sadsad x
asdasd

Halı ve Koltuktan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

EKLENME TARİHİ: 08 Ağustos 2018
Bir ev kadını için evinde büyük bir öneme sahip halısının üzerinde çirkin ve büyük bir mürekkep lekesi görmek oldukça kötü ve can sıkıcı bir durumdur. Yapacak bir şey yok bu leke geçmez diyerek pes etmek ise aslında yapmamanız gereken şey çünkü mürekkep lekesini çıkarmak sandığınız kadar zor değil. Önemli olan ise halının mürekkep lekesinden kurtulmasında zamanı iyi kullanmak ve özendir. Örneğin mürekkebin döküldüğünü gördünüz mürekkep lekesi nasıl çıkar ve kurumadan önce temizlemeye başladıysanız, hiçbir iz kalmadan mürekkepten kurtulmak mümkündür. Mürekkep lekesinin kuruduğunu fark ettiyseniz bile merak etmeyin lekenin üzerinde büyük fark yaratacak derecede kurtulmanızı sağlayacak altın değerindeki tavsiyeler yazımızda.

Halı ve Koltuktan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Koltuk Takımı Modellerimizi Gördünüz mü?

Mürekkep Lekesini Halıdan Çıkarmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Halınızın malzemesini iyi tespit etmelisiniz. Halınızda, polyester, naylon ya da polipropilen gibi sentetik bir malzeme mi kullanılmış yoksa yün, ipek gibi doğal bir liften mi yapılmış bunu bildiğiniz takdirde mürekkep lekesini çıkarmak için hangi yolu seçmeniz için gerektiğini de bilirsiniz. Farklı malzemeden yapılmış halılarda kullanacağınız aynı malzeme farklı tepkilere yol açabilir çünkü. Bu yüzden temizleyici malzemeyi çoğunlukla gizli ve görülmeyen bir alanda denemeniz önerilir. Tüm bunları yaparken hızlı olmakta yarar var sonrasında kurumuş mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusu ile karşı karşıya kalmanız gerekmez.

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halihazırda satılan halıların büyük bir çoğunluğunda sabit boya kullanılmaktadır ama bazen ipliklerde boya akması durumu yaşanabilir ve bu anormal bir durum değildir. Yazımızda anlatacağımız leke müdahaleleri ise sabit boyalı halılar hesaba katılarak yazılmıştır. Halıdan olduğu gibi koltuk takımlarında mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusununda cevabı aynı şekildedir. Mürekkep lekesinin kurumasına mümkün olduğunca izin vermeyin ve hızlı bir şekilde lekeyi temizlemeye çalışın, çünkü kumaşa nüfuz eden mürekkebi çıkarmak daha zordur. Mürekkebe sıcak su ile müdahale etmeyin. Dökülen mürekkep yoğunsa kağıt havlu ile mürekkebi emdirin ve çamaşır deterjanı ile temizleyin. Deriden mürekkep lekesi nasıl çıkar diye soruyorsanız da temizlenmesi oldukça kolay olan deri koltuklarda yine kurumasına izin vermeden hızlıca deterjanlı bir bez ile silebilirsiniz.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.