sadsad x
asdasd

Gri Koltuklara Uygun Perdeler

EKLENME TARİHİ: 25 Nisan 2018
Gri koltuk takımınızı tamamlamak için birden fazla perde rengi seçeneğiniz var. Koltuk renginin dışında duvarın rengi veya aksesuarların rengi seçimi de perde rengini etkiler. İsterseniz evdeki her şeyle uyumlu olabilecek krem, açık bej, beyaz gibi renkleri bir perde de kullanabilirsiniz.

Gri koltuk dendiğinde tek bir renkten söz edilmez. Grinin pek çok farklı tonu var. Salonun ışık alıp almaması da önemlidir. Salon karanlık ve küçükse, koltuk takımı rengi ne renk olursa olsun açık renk perde seçiminiz salonu daha ferah gösterir. Salonunuza ilginç bir perde de asabilirsiniz. Açık duvar üzerine renkli deseni olan bir perde kullanılabilir. Gri koltuklarla birlikte siyah beyaz perde ve yastıklar kullanılabilir.

Gri Koltuklara Uygun Perdeler

Gri ile birlikte en çok mercan rengi, krem rengi, sarı, yeşil, bal rengi ve altın rengi gibi renklerin kullanıldığını görebiliriz. Bu renkler evin diğer eşyalarıyla da rahatlıkla eşleştirilebilecek, gözü hiç yormayacak, sade ve şık duracak perde renkleridir.

* Koyu gri koltuklarla sıralanan renkler içinden açık ve pastel tonlar seçilmelidir.
* Açık gri koltuklarla da tam tersi zıtlardan uyumluluk yaratacak daha koyu tonlar kullanılmalıdır.

Koltuklar desenli değil ise, açık zemin üstüne renkli desenli perdeler odaya hareket katar ve odada tek renk perde kadar sivri durmaz. Bu şekilde, desenlerden yararlanarak nar çiçeği, mürdüm, pembe, turuncu gibi hareketli renkleri gri koltuklarınız ile birlikte kullanabilirsiniz. Perdedeki rengi odaya dağıtabilmek için yastık, puf veya vazo benzeri aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.