sadsad x
asdasd

Ev Dekorasyonunda Doğru Renk Seçimi

EKLENME TARİHİ: 09 Mayıs 2022

Evlerimizi dekore ederken öncelikli olan kriter dekorasyon için kullanılan mobilyaların ve aksesuarların mekanları daraltmaması ya da mekanlarda kaybolmamasıdır. Yani dekore edilecek alanın ölçülerine göre ürün seçmek önemlidir. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken ise tarzı belirlemektir. Klasik ya da modern stili yaşam alanlarımızda yansıtmak için dekorasyonda doğru tercihleri yapmaya gayret gösteririz.

Bu kriterlerden sonra en önemli unsur ise renk seçimi olmaktadır. Renk seçimini doğru yapmak renkleri uyumlu kullanmak anlamına geldiği gibi zıt renkleri bir arada kullanabilmek noktasında da belirleyicidir. Ayrıca renk seçimi mekanların dar ya da geniş olmasına göre de değişiklik göstermesi gereken bir olgudur. Evlerimizdeki her oda ve her alan için farklı renk seçimleri yapmak da doğru bir dekorasyon gerçekleştirmede anahtar rol oynar.

 renksecimi1

Salon ve Oturma Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Salon ve oturma odalarında hâkim olan renkler genellikle mobilyaların tarzına göre belirlenmektedir. Klasik tarz mobilya modellerinde mavi, yeşil, lacivert ve gri fon üzerine bu renklerle uyumlu olan kırmızı, krem rengi ve kahverengi tonları içeren desenler seçilebilir. Minimalist bir tarz isteyenler salonlar ile oturma odalarında daha pastel renkler ile doğayı çağrıştıran toprak renklerini ve yeşil ile kahverenginin tonlarını tercih etmektedirler. Modern stil bir salon ya da oturma odası dekorasyonu elde etmek için ise açık renkler ile tek renk koyu tonlar daha çok kullanılıyor. Mekanlarına canlılık katmayı arzulayanların ama modern stilden de vazgeçmeyenlerin tercihi ise kontrast renkleri bir arada kullanmak oluyor. Örneğin gri bir L koltuk seçiyorsanız rengarenk minderle salon ve oturma odalarınıza canlılık katabilirsiniz. Ayrıca her tarza hitap eden ve rose, gold ve gümüş renk seçenekleri bulunan metal tasarımlar da kullanarak mekanlarınıza renk ve farklı bir stil katabilirsiniz. Tüm koltuk takımı modellerimizi görmek için tıklayın.

renksecimi2 

Mutfak ve Banyo Dekorasyonunda Renk Seçimi

Mutfaklar ve banyolar evlerde en çok kullanılan alanlardır. Dolayısıyla bu mekanlarda kullanılan renkler hem ferah bir görünüm hem de temizlik hissi vermelidir. Mutfakların geniş görünmesini sağlamanın anahtarı olan renk seçimi dar mutfaklarda açık renklerden yana yapılmalıdır. Bu nedenle küçük mutfaklarda dolaplar beyaz, krem ve bej tonlarında olmalıdır. Pastel pembe, uçuk mavi ve açık gri gibi renkler de mutfak mobilyalarında tercih edilebilir. Geniş mutfaklarda ise siyah- beyaz, kırmızı- beyaz gibi zıt kombinler farklı bir hava yaratmanızı sağlar. Banyo dekorasyonu için ise toprak renkleri ile açık renklerin tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Özel tasarım mutfak takımlarımızı görmek için tıklayın.

 renksecimi3

Yatak Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Yatak odalarını ihtişamlı mobilyalar ile döşemek isteyenler için önerimiz altın varaklı yatak odası takımları ile altın rengine uyumlu hardal tonları ve beyazdır. Beyaz gold ayrıntıları bulunan takımlarla da çok yakışır. Yatak odalarında daha sade bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız grinin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Halınız ve perdeleriniz daha koyu renklerde iken dolaplarınız ve yatağınız daha açık tonlarda olabilir. Yatak odası takımlarımızı görmek için tıklayın.

 renksecimi4

Çocuk Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Çocuk odaları için yapılacak renk seçimi çocuğunuzun zevkleri doğrultusunda olmalıdır. Kız çocuk odaları pembe, erkek çocuk odaları ise mavi olmalı, klişesinden uzaklaşmanız yenilikçi bir anlayışla dekorasyon yapabilmek için önem arz eder. Çocuk odalarında vazgeçilmez olan canlı renklerin yoğun yer teşkil etmesidir. Bu yüzden çocuk ve genç odalarında uyumlu ve zıt renkler kullanarak çocuğunuzun dünyasını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çocuk odası takımlarımızı görmek için tıklayın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.