sadsad x
asdasd

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

EKLENME TARİHİ: 23 Mart 2023

Yaşam alanlarını dekore etmenin temel koşulunu mobilyalar oluşturur. Mobilyalar sağladıkları konfor ile ihtiyaçlara cevap verirken görünümleri ile de kullanıcıların kişiliklerini ve zevklerini yansıtan araçlardır. Evinizin mimari özellikleri ve yaşı ne olursa olsun mobilya seçiminiz yaşam standartlarınızı arttıracak ve rahat etmenizi sağlayacak unsurdur. Dolayısıyla mobilya seçimini estetik zevkleriniz ve kişiliğiniz ile konforunuzu baz alarak yapmanız son derece önemlidir. Bu doğrultuda mobilya seçerken nelere dikkat edilmeli? sorusunu sizler için yanıtladık.

 mobilyasecimi1

Mobilya Seçiminde İlk Kriter Evin Ölçüleri Olmalı

Mobilya seçimi yapmanın ilk kriteri bu ürünleri konumlandıracağınız alanın ölçülerine uygunlukları olacaktır. Bunun için odalarınızın ve evin diğer alanlarının kaç metre kare olduğunu ve ihtiyaç duyduğunuz mobilyalar için odada ayırdığınız alanların tek tek ölçülerini belirlemeniz gerekir. Örneğin salon dekorasyonu yapacaksanız ve evinizde yemek odasına ayrı bir alan bulunmuyorsa yemek odası takımlarını oluşturan masa, sandalye ve diğer öğelerin salonda kaplayacağı alanı hesaplayın. Buna göre kalan alana hangi boyuttaki koltuk takımları uygunsa onlar arasından bir tercih yapmaya özen gösterin. Yatak odası, mutfak, banyo ve çocuk odası ile antre ve koridorların da dekorasyonunda kullanmak üzere edineceğiniz mobilyalarda öncelikli olarak düşüneceğiniz unsur mobilyaların boyut ve ölçüleri olsun.

Mobilyalar Tarzlarıyla Sizi Yansıtmalı

Ev dekorasyonu evin içinde yaşayanların tarzını yansıtmalı. Çünkü ev eşyalarının sağladığı konfor kadar istediğimiz görsel özelliklerde olması da iyi hissetmemizi ve evimizde rahat olmamızı sağlayan anahtardır. Dolayısıyla klasik ya da modern, tarzınız ne olursa olsun evinizin her köşesini kendi zevkinize göre döşemeli, tüm mobilya ve aksesuarlarınızı kişiliğinizi yansıtacak şekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Sadece çarpıcı göründüğü, modaya uygun olduğu ya da fiyatı bütçenizle uyum sağladığı için bir mobilya tercihi yapmayın. İstediğiniz tarzı yansıtan, renkleri ve desenleri ile hayalinizde canlandırdığınız estetiği yakalayan ve birbiri ile uyumlu olan mobilyalarla evinizi döşemeye yönelin. İçinde yaşamaktan keyif alacağınız bir ev kurmak için zevklerinizi ve stilinizi ön planda tutun.

mobilyasecimi2 

Mobilyada Hem Konforlu Hem İşlevsel Çözümleri Deneyin

Evlerimiz en çok vakit geçirdiğimiz ve en rahat ettiğimiz alanlar olmalı. Bu da ancak doğru mobilya seçimi ile mümkündür. Mobilya seçiminde konforu ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir kullanım arayışınıza cevap almayı öncelemeniz doğru bir tercih olacaktır. Yani, ev dekorasyonu için belirleyeceğiniz mobilyalarda ergonomiyi geri planda tutmayın. Tüm mobilyalarınızın işlevsel olmasına ve pratik fayda sağlamasına özen gösterin. Aynı zamanda mobilyalarınızın maksimum rahatlıkta olmasının yaşam standardınızı arttıracağını da atlamayın.

Uzun Süreli Kullanım İçin Kaliteli Mobilyaları Seçin

Her alanda olduğu gibi mobilya tercihinde de ekonomik çözümler bulmak hepimize avantajlı gelir. Mobilya alırken ekonomik seçimler yapmak ise mobilyanın sadece fiyatı ile ilgili değil, kalitesi ile doğrudan bağlantılıdır. Koltuk, masa, sandalye, sehpa, bench, TV ünitesi, dresuar, yatak, dolap ve bunun gibi birçok mobilya ile aksesuardan beklenti uzun süreli kullanım sunmasıdır. Bunun için yapacağınız ödemenin karşılığını tam almanız önemlidir. Mobilyaların malzemesi ne kadar dayanıklı ve sağlam olursa verdiğiniz paranın karşılığını o denli almanız mümkündür. Örneğin koltuk takımı alırken kumaşın sağlamlığı ile iskeletinin hangi ahşaptan üretildiğine ve garanti süresinin ne olduğuna dikkat edin. Ayrıca mobilya seçiminizi kaliteli ve güvenilir ürünleri imal eden markalardan yapmayı da unutmayın. Bu doğrultuda tüm ev dekorasyonunuzu gönül rahatlığı ile yapabileceğiniz Evgör’e sizleri de bekleriz. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.