sadsad x
asdasd

Kapuçino (Cappuccino) Rengi Mutfaklar

EKLENME TARİHİ: 24 Nisan 2018
Kapuçino rengi mutfaklar son zamanlarda en ilgi çeken modeller arasında görülüyor. Bu yazıda ise piyasada bulunan mutfak modellerini değil onun yerine kapuçino rengi nasıl bir renktir, bu renk hangi renkler ile yakışır gibi ayrıntılara yer vermek istedim. Kısaca tarif etmek gerekir ise kapuçino, üzerinde yoğun bir köpük ile servis edilen, az süt ile yapılan kahvedir ve bu renk dekorasyonda açık bir kahverengi tonu olarak yer alır.
Kapuçino renginin, sütlü kahve gibi isimler aldığı da olur fakat rengin farklı tonlarına rastlayabilirsiniz. Kapuçino rengi sadece mutfak dolaplarında kullanılır gibi bir düşünce oluşmasın. Duvar veya yatak odası mobilyaları gibi evin farklı köşelerinde de bu renk kullanılabilir.

Kapuçino (Cappuccino) Rengi Mutfaklar

Bu renk genel olarak sade ve şık, yani ‘pahalı’ bir görünüm sağlar. İsimden de yola çıkılarak mutfağa yakışabilen, iştah açıcı renkler arasındadır. Birlikte kullanıldığı renkler gri, kahverengi, mavi ve eflatun, tonlar olarak karşımıza çıkar. Bu renkler hariç siyah da kapuçino rengine yakışan bir diğer renktir.

Kapuçino rengi dolaplarınızı mutfakta öne çıkarmak için çok koyu olmayan gri bir duvar düşünülebilir. Mutfak biraz ışık alıyor ise griyi kullanmak daha basit olacaktır. Gri olan duvarları gri bir mutfak halısıyla tamamlayabilirsiniz. Kapuçinoya yakışan renkler arasında yeşil de vardır. Aksesuarda yeşil ve turuncu renkleri, kapuçino rengindeki mutfak dolaplarına yakışan renkler arasında yer alır.

Kırmızıdan ziyade bordo ayrıntılar cappuccino mutfaklara daha çok yakışır. Eğer beğendiğiniz cappuccino rengi olan dolaplar koyu krem tonuna doğru yaklaşıyor ise ve kırmızıyla mutfağa hareket katmak istiyorsanız, bunun hiçbir sakıncası yoktur.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.