sadsad x
asdasd

Yatak Başlığı

Yatak başlığı, yatak odaklarının şıklığı ile ön plana çıkan en belirgin dekorasyon parçalarından biridir. Çeşitli renk ve desen seçenekleri arasından beklentinize en uygun modeli seçebilir, yatak odanızda bambaşka bir hava estirebilirsiniz. Şık ve estetik bir başlık, tüm odanın ambiyansını değiştirebilir. Başlıklarda kullanılan materyaller, ürünün kaliteli olup olmadığını ortaya çıkarır. Dolayısı ile seçim yapmadan önce hangi materyallerle üretildiğini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir yatak odasına sahip olduktan sonra uzun süre aynı konforla kullanmak isteyeceğiniz için iyi bir araştırma yapmanın önemini dikkat çekmek isteriz. İyi bir şekilde araştırdıktan sonra aldığınız kaliteli bir mobilya uzun yıllar kullanım garantisi sunar. Yatak başlıkları da aynı özenle üzerinde durulması gereken dekorasyon parçalarından biridir. Evgör koleksiyonu içinde yer alan modern ve klasik yatak başlık modelleri içinden dilediğinizi seçebilir ve uzun yıllar kullanacak olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Yatak başlığı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, ölçülerdir. Bir başlık satın almadan önce ilk sırada mekan ölçülerinizi, ikinci sırada ise başlık çeşidini belirlemeniz gerekir. Tek kişilik mi yoksa çift kişilik mi bir başlığa ihtiyacınız olacak buna önceden karar vermeniz önemlidir. Tek kişilik bir başlıkla iki kişilik başlığın en ölçüsü her zaman farklıdır. Biri çok daha küçük ölçülere sahipken çift kişilik yatak başlığı daha geniş bir alana ihtiyaç duyar. Tasarımcılar tarafından özenle hazırlanan tek ve çift kişilik modeller arasından ihtiyacınıza ve odanızın dekorasyonuna en uygun başlığı seçebilir, konforlu bir uyku deneyimine sahip olabilirsiniz.

Başlık modeli seçerken bir diğer önemli unsur da renklerdir. Seçeceğiniz her bir parçanın sizin stilinizi yansıtması gerekir. Açık renk bir başlık seçecekseniz odanızın renkleri de açık renge uyumlu olmalıdır. Yatak odasında romantik bir hava yaratmak isteyenler ahşap yatak başlıklarını tercih edebilir. Daha asil bir görünüm elde etmek isteyenler ise siyah ya da koyu renkli başlıklara yönelmelidir.

Yatak Başlığı Modelleri Nelerdir?

Yatak başlıklarının her biri çeşitli tasarım ve modele sahiptir. Yatak başlığı modelleri içinde farklılıklar oluşmasının en önemli nedeni üretimden kullanılan materyaldir. Kalite malzemelerle üretilen bir ürün kalitesini belli ederken kalitesiz malzemeler ile üretilen ürün kısa sürede sizi zor durumda bırakabilir. Seçimleriniz sırasında kullanılan malzemeyi asla göz ardı etmemelisiniz. Odanızın dekorasyonuna uygun modeller içinden seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Kriterlerinizi önceden belirlemek zaman kaybı yaşamanızı engeller.

Birbirinden şık tasarıma sahip olan demir başlıklar, hem sağlam hem de uzun ömürlüdür. Yatak odanızda hem modern çizgiler olsun hem de ferah bir görüntü oluşsun istiyorsanız demir malzemeden yapılmış bu başlıklara yönelebilirsiniz. Pirinç ile tasarlanan modeller ise doğal rengi seven kişiler tarafından en çok tercih edilen başlıklar içindedir. Karyola başlığı modelleri içinde her dönemi temsil eden ferforje ise en beğenilen metal ürünler arasında popülerliğini korumaya devam ediyor.

Ahşap başlıklar geçmişten günümüze her zaman varlığını sürdürmeye devam ediyor. Romantik ve samimi alanlarda dinlenmeyi ve uyumayı seçenlerin tercihi ahşap, yatak odası dekorasyonuna ayrı bir hava katıyor. Her zaman görmeye alışkın olmadığımız ancak bazı dekorasyonların önemli bir parçası olan bambu başlıklar, farklılıklar oluşturmak isteyenler için idealdir. Hasır başlıklar ise daha çok yazlık yatak odalarında karşımıza çıkan modellerdendir.

Oldukça çeşitli konseptler oluşturabileceğiniz yatak başlık koleksiyonundan stilinize en uygun olana sahip olmak için Evgör Mobilya modellerine mutlaka göz gezdirmelisiniz. Modern yatak başlıkları, popüler seçimler arasında olsa da avangart başlıklar birçok klasik sever tarafından tercih ediliyor. İhtişamdan aynı zamanda klasik çizgilerden hoşlananlar için kapitone başlıklar uygun bir tercihtir. Stilinizi ve farkınızı ortaya çıkarmak bir taraftan da daha samimi bir hava yakalamak istiyorsanız country başlıklara yönelmelisiniz.

Yatak Başlığı Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yatak başlık koleksiyonunda yer alan ürünlerin materyalleri hem kaliteyi hem fiyatı belirler. Ahşap, metal, deri, MDF ve kumaş ile tasarlanan ürünler birbirinde farklı fiyat aralığına sahiptir. Ayrıca başlığın tek ya da iki kişilik olması da fiyatı değiştiren unsurlardandır. Başlıklar, tek başına alınabileceği gibi başlık baza seti olarak da alınabilir. Baza başlık modelleri, birbirinden farklı seçenek ve fiyatlarla kullanıcın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanır. Özellikle 120x200 ölçülerinde bir başlık tek kişilik başlığa ihtiyacı olanlar için ideal bir seçimdir. Konumlandıracağınız alanın ölçüsü ve sizin kriterleriniz doğru seçime ulaşmak için belirleyicidir. Başlık seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur uzun yıllar kullanılabilmesidir. Kriterlerinizi belirlerken yapacağınız sıralamada sağlamlık ve kalite ön planda olmalıdır.

Konsept seçiminiz aslında farkında olmadan seçeceğiniz ürünün materyalini de belirler. Modern tarzı beğenenler metal modeller tercih ederken, ahşap modellere ilgi gösterenler aslında samimi bir ortam yaratmak için country tarza yönelenlerdir. Başlık seçiminin belirleyici unsurlarından olan ölçüler, dikkatli bir şekilde belirlenmelidir. Başlık ölçüsünde dikkate almanız gereken iki ölçü kriteri vardır. Biri yatak diğer ise bazadır. Tek kişilik yatak başlığı daha küçük ölçülere sahip modeller içinden seçilmelidir.

Seçiminiz sırasında mevcut bazanızı ve yatağınızı en ve boy olarak ölçmelisiniz. Çift kişilik başlıklarda en çok tercih edilen ölçü boy olarak 200 cm, en olarak ise değişiklik gösteriyor. Dinlenme alanınıza ait ihtiyaç olan tüm parçaları tek seferde set olarak satın almak sizi hem zaman hem de maliyet açısından rahatlatır. Evgör koleksiyonu içinden seçeceğiniz yatak başlıkları ya da setler uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede ve her bütçeye hitap edecek şekilde beğenilerinize sunuluyor.

devamını oku...
kapat...
Yatak Başlığı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.