sadsad x
asdasd

Montessori Çocuk Odası

Bebek mobilyalarında her geçen gün daha farklı modeller için, daha kaliteli parçalar için çaalışıyor ve bebek mobilyası modasını yakından takip ediyoruz. Montessori yatak modelleri de çok değil, birkaç sene önce kullanılmaya başlanmış ve popülaritesini artırmış bebek yatağı modellerinden biri. Montessori yatak modellerinin en iyi parçaları ise diğer tüm mobilya ürünlerinde olduğu gibi Evgör Mobilya'da!

Şu an birçok anne ve çocuk için vazgeçilmez olan montessori yatak odaları, popülaritesini sürdürecek gibi görünüyor. Siz de bebeğiniz ya da çocuğunuz için montessori yatağı satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Hem bebeklere, hem çocuklara hem de genç yetişkinlere dahi hitap etmeyi başaran montessori karyola modellerini beğeninize sunuyoruz.

Monstessori Yatak Nedir?

Montessori yataklar, adını Maria Montessori'den almaktadır. Maria Montessori, 1870-1952 yılları arasında yaşamış bir eğitimbilimcidir. Bugün hala öğretmenlerin ve okulların, engin bilgilerinden yararlandığı Maria Montessori, çocukların gerekli güvenlik koşulları ve imkanlar var olduğu sürece her şeyi kendilerinin yapabileceğini savunmuş ve eğitim modellerini de buna uygun oluşturmuştur. Montessori çocuk odaları da tam olarak bu anlayışa uygun şekilde ortaya çıkmıştır.

Montessori bebek karyolası modellerindeki asıl amaç, bebeğin ve biraz büyüdükten sonra çocuğun, kendi kendine yatağa inip çıkabilmesi ve yatağını bir ebeveyne ihtiyaç duymadan kullanabilmesidir. Bu sebeple montessori bebek yatağı modelleri hep yere yakın olur.

Montessori bebek odaları bu sebeple hem uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmakta, hem bebeklerin başarı duygusunu tatmasını sağlamakta hem de kullanım kolaylığı sayesinde anneleri mutlu etmektedir.

Tabi zaman içerisinde ortaya çıkan zengin model seçenekleriyle “Montessori mobilya” kalıbı ortaya çıkmıştır. Artık çok fazla detay içermeyen, kolay kullanılabilen, belirli hatlara sahip ve elbette güvenliği elden bırakmayan çocuk ve genç odaları da montessori olarak anılmaktadır.

Montessori denince artık akla gelen pek çok model var ve bu modellerden bazıları bebeklere, bazıları çocuklara, bazıları da genç yetişkinlere hitap eden çok yönlü modeller. Çok yönlü olması sebebiyle montessori yatak kullananlar genel olarak yataklarından, mobilyalarından çok memnunlar. Uzun süreli kullanım imkanı da bu memnuniyeti artırmakta.

Ham ahşaptan yapılmış sade mobilyalar, bu kategoride çok revaçta. Öte yandan hem kızlara hem de erkeklere hitap eden beyaz montessori yatak modelleri de sevilen modeller arasında. Montessori oda takım modelleri, hangi yaş için olursa olsun hem görüntü hem de kullanışlılık anlamında sizi tatmin edecektir.

Montessori Yatak Modelleri

Genç, çocuk ve bebekleri düşünerek hazırladığımız geniş montessori odaları koleksiyonumuzda, pek çok model bulunuyor. Bu modeller içerisinde seçim yapmak ise size düşüyor. Odanızın ölçüsü, kullanacağınız kişinin yaşı ve beklentileri, koleksiyonumuzdan seçim yaparken size yardımcı olacaktır.

Montessori Beşik Modelleri

Montessori bebek beşikleri, diğer yatak modellerimize göre daha küçük ancak Montessori felsefesini yaşatan modellerdir. Bebek montessori yatak modelleri, bir bebek beşiği boyutunda, ancak asansörlü ön barları sayesinde bebeğiniz büyüdükçe şekil değiştirebilecek bu beşikler, heyecanlı ebeveynler için güzel bir seçim olacaktır.

Çatılı Montessori Yatak Modelleri

Montessori yatakların pek çoğunda çatı detayı mevcuttur. Çatılı çocuk yatağı modellerinde çocuk yatağı, özellikle çocukların çok ilgisini çekmekte ve yataklar, yatak işlevlerinin yanında çocuklar için bir de oyun alanı olma özelliği kazanmaktadırlar.

Çatılı bebek yatağı modelleri böylesine rağbet görünce, çatılı modeller de kendi arasında epeyce ayrılarak farklılık gösterdi. İskelet şeklinde çatıya sahip olan modeller, bu grubun en sadesini oluşturuyor ve özellikle montessori bebek odaları için tercih ediliyor. Yatağın altına dolap ekleyerek katlı ve çatılı bir yatak modeli ortaya koyan tasarımların ise en gösterişli modellerden olduğunu söyleyebiliriz.

Çatılı yatak deyince akla sadece yatağın üstünde bulunan yapılar gelmesin. Çatılı yatak modelleri içerisinde çatıyı yatak başlığı olarak görebileceğiniz gibi, yatağın geniş kısmına monte edilmiş, bir duvar süsü olarak da görebilirsiniz. Bu modellerde, çatı detayı modelleri tıpkı çocukların hayal gücü gibi oldukça zengin. Çatılı modellere aynı zamanda montessori ev yatak ya da montessori çadır da denmektedir.

Yatağın tamamında çatı istemeyenler için yarım çatılı montessori yatak modelleri de mevcuttur. Bu modellerde yatağın sadece baş kısmını kapatan küçük bir çatı bulunuyor. Montessori genç odaları modellerinde yarım çatılı modeller daha çok tercih ediliyor. Montessori çatısız yatak modelleri de elbette mevcuttur ancak çatılı olan modellerin diğerlerine göre çocukları çok daha mutlu ettiğini söylemeden geçmeyelim.

Montessori Ranza Modelleri

Yaşları birbirine yakın iki çocuğunuz varsa aynı odaları kullanmalarının yanında bir de ranza kullanmanız yerden epeyca tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, ranza kullananlar da kabul edecektir ki ranzalar gerçekten son derece eğlenceli olabilmektedir. Kaydıraklı montessori yatak modelleri içerisinde yer alan ranzaları gören her çocuk bunun hayalini kuracak.

Montessori ranza yatak modellerinde de, Montessori felsefesinden vazgeçilmeden hem güvenli hem de çocukların kendilerinin rahatça kullanabilecekleri parçalar mevcut. Üstelik eğlenceli tasarımlarıyla alt üst kavgası olmadan çocuklarınızın rahatını sağlayacaktır.

Montessori Yavrulu Yatak Modelleri

Montessori yavrulu karyola; yatağın altında, aynı yatak boyutunda genişçe bir çekmece bulunan, özel ve son derece kullanışlı bir modeldir. Bu çekmeceyi ister içine bir döşek koyarak diğer çocuğunuz ya da misafirleriniz için yatak olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz de çekmece olarak kullanıp odanızda büyükçe bir yer açabilirsiniz.

İkili Montessori Yatak Modelleri

Tıpkı ranzalar gibi iki çocuk için tasarlanan ancak yatakların ranzagibi üst üste değil yan yana ya da çarpraz şekilde bir arada kullanıldıkları montessori çocuk yatağı modellerine montessori ikiz yatak denir.

Ranzadan ziyade daha geniş bir alana ihtiyaç duyar ancak aynı yaşlardaki çocukları aynı odada yatırmak için ideal çözümlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Odanızın ölçülerine göre özel yapım da tercih edebilirsiniz.

Montessori Yatak Ölçüleri

Alacağınız montessori ahşap yatak, ilk olarak hangi yaş grubunda kullanılacaksa ona uygun olmalı. Çocuğunuz için alıyorsanız uzayacağını göz önünde bulundurmalısınız. 120x200 montessori yatak modelleri, çocuğunuzu hem çocukluk hem de gençlik döneminde rahatlıkla ağırlayacaktır.

Bebekler ve daha küçük çocuklar için 90x190 montessori yatak modeli daha uygun olmaktadır. Daha orta bir seçenek arayanlar için 100x200 montessori yatak ölçüsü de mevcuttur.

Odanızın ölçüsü de yatağın modelini belirlemenizde önemli bir unsur olacaktır. Örneğin küçük odalar için büyük, dolaplı, çekmeceli montessori yatak yerine, 90x190 montessori karyola daha az yer kaplayan modeller tercih edebilirsiniz. Geniş bir çeşitliliğe sahip montessori çocuk yatak modelleri arasından siz de odanıza uygun olanı bulabilirsiniz. Ancak daha özel ölçülerde yatak talep ederseniz de bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Örneğin çocuğunuz için daha büyük bir yatak isterseniz montessori çift kişilik yatak da bir seçenek olabilir.

Montessori Yatak Fiyatları

Geniş ürün çeşitliliğine sahip montessori yatak modellerinde, fiyatlandırmalar da geniş bir aralıkta yer alıyor. Bu geniş fiyat aralığının sebebi de aslında kaliteden ziyade yatakların kendi içerisinde çok fazla farklılık göstermesi.

Montessori çocuk odaları içerisinde yer alan katlı, kaydıraklı modeller elbette fiyatlandırma konusunda öne geçiyor. Sedirli montessori yatak da işlevselliği sebebiyle fiyatı artanlardan biri. Montessori gardrop modelleri arasından seçim yapmanız durumunda fiyat daha da artıyor.

En ucuz montessori yatak modelleri ise çatısız ya da iskelet çatıya sahip olanlar. Ancak ucuzluğu sizi şüpheye düşürmesin, Evgör Mobilya olarak bebeklerinizin ve çocuklarınızın mobilyalarında her zamankinden daha titiz, her zamankinden daha dikkatliyiz. En kaliteli ahşaplardan üretip, en sağlıklı boyalarla boyadığımız montessori bebek karyola modellerimize sonuna kadar güveniyoruz!

devamını oku...
kapat...
Montessori Yatak
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.