sadsad x
asdasd

Klasik Mobilya Mı Modern Mobilya Mı ?

EKLENME TARİHİ: 19 Ekim 2020

Mobilya, sadece mekanınızın alanını doldurmak için kullandığınız bir şey değil aynı zamanda kişinin kişiliğinin uzantısı olarak bilinir. İnsanlar evinizi ziyaret ettiklerinde sizin estetik anlayışınızı mobilyalarınız ile çok iyi anlayabilirler. Dünyada olup bitenlerden habersiz değilseniz, geleneksel klasik ve modaya uygun modern mobilyaları daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Şimdi asıl soru şu; klasik mobilya veya modern mobilya türlerinden hangisi sizin için daha uygun.

Aşağıda belirtilen 2 kategorinin ötesinde birçok iç tasarım stili vardır. Modern mobilyalar ve klasik mobilyalar etrafında dönen bu stiller kişilerin son derece etkili dekorasyon ürünleri elde etmesine yardımcı olur.  Ancak yalnızca çağlar için trend olan moda akımlarına odaklanan mobilyaların da varlığından söz edebiliriz. Modern ve klasik mobilya dışındaki tasarımlardan bazıları; yüzyıl ortası mobilyalar, endüstriyel, denizcilik, İskandinav, bohem, çiftlik evi, kentsel modern, rüstik gibi tasarımlardır.

Dikkat edilmesi gereken ana noktalardan biri, mobilya türlerini ve hangi rolleri oynamaları gerektiğini bilmeniz gerektiğidir. Bu sadece etrafınıza çok fazla pahalı mobilya koymakla ilgili değildir. Her bir mobilya stilinin çeşitleri ve birbirlerinden nasıl farklı oldukları hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız. Son olarak, size uyan ve size hitap eden en iyi seçeneği tercih etmelisiniz.

Klasik Mobilya ile İlgili Detayları

Geleneksel tarzda mobilyalarda klasik detaylar, abartılı son işlemeler ve bir sürü aksesuar göreceksiniz. Avrupa duyarlılıklarına dayanan klasik tasarım olan bu mobilyalar geleneksel olarak tasarlanmış evler de genellikle bitmiş ahşap ve zengin renk paletleriyle karanlık görünür. Orada, çok hassas bir şekilde oyulmuş her bir parçanın üzerinde çeşitli dokuları ve kıvrımlı çizgileri hissedebilirsiniz. Klasik tasarım, eşyalarında bol derinlik, katman ve boyutlara sahiptir. Daha güçlü sütunlar, heykeller ve bazı mimari pervazlar ekleyebilirsiniz ve bu detaylar etkili bir şekilde oynayacaktır. Tasarım ve mimari dengede olmalı ve daha uyumlu olmalı. İster resmi ister gündelik olsun, oda yapısını ele alarak yüzlerce olasılıkta mobilya dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Çağdaş mobilya tasarımının bir seçeneği, döndürülmüş ayaklı rustik bir sehpa koymak olabilir; bu İtalyan modern mobilyalarını verecektir. Ancak bir oda tasarlamaya başlamadan önce, mekanın mimarisini ağırlıklı olarak modern veya ağırlıklı olarak klasik bir mekan olarak tanımlayın.

Modern Tarz Mobilya

Modern mobilya şüphesiz, basit bir renk paletinin düzgün bir şekilde kullanıldığı, temiz ve net çizgilerle tipik olarak evi ifade eden geniş bir tasarım terimidir. Modern tarz mobilya tasarımcıları proje üzerinde çalışırken cam, metal ve çelik kullanırlar. Modern mobilya tasarımcısı, her öğede bir sadelik duygusu taşır. Şık, modern tarz için kullanılan en yaygın kelimedir. Her şeyden önce, modern mobilyalarda dağınıklık ve aksesuarlar yoktur.

Modern Takım

Modern Mobilya mı Klasik Mobilya Mı?

Çağdaş mı yoksa klasik bir tarz mı arıyorsunuz? Mobilyalarınız için geleneksel bir görünüme sahip olmak isteyebilirsiniz. Mobilyanız hakkında karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden biri de budur. Yakın zamanda başka bir satın alma işlemi yapmayacağınız için, razı olduğunuz stille doğru şekilde satın alsanız iyi olur.

Kullanım Alanı

İnsanların mobilya alırken yaptıkları yaygın bir hata vardır; kullanılabilir alanı bilmemek. İstediğiniz son şey, mobilyalarınız yerleştirildikten sonra yer kalmamaktır. Odalarınızdaki boş alan, satın alacağınız mobilyaların büyüklüğü konusunda sizi bilgilendirmelidir. Çok fazla alanınız varsa, büyük boyutlu mobilyalarla daha iyi durumda olursunuz. Ancak odalarınızda küçük bir alan varsa, küçük boyutlu mobilyalara razı olmanız gerekecektir.

Konfor

Satın aldığınız mobilyalarda ısrar etmeniz gereken bir şey varsa, konfor bu listenin başında olmalıdır. Yapacağınız iş için size rahatlık sağlayacak mobilyalara ihtiyacınız var. Oturma odanız için bir mobilya ise, size dinlenebileceğiniz bir yer sunmalıdırlar. Ofis mobilyası satın alıyorsanız, her şeyin ergonomik standartları karşıladığından emin olun.

Maliyet

Tüm hususlar arasında, maliyet nihai kararınızı verir veya bozar. Neye razı olursanız olun, bütçeniz dahilinde olmalıdır. Sadece nakliye için bir kuruş olmadan bırakılacak mobilya satın almamalısınız. Makul bir seçim yapın; Harcayacağınız her kuruş için size değer verecek bir tane.

Seçiminizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken faktörleri bilmek, paranızın karşılığını almanızı sağlayacaktır. Kalite ve rahatlık, üzerinde durmanız gereken en önemli hususlardan bazılarıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.