sadsad x
asdasd

Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpalar, evlerde salon ve oturma odaları ile ofis ve iş yerlerinin bekleme ve görüşme odalarında bulunması şart olan tamamlayıcı mobilyalardır. Dekoratif olmalarının yanında servis sehpası işlevi de gören orta sehpalar, birer depolama alanı olarak da fonksiyoneldir. Bu sehpaların üzerine konuklarınızı ağırlayabileceğiniz her tür materyal ile kitap, dergi gibi ürünler ve biblo, çiçek gibi dekoratif eşyaları konumlandırabilirsiniz. Kullanım amacına göre çeşitlilik gösteren orta sehpalar; boyut, form ve materyallerine göre de farklı sınıflara ayrılırlar. Orta sehpaların değişik çeşitlerini ihtiyaçlarınıza, stilinize ve diğer mobilyalarınızla sağladığı uyuma göre seçebilirsiniz.

Orta Sehpa Çeşitleri Nelerdir?

Orta sehpalar, öncelikle boyutlarına göre çeşitlenir. Fakat genellikle çok küçük ebatlara sahip olmazlar. Çünkü bu ürünlerin temel özelliği oturma gruplarının ve koltuk takımlarının orta kısmını tamamen kapatması ve mekandaki servis için gerekli olan alan ihtiyacının giderilmesidir. Dolayısıyla orta sehpaların en küçük ebatlara sahip olanları bile yan sehpalar ile karşılaştırıldığında büyük kalmalıdır.

Form özelliklerine göre de sınıflanan orta sehpalarda en çok tercih edilen biçim dikdörtgen olmaktadır. Dikdörtgen orta sehpaların revaçta olmasının nedeni ise bu ürünlere odanın her yanından kolaylıkla ulaşılabilmesidir. Dairesel orta sehpalar ise çok fazla yer kapladıklarından geniş mekanlar için tercih edilir.

Orta sehpaların bir diğer ayrım noktası üretildikleri materyallerdir. Genellikle ahşaptan yapılan bu ürünler son yıllarda metalden de üretiliyor. Fakat ahşap orta sehpa modelleri hem stile uyum sağlaması hem de dayanıklı olması nedeniyle vazgeçilmez konumda. Ayrıca sağlamlığı ve uzun süreli kullanım sunması ile nam salmış olan mermer orta sehpalar da son yıllarda revaçta. Daha zarif bir dekorasyona imza atmak isteyenler ise tablası camdan üretilen orta sehpa modellerine yöneliyorlar.

Orta sehpaların son yıllarda trend olan çeşidi ise kumaş kaplama modeller. Puf olarak da işlev gören bu orta sehpalar oldukça konforlu ve şık ürünler. Orta sehpaların işlevselliği göz önüne alındığındaysa katlanabilir modeller ile açılıp kapanabilen çeşitler rağbet görüyor.

Orta Sehpa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orta sehpa almaya karar verdiyseniz belli kriterlere göre seçim yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu seçimi yapmadan önce mekanınızın boyutlarını belirlemeniz gerekir. Daha sonra orta sehpayı kullanım amacınızı ve bu doğrultuda üründen beklediğiniz özellikleri saptayın. Her mobilya gibi orta sehpa seçiminde de rahatlığı atlamayın. Konforun yanında şık bir tasarım ve tarzınıza uygun bir ürün seçmeniz de önemlidir. En önemlisi kaliteli markaların ürünlerini tercih ederek kullanım süresini uzatmak ve böylece ekonomik bir seçime imza atmaktır.

Ebatları Belirleyin

Dekorasyon için seçeceğiniz tüm mobilyalarda ölçü belirlemek en temel unsurdur. Zira ebatların orta sehpa seçiminde çok daha önemli olduğu kesindir. Çünkü orta sehpalar hem salon ya da oturma odanıza büyük ya da küçük kalmamalı, aynı zamanda mobilyalarınız ile boyut açısından uyum sağlamalıdır. Kanepe ve koltuklarınızdan daha büyük bir orta sehpa kullanmanız hem işlevsiz olacak hem de estetikten yoksun bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle orta sehpanızın hangi yükseklik, en ve boy ölçülerinde olması gerektiğine dikkat etmeniz büyük önem arz eder.

İhtiyaçlarınızdan Emin Olun

Salon ve oturma odalarının vazgeçilmez mobilyaları olan orta sehpa seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı ve orta sehpayı kullanma amacınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Orta sehpaların en basit işlevi servis kolaylığı sağlamak ve konfor yaratmaktır. Fakat yaşam alanlarımızdaki estetik de konfor kadar kıymetli bir yer teşkil eder. Orta sehpa almaktaki amacınızın ve ihtiyaçlarınızın estetik mi konfor mu olduğunu belirlemeniz seçiminizi kolaylaştıran etkendir.

Stilinize ve Mobilyalarınıza Uygun Seçim Yapın

Evdeki bütünlüklü ve şık görünüm ev sakinlerini ve konukları etkiler. Bu görünümü sağlamanın ana anahtarlarından biri de mobilyalardır. Mobilyaların belirli bir stile hitap etmesi ve aralarında renk, model ve form uyumunun olması beklenir. Dolayısıyla sırf işlevsel ya da estetik olduğu için tarzınıza ve diğer mobilyalarınıza uygun olmayan bir orta sehpa seçmeniz hata olacaktır.

Kaliteli Materyallerden Üretilmiş Orta Sehpaları Tercih Edin

Orta sehpalar ilk bakışta dekoratif ürünler gibi gözükseler de salon ve oturma odaları ile iş yerlerinde en çok kullanılan mobilyaların başında gelir. Bu da hızla yıpranma demektir. Dolayısıyla uzun ömürlü bir kullanım için orta sehpaların kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasını büyük avantajdır. Üst kalite bir orta sehpa tercihi yapmak hem ekonomik hem de sağlıklı bir seçim olacaktır. Bunun için en kaliteli ürünleri sizlere sunan markaların orta sehpa modellerini tercih edin.

Evgör’ün Orta Sehpa Modelleri

Ergonomi, estetik ve dayanıklılığı ürettiği mobilyalarında birleştiren Evgör’ün orta sehpa modelleri ile şık ve konforlu mekanlar dekore etmeniz mümkün. Birinci sınıf kalite malzemelerden sizler için üretim yapan Evgör, orta sehpa modelleri ile de fark yaratmayı başarıyor. Her tarza ve zevke hitap eden Evgör orta sehpa modellerinden biri Lite ve Mirsa orta sehpalar. Bu ürünler özellikle küçük boyutlu mekanlara uygun. Gold detayları ile mekanlarınıza ışıltı katacak bu modellerin dışında Manoya Silver metal orta sehpa ile daha modern bir hava yakalayabilirsiniz. Orta sehpa tercihiniz metal malzemelerden üretilmiş modellerden yapmak istiyorsanız Gudnes, Prizma, Mitoz, Doge, Olimpik ve Sapendo orta sehpaları tercih edebilirsiniz. Ahşabın güzelliğinden vazgeçemeyenler için ise tavsiyemiz Kussi, Pelis, Pefol, Betanti ve Gobak orta sehpa modelleri olacak. Farklı stiller yakalamak için ise Evgör’ün Menora, Zenose, Veyzona, Serota, Pateya, Menta ve Tesla model orta sehpalarına göz atabilirsiniz. Evgör kalitesi ile tanışmak ve tüm bu orta sehpa modellerine sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

devamını oku...
kapat...
Orta Sehpalar, Gudnes Orta Sehpa
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.