sadsad x
asdasd

Koltuktan ve Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

EKLENME TARİHİ: 15 Ağustos 2018
Her kadın bakımlı olmayı sever ve bakımlı tırnakların makyajı da muhakkak ki ojedir fakat ne kadar dikkat edersek edelim oje bir yerlere bulaşır. Peki bu sorun olan oje lekesi nasıl çıkar?  Kurumuş oje lekesi nasıl çıkar?

Oje Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar?

Tırnaklarımıza oje süreceksek eğer dikkatli olmak son derece yararlı olacaktır çünkü içerisindeki kimyasal madde yapışkan olduğundan döküldüğü takdirde bulaştığı yerden çıkartmak oldukça güçtür. Bu lekeleri çıkartmak için de doğru yöntemi ve temizleyiciyi bulmak gerekir. Doğru temizleyici ile halı ve koltuklara zarar vermeden lekelerden kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki ojeyi çıkartmak için kullandığınız aseton maddesi, bazen koltuk kumaşlarına bulaşan ojeleri temizlemekte de etkilidir. Fakat açık renkli koltuklarınız var ise kullandığınız aseton ağartıcı bir özellik gösterebilir. Halıdan oje lekesi nasıl çıkar diyorsanız, bu alanlardan ojeyi çıkartmak için su ile yoğunluğu azaltılmış kolonya kullanabilirsiniz. Oje lekesini çıkartmakta en etkili yollardan bir tanesi budur çünkü kolonyada bulunan alkol, leke çıkarma konusunda etkili bir malzemedir. Bunun yanı sıra kurumuş ojeyi limon suyu ya da sirke kullanarakta çıkarabilirsiniz. Aseton ise tüm bunlar arasında önceliğiniz olmalıdır fakat oje bulaşan yerde aşındırıcı bir özellik gösterip göstermeyeceğini test etmek için küçük bir alanda deneme yapmalısınız. Pamuk yardımı ile kullanacağınız asetonu oje dökülmüş alanda kullanabilirsiniz. Bu yöntemi ise hassas olan kumaşlarda denememenizi öneririz. Kısaca aseton ile temizleyeceğiniz kumaşın yıkanabilir olması gereklidir.

Koltuktan ve Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar
Evgör mobilya Oturma Odası Takımları modellerinizi gördünüz mü?

Oje Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar?
Dikkatsiz olduğumuz zamanlar olabilir veya aniden elimiz çarpıp ojeniz yere dökülebilir, sevdiğiniz koltuğunuzda izi kalsın istemeyebilirsiniz. O zaman telaş etmeyin ve yazımızı dikkatle okuyun. Ojeyi kurumaya bırakmadan hemen üzerine aseton dökmeniz ve birkaç dakika bekledikten sonra kâğıt havlu kullanarak ovalayın, ardından plastik bir silgi kullanarak leke izlerini silin. Endişe ettiğiniz tüm o kumaştan oje lekesi nasıl çıkar ki diye sorduğunuz soruların yok olduğunu göreceksiniz.  Tırnaklarınızdaki ojeyi çıkartan aseton elbette ki koltuk ve halı gibi zeminlerdeki ojeleri de çıkartacaktır.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.