sadsad x
asdasd

Makam Odaları

Makam odaları, genellikle yüksek makamdaki yetkililer için ayrılan odalardır. Özel şirketlerde, bürolarda ya da devlet dairelerinde yüksek makamda bulunan kişilerin odalarına rastlamak mümkündür. Bu odaların dekoru, yapılan işin ciddiyetini göstermek ve karşı tarafta iyi bir izlenim oluşturması açısından oldukça önemlidir. Makam odası takımları ise tam da bu odalar için üretilen mobilyalardır.

Makam odanızın dekorunu kişisel tercihinize ve yaptığınız işe göre düzenleyebilirsiniz. Daha serbest ortamı olan özel şirketlerde daha modern dekorlar tercih edilirken devlet dairelerinde daha ağırbaşlı, asil bir görünüm tercih edilir. Güçlü bir imaj oluşturmak için makam odanıza özen göstermek oldukça önemlidir.                                         

Klasik Makam Odası Takımları

En önemli kararların alındığı ve saatlerin harcandığı makam odasında kullanacağınız mobilyalarda,  şıklığın yanında fonksiyonellik de ön plana çıkar. Bu tip odalarda kullanılan mobilyaların kullanışlı, sağlam olması ve asil durması beklenir. Zira imaj oldukça önemlidir.

Bu takımları seçerken öncelikle nasıl bir duruş istediğinize karar vermelisiniz. Günümüzde özel şirketlerde daha samimi bir ortam yaratmak amacıyla daha renkli, modern tasarımlar ön plana çıkabilmektedir. Bununla birlikte avukatlık büroları, devlet daireleri gibi yerlerde daha ciddi bir izlenim uyandıracak klasik modeller genellikle vazgeçilmezdir. Ancak Evgör Mobilya'da her zevke uygun makam takımları seçiminize sunulduğu için tarzınız hakkında endişe etmenize gerek yoktur.

Makam odası takımı tasarımlarının şık, ergonomik, kullanışlı olması beklenir. Sağlam ve iyi izlenim uyandıran bir duruşa sahip olmaları gerekir. Ayrıca çalışma ortamınıza ayrı bir hava katacak olan bu takımlar yaptığınız işe daha iyi odaklanmanızı da sağlar. Size kullanımda herhangi bir zorluk çıkarmayacak fonksiyonel tasarımlarıyla çalışmanızı kolaylaştırır.

Makam odanızı dekore ederken doğru mobilyalar seçmenin avantajı, odanızda sağlayacağınız uyumla kendini gösterir. Örneğin, masanızla uyumlu bir koltuk aramakla uğraşmazsınız. Mükemmel uyumu sağladığınız çalışma alanınızda doğru dekor sayesinde gözünüz yorulmaz. Doğru takımı seçmek, renk ve tasarım uyumsuzluklarını engelleyerek yorulmanızı önler. Ayrıca iyi dekore edilmiş bir ortamda çalışmak sizi motive de eder.

Bu odalar genellikle karşı taraflarla ya da kurum içi özel görüşmelerin ve toplantıların yapıldığı odalardır. Bu yüzden makam odası sahibinin konumunu, ciddiyetini ve kişiliğini belli etmek için mobilya takımlarının doğru seçimi büyük önem taşır. Dağınık, uyumsuz bir dekora sahip odalar genellikle pek iyi izlenimler yaratmaz. Odanız, karşı tarafa vermek istediğiniz mesajı belirginleştirecek bir hava oluşturur. Bu ortamda istenen havayı yakalamak için mobilyaların gücünden yararlanmak gerekir. Kötü seçilmiş, basit görünümlü ucuz mobilyalar size yardımcı olmayacaktır.

Odanızda kullanacağınız bir takım tercihinde bulunmak, aynı zamanda diğer dekor parçalarıyla odanızı birleştirmeyi mümkün kılacaktır. Seçtiğiniz takımın tasarımına uyum sağlayacak kitaplık, sehpa, bitki, tablo, çerçeve, heykelcik, masa üstü isimliği gibi çeşitli dekor ürünlerinin seçimi de kolaylaşır.

Makam odalarında tercih edilen takımların en önemli parçası masadır. Bu masaların çalışırken kolaylık sağlaması, fonksiyonel bir yapıya sahip olmaları gerekir. Yöneticilerin çalışmasını engellemeyecek olan bu masaların genişliğinin de mümkün olduğunca geniş olması, rahat bir çalışma alanı sağlamak açısından oldukça önemlidir.

Yönetici masasının normal bir ofis masasından farklı ve daha işlevsel olması beklenir. Örneğin kilitlenebilir çekmeceler, bir makam masasında bulunması gereken en önemli fonksiyonel özelliklerden biridir. Etajerler, kablo toplayıcılar, USB girişi, ön perde panelleri gibi özelliklerin bulunduğu masalar yöneticiler için oldukça kullanışlıdır.

Bir diğer önemli parça ise makam koltukları ve sandalyelerdir. Makam odanızda çalışarak geçireceğiniz uzun saatler göz önüne alındığında seçtiğiniz sandalyenin sağlık açısından bir sorun çıkarmayacak şekilde tasarlanmış olması gerekir. Kullanılan malzemenin deri ya da kumaş olması sizin tercihinize kalan bir durumdur. Deri koltuğun avantajı, sağladığı rahatlık ve yumuşaklık hissidir. Ancak diğer yandan uzun süre oturduğunuz zaman terlemeye yol açabilir. Kumaş koltuklar ise hava alan yapılarıyla bu terlemeyi önleyeceklerdir. Koltukta kullanılan iç malzemenin rahatsızlık vermemesi ve sağlığa zararlı olmaması da önem taşır.

Makam sahibi kişilerin odalarında çalışarak geçirdiği saatler göz önüne alındığında bu mobilyaların kalitesi de oldukça önemlidir. Özellikle de dar bütçesi olan kurumlarda kullanım sırasında herhangi bir sorun çıkarmayacak takımlar tercih edilmelidir. Mobilyalar aşınmaya, çizilmeye, darbelere dayanıklı olmalıdır. Bu sayede uzun süreli kullanım mümkün olur ve bu da tasarrufa olanak sağlar.

Estetik ve işlevsel kaygılarla tercih edilen takımları satın almadan önce yerleştirileceği odanın boyutları, mimari özellikleri de göz önüne alınmalıdır. Bu sayede alanınıza en uygun takımı seçmiş olursunuz. Takımın boyutlarına karar verirken odada işlevsel bir boşluk oluşmasına dikkat etmek de önemlidir. Zira uzun çalışma saatleri esnasında herhangi bir sırt ağrısı yaşamamanız için odanızda biraz dolaşmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden odanızda az da olsa yürüme alanı bırakmak sizin için faydalı olabilir.

Makam takımları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de bu odada toplantılar ya da bire bir görüşmeler için misafir ağırlanacağıdır. Bu yüzden yönetici konumundaki kişi kadar misafirlerin de konforu sağlanmalıdır. Söz konusu mobilyaların iletişimi engellemeyecek, zorluk çıkarmayacak, işlevsel şekilde tasarlanmış olması gerekir. Ayrıca iletişimi zorlaştırmayacak biçimde konumlandırılması da önem taşır.

Klasik Makam Odası Modelleri

Her zevke uygun makam odası modelleri, Evgör Mobilya'da geniş bir katalogla seçiminize sunulmuştur. Zevkinize uygun pek çok modeli burada bulmanız mümkündür. Hangi modeli seçerseniz seçin bütün modellerimiz birbirinden şık ve kalitelidir. Göz zevkinize yönelik estetik görünüm ve fonksiyonel tasarım her modelde mevcuttur.

Masif ahşabın zamansız klasik çizgilerini taşıyan modellerin yanı sıra metal malzemelerin ışıltısının tasarımda ön plana çıktığı da görülür. Özgün ve modern çizgilere sahip, minimalist modeller alışılmışın dışında tasarımlarıyla son derece dikkat çeker.

Makam odanızda lüks ve unutulmaz bir görünüm yaratmak için Helsinki Lüks Makam Odası, Avanos Lüks Makam Odası ve Valentina Lüks Makam Odası gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Helsinki ve Avanos modelleri daha modern tasarımlarıyla dikkat çekerken, Valentina modelimiz klasik mobilyalardan hoşlananların zevkine daha çok hitap edecektir.

Minimalist bir çizgide ilerleyerek modern ve zamansız bir görünüm sunan model arayışında olanlar için de seçenekler az değildir. Hünkar Klasik Makam Odası, Linton Makam Odası, Naples Makam Odası gibi modeller, abartıya kaçmayan sade ve şık tasarımlarıyla dikkat çeker.

Diğer yandan Hünkar Klasik Makam Odası, Porenza Klasik Makam Odası modelleri klasik sevenler için idealdir. Klasik mobilyanın eşsiz, saraylardan ilham alan tasarımları göz kamaştırır. Bu iddialı mobilyalar, makam odanızda ağırbaşlı bir görüntü sunmanın yanı sıra oluşturmak istediğiniz ciddi havaya da katkı sağlayacaktır.

Hazar Siyah Klasik Makam Odası modeli de bu odalarda görmeye alışkın olduğumuz zamansız, klasik, resmi görünümü sizlere sunar. Zamansız görünümüyle kullanışlılık oranı oldukça yüksektir ve her şeyle uyum sağlar.  Ahşap dokusuyla dikkat çeken Gorga Makam Odası modeli ise 70’lerden getirdiği esintilerle odanıza bambaşka bir hava katar. Gördüğünüz gibi birçok modelimiz bulunmaktadır. Sizin yapmanız gereken, zevkinize ve bütçenize en uygun modeli belirlemektir.

Klasik Makam Odası Fiyatları

Makam odası takımlarının yüksek fonksiyonlu, işlevsel, kaliteli, sağlam ve şık olması beklenir. Bir yöneticinin kullanımına sunulmuş ve onu temsil eden bu mobilyaların iyi bir duruşa sahip olması gerekir. Tüm bunlar için seçilen takımın iyi bir tasarıma sahip olmanın yanı sıra üretiminde kaliteli malzemelerin kullanılmış olması da gerekir. Kaliteli malzemeler, tasarımı zirveye çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bu durum fiyatları da etkilemektedir.

Ancak Evgör Mobilya sayesinde her zevke ve bütçeye uygun makam odası takımları bulmanız mümkündür. Seçtiğiniz takımın fiyatı ne olursa olsun bütün mobilyalarımız birbirinden kalitelidir. Kampanya dönemlerinde yararlanabileceğiniz özel fırsatlar ve ödeme kolaylıkları ile istediğiniz takıma sahip olmanız artık çok kolay!

En Şık Makam Odası Takımları Evgör'de!

Evgör Mobilya, birbirinden şık ve kullanışlı makam odası takımlarını size sunar. Her zevke ve ihtiyaca hitap eden makam takımı modelleri, makam odanızın havasını baştan aşağı değiştirir. Geniş kataloğunda sunduğu birbirinden kaliteli ürünleri sizlerle buluşturan Evgör Mobilya, sizi asla yarı yolda bırakmaz. Son derece kaliteli ve işlevsel olan makam odası takımlarınızı, uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Her bütçeye uygun estetik makam odalarını burada bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Evgör Mobilya, satış sonrası desteği ile de her daim müşterilerinin yanındadır. Uzun yıllar kullanacağınız mobilyalarınızda herhangi bir sorun yaşamanız halinde bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Bunun yanı sıra montaj işlemleri için de destek almanız mümkündür. Kataloğumuza hemen göz atın ve Evgör farkıyla en şık makam odası takımları arasından istediğinizi seçin!

Sık Sorulan Sorular


Klasik Makam Odası Takımında Neler Var?

Bu takımları farklı kombinasyonlarda almak mümkündür. Her model farklı kombinasyonlarla satışa sunulmuştur. Genellikle bir takımda masa, konsol, berjer yer alır. Buna ek olarak kanepe, orta sehpa, yan sehpa, konsol pano, TV sehpası, kitaplık, toplantı masası, ofis tipi sandalye, ahşap sandalye de tercih edilebilir.

Klasik Makam Odası Nasıl Olmalı?

Makam odanızın nasıl olacağı çalıştığınız kurumun vermek istediği izlenim ve sizin kişisel tercihlerinizle ilgili bir durumdur. Nasıl rahat hissedeceksiniz öyle bir oda dekore etmek çalışma alanınızda size avantaj sağlayacaktır.

devamını oku...
kapat...
Makam Odası Takımı Modelleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.