sadsad x
asdasd

TV Ünitesi Modelleri

Artık devir değişti ve o çocukluğumuzda kalan tüplü televizyonlar artık yok. Artık devir değişik özelliklere sahip ve değişik boyutlara sahip LED televizyonlar var. Bu eğilimle birlikte artık bu televizyonlara uygun TV Üniteleri geliştirildi. TV üniteleri yalnızca televizyonumuzu koymak için değil biblolarımızı, resimlerimizi, kitaplarımızı ve önemli eşyalarımızı koyduğumuz yer haline geldi. Yani yalnızca televizyon ünitesi değil, yaşam ünitesi haline değildi. TV üniteleri seçimi de aynı koltuk takımı ve salon takımları gibi evin güzel gösteren ve seçim yapılırken çok dikkatli olunması gereken mobilyalardan birisidir. TV üniteleri alınırken sağlam, kullanışlı ve teknolojiye en uygun olanı tercih edilmelidir. Çünkü bunlar televizyon ünitesi olduğu kadar diğer teknolojik aletlerin yerleştirildiği ve kullanıldığı yerlerdir. Evgör Mobilya TV üniteri açısında oldukça kaliteli ve teknolojiye uygun seçeneklere sahip. Sonuçta evin olmazsa olmazı haline gelen televizyonlar için bir televizyon ünitesi gerekiyor ve uygun ve yakışanı seçilmelidir.

Evlerimizdeki yaşam alanlarımızda bize pek çok şey eşlik eder. Koltuklar, perdeler, kitaplıklar ve dahası, pek çok kişinin evinde, en çok kullanılan odada vazgeçilmez nesnelerdendir. Tüm bunların yanında bir de televizyondan bahsetmeden olmaz. İcat edildiği zamandan beri evlerin gözbebeği olan televizyonlar; bir ev için o kadar önemlidir ki çoğu evde koltukların oturma düzeni, mobilyaların konumu televizyona göre ayarlanmaktadır. Bu yüzden televizyon üniteleri, televizyonlar icat edildiğinden beri son derece önem arzetmektedir. Ancak zamanla bu masalar çok daha işlevsel hale dönüşmüştür.

Bazen bir film keyfinde, bazen ailecek haberleri takip ederken, bazen de o çok heyecanlı dizinin son bölümünü son anda yakalamışken size eşlik eden televizyonlarınız dekorasyonunuzda hak ettiği değeri görüyor mu?

Televizyonunuzu dekorasyonunuza en iyi şekilde entegre edecek televizyon ünitesi modelleri için Evgör Mobilya en doğru adres! Üstelik sadece dekoratif bir parça olarak değil bir depolama mobilyası olarak da kullanabileceğiniz üniteler hem sportif hem de avangarde modeller ile sizleri bekliyor.

Televizyon Ünitesi Nedir?

Televizyon ünitesi, televizyonlar için üretilmiş son derece işlevsel ürünlerdir. Farklı modellerdeki televizyon masaları, hem TV sehpası olarak kullanılabilirken aynı zamanda konsol, vitrin ya da raf olarak kullanılabilmektedir. Bu sebeple dekorasyonun önemli bir parçası haline gelen TV ünitesi modelleri ile aynı zamanda televizyonun ortaya çıkardığı kablo kirliliğini ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.

Televizyon Sehpası Nedir?

Televizyon sehpası da aslında televizyon ünitelerinin bir çeşididir. Sadece alt modülü bulunan, üst kısmın bulunmadığı televizyon ünitelerinin TV sehpaları olarak adlandırıldığını söyleyebiliriz. Genelde duvara montelenmesi tercih edilmeyen televizyonlar için tercih edilen bu sehpalar, üst modüle sahip TV ünitelerine göre daha sade olsalar da çekmeceleri ve rafları ile dekorasyonda yine toparlayıcı ve işlevsel bir rol oynamaktadırlar.

TV Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

TV ünitesi, yaşam alanınız içerisinde yer vereceğiniz belki en işlevsel dekorasyon ürünlerinden biridir. Bu sebeple doğru tercih yapmak için üniteyi kullanacağınız odanın tarzını ve kullanılan renkleri; televizyonunuzun, odanızın ve diğer mobilyalarınızın boyutunu; TV ünitesinden beklentilerinizi ve en önemlisi kişisel zevklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Aynı zamanda isteklerinizi, zevklerinizi de göz önünde bulundurmak gerekir.

Odanızın Tarzına Göre TV Ünitesi Seçimi

TV ünitesi modelleri arasından odanız için uygun olanı bulurken ilk olarak odanızı dökşediğiniz tarz önemlidir. Odanızda modern dokunuşlar hakimse modern TV ünitesi modellerine göz atabilirsiniz. Kullanılan farklı materyaller, özel tasarımlarla zamana ayak uyduran şık TV üniteleri için Evgör Mobilya doğru adres olacaktır.

Yaşam alanınızda klasik parçalara yer vermeyi seven, gösterişli bir dekorasyondan hoşlanan biriyseniz avangarde TV ünitesi modelleri sizin de tercihiniz olabilir. Çok daha fazla detay barındıran avangarde TV üniteleri yaşam alanınıza son derece gösterişli bir hava katacak. Lüks TV ünitesi de diyebileceğimiz bu modeller, eski zamanların karşı konulamaz bir gölgesi olarak evinizi renklendirmek için hazır. Gold detaylar, avangarde tarzdaki dekorasyonlar için sevilen detaylardandır. Bu yüzden gold TV ünitesi, avangarde modeller içerisinde son derece geniş yer tutar. Öte yandan mermer TV ünitesi modelleri de ağır görünüşü ve şıklığıyla avangarde tarzda döşediğiniz odanızda uyumlu bir parça olacaktır.

Odanızın Rengine Göre TV Ünitesi Seçimi

Açık renklerde bir oda dekorasyonunuz varsa TV ünitenizi de buna uygun olarak açık renklerde seçmeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin krem TV ünitesi ya da beyaz TV ünitesi açık renk dekorasyonunuzu tamamlamak için iyi bir tercih olabilir. Parlak renklerden hoşlanıyorsanız lake TV ünitesi modellerine de göz atabilirsiniz.

Dekorasyonda zıt renkleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız açık renklerdeki dekorasyonunuzla kontrast oluşturacak koyu renklerde TV ünitelerine de göz atabilirsiniz. Koyu renkler arasından tercih edebileceğiniz siyah TV ünitesi ve gri TV ünitesi modelleri hem açık renk odalardaki kontrast için hem de koyu renk odalardaki uyum için doğru bir tercih olacaktır.

Siyah, beyaz gibi klasik renklerden ziyade daha renkli TV ünitesi seçmeyi düşünenler için de pek çok model mevcut. Tüm renklerle uyum sağlayan ahşap TV ünitesi modelleri ise hem açık renkli odalar için hem koyu renkli odalar için hem de rengarenk döşenen odalar için oldukça uygun bir seçim olacaktır. Ağaç TV ünitesi modelleri arasından sağlamlığı ve dayanıklılığıyla öne çıkan ceviz TV ünitesi, asil duruşuyla da gözbebeğiniz olacak.

Televizyonunuzun Boyutuna Göre TV Ünitesi Seçimi

Doğru TV ünitesi seçimi için oda boyutu kadar televizyonun boyutu da önemli bir ayrıntıdır. Büyük televizyon için daha büyük TV ünitesi, küçük boyuttaki televizyonlar için küçük TV ünitesi tercih etmelisiniz. Uyumsuz boyuttaki üniteler ile televizyonlar dekoratif anlamda hoş durmayacağı gibi aynı zamanda izlerken gözünüzü yoracaktır.

Televizyonlarda boyutlar genelde her marka için standart olmaktadır. Örneğin 55 inç bir televizyon 152 cm'e denk gelmektedir. Bu sebeple 180 cm TV ünitesi, yanlardaki boşluk da düşünüldüğü zaman doğru bir tercih olacaktır. 50 inç televizyonunuz için 150 cm TV ünitesi, 37 inç televizyonunuz için ise 120 cm TV ünitesi tercih edebilirsiniz.

Beklentilerinize Göre TV Ünitesi Seçimi

Televizyon ünitesi deyip geçmemek lazım, evinizin en çok kullandığınız yerinde size eşlik edecek önemli bir mobilyadır TV ünitesi. Bu sebeple bir koltukla ilgili nasıl beklentilerimiz varsa ünitelerle ilgili de bu tip beklentilermiz olması son derece doğaldır.

Salonunuza uygun bir salon televizyon ünitesi, sizin için sadece bir TV masası olabilir. Televizyonunun yerini belli eden, kablo kirliliğini gizleyen, sade ve sağlam bir TV sehpası sizin için yeterli olacaktır. Ancak TV ünitesi sizin için biraz da depolama alanıysa o zaman tercihlerinizi daha farklı yapmalısınız.

Depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız çekmeceli TV ünitesi modellerine göz atmalısınız. Çekmeceler, dağınıklığı toparlama ve düzen sağlama anlamında size epey kolaylık sağlayacaktır. Yine depolama düşünürseniz dolaplı TV ünitesi modellerine de göz atmayı unutmayın. Bir türlü yer bulamadığınız küçük eşyalarınız için tv ünitesinin dolapları kadar uygun bir yer olamaz.

Çekmece ya da dolap gibi kapalı alanlardan ziyade açık depolama ya da sergi alanına ihtiyaç duyuyorsanız raflı TV ünitesi modelleri sizler için biçilmiş kaftan olacaktır. Dekoratif objeleriniz, kitaplarınız ve dahası için kullanabileceğiniz raflı modeller son derece işlevsel bir seçim olacaktır.

Dekoasyonunuzda dekoratif objeleri sergilemeyi seviyor ancak klasik bir vitrinden ziyade daha modern ve işlevsel bir çözüm arıyorsanız vitrinli TV ünitesi modelleri odanız için doğru seçim olacaktır. Böylece televizyonunuz için özel bir alan yaratırken aynı zamanda dekoratif objeleriniz için de özel bir sergi alanı yaratmış olacaksınız.

Kitapları sadece bilgi hazinesi olarak değil aynı zamanda çekmecelerde kalmaması gereken dekoratif bir obje olarak görüyorsanız kitaplıklı TV ünitesi modellerine göz atmanızı öneririz. Kitaplarınız hem daha derli toplu duracak hem de yaşam alanınızda bir kitaplık için yer açma mecburiyetinden kurtulacaksınız.

Bir taşla iki kuş vurmayı ve işlevselliği sevenlerdenseniz, hem TV konsolu hem de sehpa olarak kullanabileceğiniz sehpalı TV ünitesi modellerini de seveceğinize eminiz.

Odanıza Göre TV Ünitesi Seçimi

TV ünitesi seçiminde televizyon boyutu kadar odanın boyutuda önemlidir. Duvar ünitesi için ayırabileceğiniz duvarın kaç cm olduğu elbette tercih edeceğiniz model için önemli bir ayrıntı olacaktır.

Küçük odalar için genelde TV sehpası modelleri tercih edilmektedir. Böylece duvar kısmı boş kalmakta ve odayı daha boş, daha geniş göstermektedir. Ancak TV ünitesinin depolama işlevinden de faydalanmak istiyorsanız sehpalar yerine duvar uzunluğunuza uygun üniteler de tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde küçük odalara duvara monte TV ünitesi modelleri daha kullanışlı bir seçenek olmaktadır.

Küçük bir oda için tercih yapacaksanız aynalı TV ünitesi modellerini tercih edebilirsiniz. Küçük alanlarda ayna kullanımı, ortamdaki derinlik algısını artırarak odayı daha büyük ve ferah gösterir. Aynı zamanda son derece dekoratif bir seçimdir.

Dekoratif TV ünitesi arayışınız, büyük bir oda içinse boyutlat konusunda daha özgür davranabilirsiniz. Gömmeli TV ünitesi tercih edebilir ya da yüksek TV ünitesi ile televizyon keyfinizi de yükseltebilirsiniz. Koltuklarınızın yüksekliğine göre alçak modeller de değerlendirilebilir.

Televizyonu koyacağınız yer büyük ancak köşeye denk gelen, kör noktadaysa köşeli TV ünitesi modelleri tam size göre! Böylece hem alanı değerlendirebilir hem de TV ünitesi dekorasyonu için ihtiyacınız olan alanı yaratabilirsiniz.

Oval TV ünitesi de son zamanlarda popülerleşen modellerden bir diğeri. Yumuşak hatları ile çocuklar için de güvenli olan bu modeller tek bir duvar için son derece uygun olacaktır. Alçak ya da yüksek TV sehpası modelleri arasında görebileceğiniz oval modeller son derece modern bir görüntüye sahip.

TV Ünitesi Fiyatları

Evlerimizin olmazsa olmazı olan tv üniteleri alınmadan belirlediğimiz ve hayallerimizi süsleyen model için bir bütçe belirlemeliyiz. Çünkü gerçekten TV ünitesi fiyatları incelendiğinde bu işin üst sınırı yok. Eğer düşük bütçeye sahipsek ucuz TV ünitesi fiyatları arasından seçimimizi yapmalıyız. Ne olursa olsun mutlu yuvamıza alacağımız TV ünitesini alırken uzun vadeli planlar yapmalıyız. Sonuçta kimsenin sokağa atacak parası yok. TV ünitesi fiyatları, ünitenin modeline ve hangi malzemeden yapıldığına göre değişiklik gösteriyor. Evgör mobilya, birçok ev mobilyasında olduğu gibi TV ünitesi fiyatları konusunda da oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

TV sehpası fiyatları, tıpkı diğer mobilyalarda olduğu gibi geniş bir aralığa sahiptir. Evgör Mobilya olarak kalitemizden taviz vermeden hem ucuz fiyatlara hem de daha yüksek fiyatlara yer vererek tüm evlere uygun TV üniteleri tasarlamayı amaçladık.

Özel tasarım TV ünitesi modelleri arasında kullanılan materyaller fiyat farklılığının en önemli sebebidir. Kullanılan ahşabın kalitesi, yer verilen detaylar ve elbette büyüklük, fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

2024 TV Ünitesi Modelleri

Her yılla beraber değişen mobilya sektörüne altın harflerle adını yazdıran Evgör Mobilya, sizin de evlerinizi yaşam ünitesi modelleri ile güzelleştiriyor. Senenin modasına uygun, zamansız çizgilere sahip tasarım TV ünitesi modelleri arasından zevkinize uygun bir adet bulacağınıza eminiz. Şık ve modern tasarımları ile görenleri kendisine hayran bırakan modern TV ünitesi tasarımları 2 yıl garantilidir.

devamını oku...
kapat...
TV Üniteleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.