sadsad x
asdasd

Şifonyer Nedir? Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

EKLENME TARİHİ: 21 Mart 2023

Yatak odalarının tamamlayıcı mobilyalarından biri olan şifonyerler genellikle bel hizasından biraz daha yüksek, yatay biçimde tasalanmış dolaplardır. Şifonyerin en önemli özelliği birbirine paralel birden çok çekmecesi bulunmasıdır. Bu çekmeceler şifonyerin genişliğine göre birçok nesneyi muhafaza etmek için kullanılır.

Şifonyer en çok komodinlerle karıştırılır. Fakat komodinler daha küçük dizayn edilmekle birlikte yatak başlarında konumlandırılırlar. Şifonyerler ise komodinlerden daha büyük ve geniştir. Ayrıca şifonyerlerin yatak başlarında bulunması da gerekmez.

Komodinlerin çekmecelerine çamaşır, çorap, pijama ve atlet gibi kişiye özel giyim ürünleri konulur. Daha çok yatak odası takımları içinde yer alan şifonyerlerin çekmecelerine ise takı, saat, gözlük gibi kolay erişmek isteyeceğiniz aksesuarlar ile yine çamaşırlar koyulabilir.

Lüks Şifonyer 

Şifonyer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Başta yetişkin yatak odaları olmak üzere, çocuk odaları ve evin birçok farklı alanında kullanabileceğiniz şifonyerleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

  • Alacağınız şifonyeri kullanım amacınıza göre seçin. Eğer yatak odanızda kullanmak üzere bir şifonyer arıyorsanız uzun boylu ve çok çekmeceli olmasını gözetin. Yatak odanızda büyük bir saklama alanına ihtiyaç duyuyorsanız şifonyerin çekmece sayısı en az dört olmalı. Çocuk odaları için ise daha kısa boylu ama daha geniş modelleri tercih etmeniz çocuğunuzun ürünü kolay kullanmasını sağlayacaktır.
  • Şifonyer seçiminde ebatlar önemli bir kriterdir. İçine yerleştireceğiniz eşyaları gözeterek şifonyerin hangi ebatlarda olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Aynı zamanda şifonyeri koyacağınız alanın ölçülerini de almayı unutmayın ve şifonyer tercihini hem odanızı daraltmayacak hem de ihtiyacınızı giderecek boyutlarda yapmaya özen gösterin.
  • Şifonyerlerde önemli olan çekmecelerin derinliğidir. Derin olmayan çekmeceler az eşya alır. Bu nedenle şifonyer alırken çekmece derinliğini dikkate almanız şarttır.
  • Şifonyerin ilk çekmecesine takılarınız ve makyaj malzemelerinizi yerleştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka aynalı modelleri tercih edin. Böylece makyajınızı şifonyerinizin önüne konumlandıracağınız bir püf ya da arkalıksız bir sandalyeye oturarak yapabilir, ayna karşısında takılarınızı takabilir ve hazırlanabilirsiniz.
  • Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri uyumdur. Şifonyer alırken de diğer mobilyalarla ahenk yakalaması gerekir. Bu ahenk şifonyerin stilinin genel tarza uygun olması ve renklerin diğer aksesuar ve mobilyalarla uyumudur.

Tüm mobilyalarda olduğu gibi şifonyerleri de uzun süre kullanabilmek için kalitesi ile bilinen markalardan edinmenizde fayda var. Bu doğrultuda Evgör’ün şifonyer modellerine göz atabilirsiniz.

Evgör’ün Şifonyer Modelleri?

İhtiyacınıza göre tüm şifonyer modellerini bulabileceğiniz Evgör’de bu ürünlerin farklı stil ve modellerdeki çeşitleri yer alıyor. Aynalı Evgör şifonyer modelleri daha çok klasik tarza hitap ediyor. Etkileyici tasarımları ve özel el işçiliği ile göze çarpan Miyola Lüks şifonyer ile Mazona Art Deco Şifonyer modelleri bunlardan bazıları. İhtişamlı dizaynlara sahip bu iki modelden başka füme tonları ile asaletin simgesi olan Prada Lüks Şifonyer de aynalı modeller arasında en çok tercih edilenlerden. Puf ya da arkalıksız sandalyelerle harika bir uyum yakalayacak Nantes Lüks ve Bentley Lük Şifonyer modelleri ile hem klasik hem de modern yatak odası takımları ile uyum sağlayacak Barcelona Şifonyer de Evgör’de sizleri bekliyor.

Yaratıcı tasarımlar ile yatak odalarında fark yaratacak Dallas Lüks Şifonyer ile Montreal Gold Şifonyer modellerini de tercih edebilirsiniz. Sade ve minimal bir stil ile yatak odalarında ahşabın doğal bir hava estirmek için Manila, Dolte, Serra ve Larde Lüks Şifonyer modellerini seçebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.