sadsad x
asdasd

Yemek Masası Takımları

Sıcak bir akşam yemeği, pek çok aile için basit görünen fakat aile için en önemli anlardan biridir. Aynı şekilde özenle hazırlanmış bir pazar kahvaltısı da masa etrafında toplanan ailenin en iyi iletişim yerlerinden biridir. Çekirdek aile ya da geniş aile fark etmez, bir aile için yemek yemek, yemekte vakit geçirmek, neşeyle kurulan sofralar son derece önemlidir. İşte bu nedenle mobilyalar arasında yemek masaları son derece önemli bir yer tutmaktadır ve bir mobilya, bir ev eşyası olmaktan daha fazlasıdır.

Bazen kalabalık bayram sofralarını, bazen iki kişilik romantik sofraları, bazen de gösterişli çay saatlerini ağırlayan yemek masası takımları her ev ve her zevk için uygun modellerle Evgör Mobilya'da sizleri bekliyor. İster mutfağınız, ister salonunuz, isterse yemek odalarınız için kullanabileceğiniz geniş ürün çeşitliliği sizlerin de beğenisini kazanacak. Ayırdığınız bütçeye göre ister ucuz yemek odası takımı isterseniz de pahalı takımlara göz atmadan geçmemenizi öneririz. Evgör Mobilya'da siz de aradığınızı bulacaksınız!

Yemek Masası Modelleri

Yemek masası modellerinde genel olarak tercih edilen materyal, ahşaptır. Ahşaplar bazen renklendirilirken bazense orijinal renkleriyle tercih edilirler. Örneğin renkli modeller arasında gri yemek masası modelleri, uyumlu bir renk olması sebebiyle mutfak masası modellerinde de, salon masası modelleri arasında da pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Yemek masası, bu kadar önemli bir şeyken elbette modelleri de çok çeşitlidir. Materyal farklılıkları da bulunan yemek masaları genel olarak 6 kişilik masa olarak tasarlanmaktadır. Ancak açılıp kapanabilen modeller sayesinde bu sayıyı artırabilir ve daha küçük bir alanda, daha fazla kişiyi ağırlayabilirsiniz.

Yemek masası deyince aklımıza gelen modeller genelde dikdörtgen ya da kare modellerdir ancak yuvarlak modeller de son derece popülerdir. Dikdörtgen ya da kare modeller, odalarda daha rahat bir şekilde konumlanabilmesi ve kişi yerleştirmenin daha rahat olması sebebiyle daha kullanışlı olmakta ve daha fazla tercih edilmektedir. 6 kişilik yemek masası dendiği zaman dikdörtgen bir masa daha net olmaktadır.

Her ne kadar ahşap, sık kullanılan bir materyal olsa da farklı kaplama ve desenleme teknikleriyle farklı desenlere de bürünebilmektedir. Mermer desenli yemek masası modelleri buna en iyi örnektir. Mermer görünümlü olması sebebiyle şık duran bu masalar, aynı zamanda ahşap materyal kullanıldığı için oldukça hafif olmakta ve rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yemek masası seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yemek masası için kullanacağınız alandır. Alanınız ne kadar genişse masa seçiminde de o kadar özgür olursunuz. Ancak dar bir alanda da ölçülere dikkat ederek istediğiniz modellere şans verebilirsiniz.

Yemek masası için ölçü alırken sandalyeleri hesaba katmayı unutmamalısınız. Sandalye ölçüleri de en az masa ölçüleri kadar önemlidir. Sandalyelerin geriye çekileceği rahat bir alan bırakılması, yemek masasının rahat kullanımı için gereklidir.

Yemek masasını kullanacağınız odanın boyutu kadar mobilyalarınız da doğru bir yemek masası seçimi için önemlidir. Yemek masanızı, salonunuz için düşünüyorsanız salonunuzdaki diğer mobilyalarla uyumuna dikkat etmenizi öneririz. Mutfak için arayıştaysanız mutfak dolaplarınızın rengiyle uyumlu bir masa tercih edebilirsiniz. Mutfakta siyah yemek masası ya da beyaz yemek masası, sık tercih edilen modeller arasındadır. Ayrıca son zamanlarda dekorasyonda popülaritesini artıran, ağır ve kaliteli duruşuyla pek çok kişinin sevdiği mermer desenler yemek masalarına da çok yakışıyor. Sade bir görünüşü olması sebebiyle neredeyse her renge uyum sağlayan mermer yemek masası modellerimize göz atmanızı öneririz. Mermer yemek masaları, mutfak masası olarak da salon masası olarak da tercih edilen modellerden.

Odanızın boyutu ve kullanılan renkler kadar, yemek masanızı kullanacağınız odanın tarzı da çok önemlidir. Avangarde döşenen bir salonda modern yemek masası hoş durmayacağı gibi, country tarzda döşenen bir mutfakta avangarde bir yemek masası uyumlu olmayacaktır. Evgör Mobilya olarak geniş bir çeşitlilikle sunduğumuz yemek masası modelleri arasından odanıza ve zevkinize uygun bir adet bulacağınıza eminiz!

Salonda Lezzetli Bir Köşe: Salon Masa Sandalye Takımları

Evlerde pek çok salon, görünmez sınırlarla ikiye ayrılmıştır. Bir tarafta oturma alanı olurken diğer taraf yemek masasına ayrılmıştır. Odanızda yeterli yeriniz varsa, bu durum son derece işlevsel olmaktadır. Aynı odada iki oda işlevi, birçok kişinin vazgeçilmezidir. Genel olarak ayrı bir yemek odası mevcut değildir.

Salon yemek masası takımı seçerken oturma gurubuyla uyumuna dikkat etmenizi öneririz. Bu sayede salonunuz iki parçaya bölünmüş olsa bile uyumlu bir oda görüntüsü yakalayabilirsiniz. Bunun için birebir aynı mobilyalara, aynı renklere gerek yok. Ancak renk uyumuna dikkat etmek, uyumlu detaylara yer vermek uyumu yakalamak adına önemli bir adım olacaktır.

Gösterişli Bir Yemek Odasının Anahtarı: Yemek Odası Takımları

Yemek masası takımı için geniş bir yeriniz varsa ve mobilyalarınız arasında uyum olmasını seviyorsanız tam takım yemek odası takımları sizin de yemek saatlerinizi şık anlara dönüştürebilir. Konsol, konsol aynası, sandalyeleri ve masalarıyla takım olarak satılan yemek odası takımları, yer ayırma imkanı bulunan herkes için yerinde bir seçim olacaktır.

Konsol ve konsol aynası, sadece şıklığı sebebiyle değil, işlevselliği sebebiyle de yemek odası takımlarında tercih edilen bir parça olmaktadır. Sofrayı kurarken elinizin altında bulunacak çatal-kaşık takımlarını, tabakları, masa örtülerini ve masada dekorasyon için kullandığınız dekoratif objeleri, hemen yemek masasının yanında bulmak ve işinizi kolaylaştırmak için konsollara göz atmanızı öneririz.

Konsol sayesinde yemek odanıza ya da salonunuzda yemek masası için ayırdığınız kısma uyum ve işlevsellik getirmekle kalmaz, aynı zamanda depolama alanı da elde etmiş olursunuz. Böylece mutfaktaki dolaplarınızda biraz yer açabilirsiniz.

Mutfağın Sıcaklığını Masanıza Yansıtın: Mutfak Masası Takımları

Bir mutfağın olmazsa olmazlarından biri de kullanışlı bir masadır. Mutfaktaki masalar, sadece yemek yemek için değil aynı zamanda mutfakta çalışma alanı olarak da pek çok kişinin vazgeçilmezidir. Mutfakta yeterli alanınız varsa muhakkak bir de masaya yer vermenizi öneririz.

Mutfak yemek masası modelleri, salon takımlarına göre daha basit modellerden oluşmaktadır. Mutfaklarda kullanılacak masalar genel olarak küçük aile yemekleri için düşünüldüğü için 4 kişilik yemek masası olarak tasarlanmaktadır. Salonda ya da yemek odasında daha büyük yemek masası bulunuyorsa, mutfak için 4 kişilik modeller son derece yeterli olmaktadır. Ancak geniş bir mutfağınız varsa, daha fazla alan ayırabilecekseniz 6 kişilik yemek masası takımı da mutfağınız için iyi bir seçim olacaktır.

Yemek Masası Fiyatları

Yemek masa takımı fiyatları belirlenirken en önemli şey, yemek masasıyla beraber neler alacağınızdır. Sadece bir yemek masası almak istiyorsanız fiyat daha düşük olur. Ancak sandalyeli yemek masası almak istiyorsanız fiyat elbette yükselecektir. Öte yandan alacağınız sandalye sayısı da önemlidir. 6 kişilik masa sandalye takımı modelleriyle 4 kişilik takımlar elbette aynı fiyatta olamaz. Konsol ve ayna da eklendiği zaman yemek masa takımı fiyatları artmaktadır. Ancak küçük bir takım almak istiyorsanız daha ucuz yemek odası takımları da mümkün olmaktadır.

Yemek masası takımı fiyatları parça sayısından etkilenir ancak kullanılan malzeme, işçilik ve tasarım da aynı şekilde fiyatlandırmada etkilidir. Evgör Mobilya olarak özel tasarımlı yemek masalarımızın yanında bütçenizi de düşünerek doğru fiyatlandırmalarla herkesi mutlu etmeyi amaçladık.

devamını oku...
kapat...
Lüks Yemek Masası
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.