sadsad x
asdasd

Ev Dekorasyonunda Avize Seçimi

EKLENME TARİHİ: 15 Şubat 2018
Ev aydınlatmasında teknolojinin etkisi çok fazla görülmeye başlandı. Farklı tarzdaki aydınlatma sistemleri ev dekorasyonunu tamamlayan en önemli aksesuarlar arasında. Asma tavan modellerinin çeşitlenmesiyle birlikte asma tavanlara özel aydınlatma sistemleri çok tercih edilmeye başlandı. Aydınlatma sisteminin başarılı olmasını sağlayan en önemli unsur; ev dekorasyonunu sade ve şık bir görünüme kavuşturmaktır.

ev dekorasyonu avize seçimi

Avize Modellerinin Mobilyayla Uyumu
Ev dekorasyonunda avize seçimi yaparken mobilyalarla uyumuna dikkat etmek gerekir. Avize seçimi ile ev dekorasyonu arasında muhteşem bir ahenk yakalamak gerekir. Bütünsel ahengi yakalamanın temel yolu ise mobilyalar, halılar, lambalar ve aksesuarlar ile aydınlatma sistemleri arasındaki uyumu yakalamaktan geçer. Minimalist tarza sahip avize modellerini sade ve zarif mobilyalarla kullanmak gerekir. Minimalist bir avizeyi klasik mobilyalarla kullanmak tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Klasik mobilya seçiminde bulunan kişilerin avize seçiminde mutlaka ağır ve klasik avize modelleri tercih etmesi gerekir.

Modern Salon Avize Modelleri Seçimi
Salan dekorasyonunun karakterini belirlemenin en önemli yolu salon avize modellerinin doğru bir şekilde seçilmesidir. Salonun ambiyansını tamamlamak ve sıcak, samimi bir salon ortamı yaratmak için 2018 modası olan modern salon avizelerini tercih edebilirsiniz. Yeni yılda klasik avize anlayışının çok uzağında bir avize modası ortaya konuldu. Yeni yılın avize modasında kendi tarzını ortaya koyan tasarımlar dikkat çekiyor. Büyük ve kocaman avize modelleri yerine sade ve duy şeklindeki şık avizeler odaya anlam katıyor.

Koridorlar İçin Avize Seçimi
Eve ilk girildiğinde karşımıza çıkacak ilk yer koridordur. Antre ve koridorlar genelde karanlıkta kalan bölümlerdir. Koridor için avize yaparken seçilen aydınlatmanın şiddeti oldukça önemlidir. Koridorda sarkık avize seçmek doğru bir davranış değildir. Sarkık lambalar koridorların daralmasına sebep olur.

Oturma Odası İçin Avize Seçimi
Oturma odası en çok vakit geçirilen alanlardan biri. En çok oturulan ve güzel sohbetlerin yaşandığı oturma odalarında avize seçimi yaparken avizelerin enerji tasarruflu olmasına dikkat edilmelidir. Oturma odası için avize seçerken gün ışığı şeklinde olan sarı ışıklı aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Beyaz ışık seçimi oturma odaları için çok doğru bir tercih değildir. Oturma odalarında beyaz ışık gözünüzün yorulmasına neden olur.

Yatak Odası Avize Seçimi
Yatak odası günün yorgunluğunu atmak için en uygun alanlardan biri. Yatak odasında avize seçimi yaparken mutlaka loş ışığa sahip avizeler tercih edilmelidir. Loş ışıkların olduğu avizeler dinlendirici özelliğe sahiptir. Yatak odasında ayna olanlar ışık şiddeti yüksek avizeler kullanarak yatak odası aydınlatmalarını daha kaliteli hale getirebilir.

Çocuk Odaları İçin Avize Seçimi
Çocuk odalarında sade ve renkli avizeler tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızın güzel ve rahat bir uyku uyumasını istiyorsanız gün ışığı tonları tam çocuk odalarına göre. Ayrıca çocukların sevdiği çizgi film kahramanlarının çizgileriyle ortaya konulan avize modaları da çok moda. Çocuğunuzu mutlu etmek için çizgi film karakterlerinin bulunduğu avizeleri tercih edebilirsiniz.

Mutfak İçin Avize Seçimi
Mutfaklar özellikle kadınların sık sık vakit geçirdiği alanlardan biri. Ailecek yemeklerin yenildiği yemek odalarında doğru avize seçimi yapabilmek çok önemli. Mutfaklarda parlak avize modelleri tercih edilebilir. Ancak karmaşık avize modellerinden uzak durulmalıdır. Sade ve şık mutfak avizeleri tercih etmek yerinde bir seçim olacaktır. Avize seçimi yaparken mobilyalara uyum sağlayan tasarım, modern ve kaliteli avizeler tercih etmek son derece önemlidir. Modayı yakından takip edenler 2018 yılının trend hasır avize modellerini tercih edebilirler. Ayrıca halat şeklindeki avizelerde son modayı yansıtan tasarım avize modelleri arasında yer almaktadır.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.