sadsad x
asdasd

Yemek Odası Takımları

Sofralar, tüm aileler için özel yerlerdir. Özellikle akşam yemekleri ve pazar kahvaltıları, ailenin tamamını bir araya toplayan ve ailenin bir arada vakit geçirmesini sağlayan, sıradan ancak sihirli anlardır. Bu özel anlara tanıklık eden yemek masaları, aynı zamanda dekorasyonun da önemli bir parçasıdır. Onu tamamlayan yemek odası takımları ise pek çok ev için işlevsel ve şık bir çözüm sunmaktadır.

Yemek Odası Takımı Nedir?

Yemek odası takımı, genel olarak 6 kişilik bir yemek masası, 6 sandalye, konsol ve konsol aynasından oluşan geniş ve işlevsel bir takımdır. Tüm parçaların birbiriyle uyumlu olduğu bu takımlarda seçim yapmak için daha az zaman harcayarak zamandan tasarruf edebilir ve uyumlu mobilyalarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Yemek odası modelleri denince elbette ilk akla gelenler masa ve sandalyeler oluyor. Konsol ve konsol aynası gerekli değilmiş gibi görünse de aslında hem dekorasyonu tamamlama hem de depolama anlamında büyük bir katkı sağlıyor.

Konsol modelleri, bir yemek için gerekli olan her şeyi depolamanız için size gerekli olan alanı sağlar. Çatal-bıçak takımları, tabaklar, masa örtüleri, peçeteler ve sofranız için gerekli olan diğer her şeyi konsolunuzda saklayabilirsiniz. Konsollar, hem sofra kurarken işinizi kolaylaştırır hem de sofra malzemelerinizi bir arada ve düzenli bir şekilde tutmanız için olanak sağlar.

Konsol aynası da dekoratif anlamda katkısı olan, yemek odasına ve konsola boyut ve şıklık kazandıran, önemli bir detaydır. Konsol aynalarının da kendi içerisinde epey çeşitli olduğunu söyleyebiliriz. Geometrik şekillere sahip ahşap çerçeveli aynalar, metal çerçeveli aynalar, geniş dikdörtgen aynalar ve dahasını, konsol aynası modeli olarak görebilirsiniz.

Salonlarınızda Şıklığa Yer Açın

Yemek odası dendiği zaman her ne kadar farklı ve ayrı bir oda algılansa da aslında pek çok kişinin evi, bir odayı komple yemeğe ayıracak müsaitliğe sahip değildir. Bu sebeple yine pek çok kişi için salonlar hem bir oturma alanı hem de bir yemek odasıdır. Salon yemek takımı ise ikiye bölünmüş bu odaların en lezzetli köşesidir.

Oturma alanınızı iki parçaya bölerek bir kısmını yemek odası gibi kullanabilirsiniz. Konsol, masa ve sandalyeler ne kadar geniş modellerden seçilmiş olurlarsa olsunlar birbirlerine yakın durdukları için aslında çok da yer kaplamazlar. Dolayısıyla dar görünen salonlarda dahi beğendiğiniz salon yemek masası takımı modellerine yer vermek mümkün olmaktadır.

Yemek odanızı tasarlamaya başlamadan önce konsol ve masa için gerekli ölçüleri almanızı ve model seçiminizi buna göre yapmanızı öneririz. Ölçüler sayesinde mobilyalarınızı konumlandırabilir ve odanız için en uygun yemek masası takımı için doğru bir seçim yapabilirsiniz. 

Ölçü alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise sandalyelerin konumudur. Özellikle dar bir alan için seçim yapıyorsanız, sandalyeleriniz çekili vaziyette ölçü almayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde yemek yerken de, masadan ayrılırken de rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Yemek Odası Takımı Modelleri

2024 yemek odası takımları içerisinde hem klasik severler için hem de modern mobilya düşkünleri için zengin bir çeşitlilik yarattık. Her yemeğini özel anlara dönüştürmek isteyenlere hitap eden yemek odası modellerimizle, hem klasik hem modern sevenlere hitap ediyoruz.

Küçük odalar için yemek odası takımı seçecekseniz renklerin ve detayların sihrinden yararlanarak odanızı daha geniş ve daha ferah gösterebilirsiniz. Aynalı yemek odası modelleri, dar odalara boyut kazandırarak geniş bir görünüm kazandırır. İster salonunuzda isterseniz de ayrı yemek odanızda tercih edebileceğiniz şık bir seçimdir.

Yine küçük odalar için açık renkler kullanmak epey fark yaratacaktır. Beyaz yemek odası takımı ya da krem yemek odası takımı küçük odalarınız için ya da salonda ayırdığınız küçük alanlar için ferah seçeneklerdir. Aynı zamanda uyumlu renkler olmaları sebebiyle diğer mobilyalarınızla beraber uyumlu bir şekilde kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Dekorasyonunuzda şık, gösterişli parçalara yer vermeyi seviyorsanız gold yemek odası modellerine ya da gold detaylarla zenginleştirilen klasik yemek masası modellerine göz atmanızı öneririz.

Yemek odası için geniş bir alanınız varsa ve mobilyalarınızı zenginleştirmek istiyorsanız salon vitrin takımları sizler için biçilmiş kaftan olacaktır. Vitrinler, genelde yemek odası takımlarına dahil olmazlar ancak yemek odalarıyla uyumlu olarak üretilen vitrinlere, pek çok kişi tarafından yemek odası satın alınırken şans verilmektedir. Böylelikle salon takımı ve yemek odası aynı anda halledilebilmekte ve yine vakitten tasarruf edilebilmektedir.

Sadece vitrin değil, TV üniteleri de, yemek odalarına takım olarak üretilen ve opsiyonel olarak satışa sunulan mobilyalardan biridir. TV üniteli yemek odası takımları, yemek odanızı oturma odası yemek masası olarak kullanacaksanız ve seçim yapmakla vakit kaybetmek istemiyorsanız, mobilyalarınızdaki uyumdan hoşlanıyorsanız, size çok iyi gelecek!

Hem açık renk hem de koyu renk mobilyalarınızla uyum içerisinde kullanacağınız siyah yemek odası takımı özellikle odanız genişse çok şık ve kullanışlı bir seçenek olabilir. Aynı şekilde gri yemek odası takımı da şık ve kullanışlı bir seçim olacaktır.

Odanızın darlığına, genişliğine bakmadan şık bir seçim yapmak istiyorsanız sizi zamansız şıklığıyla ahşap yemek odası modellerine yönlendirelim. Ahşap modeller her renkle uyum sağlarken aynı zamanda her tarz için de uyumludur. Ahşabı hem klasik yemek odası takımları arasında hem de modern yemek masası modellerinde sıklıkla görebilirsiniz. Beyaz yemek masası takımı da aynı ahşap modeller gibi zamansız bir şıklığa ve uyuma sahiptir.

Yemek Odası Dekorasyonu Hazırlamak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Modern yemek odası tasarlamanın en önemli yolu sıcak bir atmosfer oluşturmaktan geçer. Yemek odasının dekorasyonu kadar işlevselliği de çok önemlidir. Farklı yemek odası modelleri günümüzde tercih edilmektedir. Her sezon yepyeni yemek odası modelleri sizlerle buluşmaktadır. Yemek odasını işlevsel ve şık bir hale getirmek için renkli bir duvar kağıdı kullanmak doğru bir fikir olacaktır. Renkli duvar kağıdı seçiminde hem salonun duvar rengi hem de salon dekorasyonuyla uygun modeller tercih edilmelidir. Modern yemek odası dekorasyon fikirlerinde ev sahiplerinin kendinden bir parça koyması çok önemlidir. Gizemli ve modern görünüm elde etmenizi sağlayacak yemek odanızı dekoratif eşyalarıyla zenginleştirebilirsiniz.

Yemek Odası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yemek odasında kullanılacak olan mobilyaları seçmeden önce mutlaka yemek odası takımı için ayrılan alanın kaç metrekare olduğu ölçülmelidir. Odaya yerleştirilecek yemek odası konsolu, yemek odası masası, büfe ve yemek odası sandalyesinin ölçülerini almanız gerekir. Ölçülerini belirlediğiniz alanın tam orta kısmına yemek masasını yerleştirmeniz gerekir. Ardından yemek odası eşyalarını ve ünitelerini yerleştirebilirsiniz. Yemek odası takımını aydınlatmak için avize veya lambader kullanabilirsiniz. Yemek odası eşyalarını yerleştirirken mutlaka önceliğiniz büyük mobilyalar olmalıdır. Büyük mobilyalar yerleştirildikten sonra tablolar, aksesuarlar ve konsol aynası gibi küçük eşyalar yerleştirilmelidir.

Yemek Odası Takımı Fiyatları

Yemek masası takımı fiyatları belirlenirken en önemli faktör, kullanılan malzemelerdir. Ahşap malzemeden üretilen yemek masaları ve konsollar, ince ve zarif detaylarla harmanlanarak şık bir takım haline dönüştürülmektedir. Bu detayların tasarımı ve malzeme maliyeti de fiyatlandırmada etkili olmaktadır.

Öte yandan konsol ve konsol aynası da yemek odası takımları fiyatları belirlenirken etkili olmaktadır. Aynanın boyutu fiyatı etkilerken aynı şekilde konsolun boyutu, iç genişliği de fiyatlandırmada etkili olmaktadır.

Yemek odaları genel olarak 6 sandalye, masa, konsol ve konsol aynasından oluşur ancak bazen eklemeler olabilir. Mesela geniş bir aileyseniz sandalye ekleterek 8 kişilik yemek odası takımı oluşturabilirsiniz. Pek çok masa 6 kişilik olsa da 8 kişi için de gayet yeterli olacaktır. Ayrıca masanız, sandalyeleriniz ve konsolunuzla aynı takımdan olan bir vitrini de takımınıza ekleyerek vitrinli yemek odası takımı oluşturabilirsiniz. Bu eklemeler, sizin seçiminize bağlı olmakta ve elbette fiyatlandırmayı da etkilemektedir. Dolayısıyla bu kadar çok değişkenin bir arada bulunduğu yemek salonu takımı modellerinde standart bir fiyatlandırmadan bahsedilemez.

Avangarde yemek masası takımları işçiliğe ve kullanılan detaylara, malzemeye bağlı olarak daha pahalıyken, ucuz yemek odası takımı tercih etmek isteyenler için daha sade ve şık modeller iyi bir seçim olmaktadır. Ucuz yemek odası takımları hem evinize, hem cebinize hitap etmektedir.

Ahşap malzemeden üretilen, ince ve zarif detaylarla harmanlanan yemek odası modelleri, geniş çeşitliliğiyle her yemek saatini özel hale getirmek isteyen kişilere hitap ediyor. İşlevselliği ve şıklığı ile de pek çok kişinin beğenisini kazanıyor.

Yemek Odalarında Gerçek Bir Klasik: Evgör Mobilya

Evgör Mobilya olarak diğer tüm mobilya modellerimizde olduğu gibi yemek masası sandalye modellerimizde de ilk önce kaliteyi hedefliyoruz. Kaliteli malzemeler ve özel tasarımlarla ortaya çıkardığımız modelleri gerçek sahiplerine yani sizlere ulaştırıyoruz.

Masa namına ne arıyorsanız, burada mevcut! İster lüks yemek masası, isterseniz sıcacık mutfağınızı tamamlayacak bir mutfak masası, isterseniz de sizi çalışmaya sevk edecek bir toplantı masası satın alabilirsiniz. Yeni model yemek masası modellerimizle 2024 modasını yakalıyor ve koleksiyonumuzda zamansız parçalara yer veriyoruz.

devamını oku...
kapat...
vistore-yemek-odasi.jpg (142 KB)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.