sadsad x
asdasd

Yeni Gelinler İçin Salon Dekorasyon Önerileri

EKLENME TARİHİ: 13 Mayıs 2022

Dünya evine girerek yeni bir ev dekore etme amacını güden gelinler, mobilyalarının hem tarzlarını ve kişiliklerini yansıtmasını hem de konuklarının beğenisini almasını arzu ederler. Yeni hayatlarına huzur ve mutluluk ile başlamak için evlerini de kendi isteklerine göre dekore eden gelinlerin bu arzusuna cevap verebilecek önerilerin başında tarza göre mobilya seçimi yapmak geliyor. Stili ve zevki yansıtan bir ev kurmanın yanında yeni gelinler için önemli olan nokta ihtiyaçlar doğrultusunda bir dekorasyon yapmak olmalıdır. Salon dekorasyonu özelinde ise renk uyumunun sağlanması gelin evlerinde öncelenen kriter haline gelmelidir. Gelinler evlerin salon gibi konuk ağırlanan alanlarında estetiğin ön plana olmasına dikkat etmelidir. Görsel olarak bütünlüklü bir şıklığın yakalaması için ise estetiği yüksek mobilyalar ve tamamlayıcı aksesuarların doğru kullanılması gerekir.

 yenisalon1

Stil ve Zevkleriniz Doğrultusunda Bir Dekorasyon Planı Yapın

Yeni gelinler için ilk tavsiyemiz salonları başta olmak üzere evin tüm alanlarında hangi tarzı yansıtmak istediklerini belirlemek olacaktır. Tarz belirlemek sıfırdan bir ev kurmak için temel kriterdir. Çağdaş ya da klasik stillerin yanında country, vintage, etnik ve romantik gibi birçok farklı tarzda salonlarınızı dekore etmeniz mümkün. Son yıllarda gelinler arasında trend olan stiller genellikle minimal ve retro esintiler taşıyan ve doğayı simgeleyen modern tarz mobilyalardır. Ama pek çok gelin hiçbir dönem eskimeyen klasik stilden de vazgeçmek istemiyor. Konforu ve ihtişamı sevenler ise tercihlerini luxury mobilyalardan yana yapıyor. Siz de tarzınıza uygun salon takımı modellerini belirleyip bu doğrultuda bir seçimi Evgör’den yapabilirsiniz.

yenisalon2

Renk Uyumuna Dikkat Edin

Günümüzde gelinler salonlarında yılın trend renkleri ile pastel tonları daha çok tercih ediyor. Bu tonlar, çoğunlukla minimal bir dekorasyona imza atmak için idealdir. Ağır ve koyu renkler ise genellikle klasik stili temel alarak dekorasyon yapmayı amaçlayan gelinlerin tercihi oluyor. Modern stilde de kontrast renklerin bir arada kullanılması yeni gelin evlerinde oldukça yaygın rastlanılan bir olgu halini aldı.

Renk seçimi tarza göre belirlense de istenilen renk uyumunu yakalamak yeni gelinler için büyük önem taşıyor. Aynı rengin farklı tonlarını kullanarak salonlarınızda bu ahengi oluşturmanız mümkün. Aynı zamanda tek bir rengi fon olarak düşünüp içinde bu rengi barındıran mobilyaları da salonlarınızda kullanabilirsiniz.

 yenisalon3

Bütünsel Bir Estetik Yakalayın 

Salonlar, konukların ağırlandığı yerler olarak özellikle yeni gelinler için estetik açıdan kusursuz olması gereken alanlardır. Estetik anlayışlarını evlerine ve özellikle salonlarınıza yansıtmak için gelinlere önerimiz, mobilyaların birbiri ile uyumunun yanında dekorasyonda kullanılacak aksesuar ve dekoratif ürünlerin de büyük parçalarla ahenk yakalaması ve total görünüme hizmet etmesidir. Bu dekoratif ürünler lamba, abajur, biblo, çerçeve, bitki ve tablolar olabilir. Aksesuar seçimi ise yine tarza göre yapılmalıdır. Örneğin minimalist ve modern stilde kullanılacak en iyi dekoratif ürünler bitkilerdir. Bu bitkilerin canlı olması country tarzda aranan özelliktir. Klasik ve luxury mobilyalarla uyum sağlayıp estetiği tamamlamak ise daha çok lambalarla sağlanır. Çerçeveler ve biblolar ise her tarza uygun ürünlerdir ve bütünsel bir şıklığın anahtarıdırlar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.