarsanız diğer odalar daha geniş görünecektir.

Evgör Mobilya’da Yer Alan Salon Takımları Nelerdir?

Klasik ve avangart salon takımı modellerinden hoşlanıyorsanız doğru adrestesiniz. Lüks salon takımı konusunda bir numara olan Evgör Mobilya’daki tüm salon takımı modelleri seçeneklerine hayran kalacaksınız, anında bu takımlardan en çok beğendiğinizin evinizde nasıl duracağını hayal edeceksiniz. Gelin birlikte Evgör Mobilya’da satışa sunulan uygun fiyatlı salon takımı seçeneklerini inceleyelim;

 • Vistore Lüks Salon Takımı: Evinizde mükemmel bir ambiyans yakalamak istiyorsanız bu lüks salon takımı tam size göre. Kahverenginin en güzel kullanıldığı takımlardan biri olan salon koltuk takımı ile evinize harika bir görünüm kazandıracaksınız.
 • Cihangir Klasik Salon Takımı: Klasik çizgilerden hoşlananların aşık olacağı kadar güzel olan bu salon takımı ile ihtişamlı bir dekorasyona imza atacaksınız. Görenlerin gözlerinin kamaşacağı bu salon takımı ile evinize harika bir görünüm kazandıracaksınız.
 • Galata Klasik Salon Takımı: Klasik takımlardan hoşlananların tercih edebilecekleri diğer salon takımı olan Galata salon takımında sevdiklerinizle vakit geçirmek son derece keyifli olacak. Evinize uygun fiyatlarla lüks bir görünüm kazandırmak çok kolay.
 • Toledo Art Deco Salon Takımı: Klasik mobilyalardan hoşlananların tercih edebilecekleri daha sade çizgilere sahip olan bu salon takımına vizon renk hakimdir. Sade bir şıklığın timsali olan Toledo Art Deco salon takımına evinize gelen tüm misafirler hayran kalacak.
 • Tesla Metal Salon Takımı: Modern görüntüden hoşlanan herkesin aşık olacağı güzellikteki bu salon takımı evinizin havasına zenginlik katacak.
 • Monaliza Klasik Salon Takımı: Gösterişli, lüks, zengin… Bu klasik takımı anlatacak en güzel kelimeler bunlar.
 • Vistore Metal Salon Takımı: Acı kahve ve metalin eşsiz güzelliği ile evlerinizi süslemeye gelen bu salon takımını gören herkes çok beğenecek. Evinize gelen evinizden çıkmak istemeyecek.
 • Petra Klasik Salon Takımı: Altın detayların, lacivert ve bej rengiyle muhteşem uyumu… Evinizde bu renkleri görmek istiyorsanız en güzel salon takımı seçeneği Petra klasik salon takımıdır.
 • Hazar Klasik Salon Takımı: Altın detaylar, ve kahverenginin muhteşem uyumu ile evinizi şenlendirmeye ne dersiniz?
 • Prenses Metal Salon Takımı: Modern çizgilerden hoşlananların evinde görmekten mutluluk duyacağı bu güzel salon takımını gören herkes hayran kalacak.
 • Pargalı Klasik Salon Takımı: Yeşil, altın ve bej renginin en çok yakıştığı klasik salon takımına hayran kalmamak elde değil.
 • Saraylı Lüks Salon Takımı: Saraylara yakışacak kadar güzel oan bu salon takımı evinize çok yakışacak.
 • Fetih Lüks Salon Takımı: Mavi rengin klasik takımlara ne kadar yakıştığının en güzel kanıtı bu güzel salon takımı.
 • Çırağan Lüks Salon Takımı: Yeşil rengin asaletini en güzel şekilde üzerinde taşıyan bu harika salon takımı ile tanışmaya ne dersinize?
 • Kral Lüks Salon Takımı: Krallara layık güzellikte olan bu salon takımını evinizde hayal etmeye dersiniz. Evinize çok yakışacağından emin olabilirsiniz.
 • Zerafet Klasik Salon Takımı: Zarifliği ile göz dolduran bu güzel salon takımı ile hayal ettiğiniz ev dekorasyonuna kavuşacaksınız.

Salon masa sandalye takımı tercihlerinizde dikkat etmeniz gerekenleri ve klasik takımlarla ilgili seçenekleri sizler için değerlendirdik. En güzel seçenekleri detaylı şekilde inceleyebilir, evinize en çok takışacak modele karar verebilirsiniz. Bunun yanında en güzel salon köşe takımı, ahşap salon takımı ve Chester salon takımı seçeneklerini de Evgör Mobilya’da bulabilirsiniz.

Uygun Salon Takımı Fiyatları Evgör Mobilya’da!

Kalite, lüks, zerafet ve şıklığın bir arada yer aldığı salon takımı seçeneklerini uygun fiyatlarla Evgör Mobilya’dan satın alabilirsiniz. Sadece salon takımı değil, ev dekorasyonunda ihtiyacınız olan her ürün Evgör Mobilya’da sizleri bekliyor.

devamını oku...
kapat...
salon takımları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.