sadsad x
asdasd

Oturma Odalarınız İçin Tercih Edebileceğiniz Köşe Takımları

EKLENME TARİHİ: 18 Nisan 2022

Yaşam alanlarında konfor ve estetiği bir arada yakalamak son yıllarda ev dekorasyonunda en çok aranan kriterlerinden biri haline geldi. Dinlenme alanlarımız olan oturma odalarında şıklık ve rahatlığın simgesi ise köşe takımları olmakta. Köşe takımları hemen her mekân için kurtarıcı mobilyalar. Çünkü bu ürünler hem ergonomik bir kullanım sunuyor hem de farklı modelleri ile oturma odalarında estetik bir hava yakalamaya olanak sağlıyor.

 köşe takımlar

Evgör Mobilya Köşe Takımı Çeşitleri

Yemeklerimizi yemek, konuk ağırlamak, televizyon izlemek, kitap okumak, ailemizle hoş sohbetler etmek ve en fazla da dinlenmek için kullandığımız mekanlar olan oturma odalarında aradığımız özellik konfor oluyor. Bu konforu sunan mobilyaların başında ise rahat koltuklar geliyor. En rahat koltuk modeli olarak bilinen köşe takımları estetik havası ve alanı verimli kullanma avantajı ile konfor ihtiyacını karşılamanın hakkını veriyor. Bu doğrultuda köşe takımlarının sıklıkla tercih edilen çeşidi L model köşe takımlarıdır. L köşe takımlarıi oturma odalarının iki duvarına yaslanan arkalıkları sayesinde alandan kazanmanızı sağlayan ürünler. Ayrıca bu takımların tek bir yönde arkalıklı olan çeşitleri de bulunuyor. Tek arkalıklı modellerde koltuğun bir tarafı arkalıksız biçimde öne uzandığından daha az yer işgal ediyor ve özellikle küçük oturma odaları için ideal ürünler halini alıyor. L köşe koltuklarının temel özelliği olan oturma kısmının tek tarafının uzun olmasının aksine iki yana eşit şekilde uzanan U köşe takımları da bulunuyor. U köşe koltuk takımları daha çok büyük salonlar ile geniş oturma odalarının dekorasyonunda kullanılıyor.  

Oturma odanız geniş ise ve köşe koltuklarının konforundan vazgeçemiyorsanız sedir köşe takımları ile dairesel köşe takımlarını da tercih edebilirsiniz. Sedir köşe takımları genellikle bir ana gövdeden oluşan ve iki yana uzanan üç parçadan oluşuyor. Otantik bir hava yaratmak ve oturma odalarında doğu esintisi yakalamak için seçilen bu takımlar şark köşesi adı ile de biliniyor. Şark köşesi, namı diğer sedir köşe takımlarının yanında dairesel köşe takımları da geniş oturma odaları için ideal mobilyalar. Dairesel köşe takımları büyük olmaları nedeniyle aynı anda çok sayıda konuk ağırlamanıza olanak sağlayan ürünler arasında yer alıyor. Geniş aileler için uygun olan dairesel köşe takımlarının hem klasik hem de modern modelleri ile diğer köşe koltukları da Evgör’den uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

köşe takım çeşitleri 

Oturma Odanızın Tasarımında Köşe Takımı Kullanmanın Avantajları

Köşe takımlarının temel mantığı mekânda gereksiz yer kullanımını azaltarak verimliliği artırmak ve rahatlık sağlamaktır. Konforlu ve ergonomik bir kullanım sunmasının yanında çok da şık ürünler olan köşe takımları ile tasarım yapmak diğer mobilyalarla yaşam alanlarının dizayn edilmesinden çok daha kolaydır. Çünkü köşe takımları başlı başına bir odanın tüm oturma gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanır ve bu takımlar ile oturma odası dekorasyonu yapılırken pek az yardımcı mobilyaya ihtiyaç duyulur. Orta sehpa, puf ve tekli bir berjer köşe takımları ile dizayn edilecek oturma odaları için yeterli olacaktır. Daha minimal bir hava yaratmak ve oturma odalarınızı daha ferah bir görünüme kavuşturmak için ise diğer mobilya ve aksesuarları kullanmadan yalnızca bir köşe takımı ile dekorasyonunuzu tamamlamanız da mümkündür. Yaşam alanlarının en çok vakit geçirdiğimiz mekanlarından biri olan oturma odaları için en doğru köşe koltuk takımını Evgör’den seçebilirsiniz.


Bir önceki Gri Rengin Hakim Olduğu Salon Dekorasyon Örnekleri başlıklı blog yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.