sadsad x
asdasd

Modern Salon Tasarımlarını Tamamlayacak Dekoratif Ürünler

EKLENME TARİHİ: 25 Nisan 2022

Salonlar, evlerin en çok kullanılan mekanlarından biridir. Evin aynası konumdadırlar ve ev sakinlerinin sıkça vakit geçirdikleri odalar olmalarının yanında eve gelen konukların kullanımına da açık alanlardır. Bu nedenle salonların dekorasyonu titizlikle yapılır. Evimizin tüm odalarında yaptığımız gibi salonu dekore ederken de kendi zevk ve stilimizi yansıtmasını esas alırız. Dolayısıyla salon dekorasyonunda öncelikli karar hangi tarzın mekâna hâkim olacağı ile ilgilidir. Tasarımınızın modern ya da klasik stile uygun biçimde olması fark etmeksizin dekoratif ürünleri kullanmanız dekorasyonunuzun tamamlanmasını sağlar. Bu dekorasyon ürünleri, klasik ya da modern tarz seçiminize göre farklılık gösterir. Modern bir salon tasarımı yapmak istiyorsanız stilinize uyum sağlayacak bazı dekoratif ürünleri seçmeniz gerekir. Bunun için modern salon dekorasyonunda kullanmanız gereken ürünler ve bu dekoratif parçaların tasarımda nasıl yer alması gerektiği üzerine bilgi sahibi olmanız doğru bir tasarıma imza atmanızın anahtarıdır.

 modern salon

Modern Salonlarınız İçin Dekoratif Duvar Ürünleri

Modern salonlar yaratmak için bu stilin özelliklerine hâkim olarak mobilyalarını seçmeniz önemlidir. Mobilya seçiminden sonraki aşama ise dekoratif ürünlerle tasarımınızı zenginleştirmektir. Bunun için çağdaş stile uygun duvar ürünleri ile işe başlayabilirsiniz. Dekoratif duvar ürünleri seçtiğiniz halı ile perdeler ve diğer büyük mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Bu ürünlerin başında ise duvar üniteleri ve duvar rafları gelmektedir. Duvar üniteleri artık geçmişte kalan ama klasik tarz dekorasyonu hala sevenlerin kullandığı salon vitrinlerinin işlevini görmekle kalmaz, ayrıca birer televizyon sehpası, kitaplık ve depolama alanı bulunan dolapların da görevini üstlenir. Bu ergonomik ürünler az yer kapladıkları için de modern tasarımlarda sıkça yer alır. Duvar rafları ise yerden tasarruf etmenizi ve ortamın daha geniş gözükmesini sağlayan ürünlerdir. Bu raflara yerleştireceğiniz biblolar ve mumlarla ortamı çok daha estetik bir görünüme kavuşturmanız mümkündür.

Dekoratif duvar ürünleri; çerçeveler, tablolar ve duvar saatlerini de kapsar. Daha zarif bir dekorasyona imza atmak ve salonlarınızı güzelleştirerek modern tarza yaklaştırmak için bu dekoratif duvar ürünlerinden de faydalanabilirsiniz. 

 modern salon dekoratif ürünler

Salonlarınızın Daha Ferah Gözükmesini Sağlayan Ürünler

Modern dekorasyonun temeli sadeliğe ve uyuma dayanır. Sade bir salon tasarımı yapmak için ise az eşyaya ve bolca boş alana ihtiyacınız vardır. Bu da salonunuzun daha geniş ve ferah gözükmesi sonucuna doğrudan ulaşmanız anlamına gelir. Bir mekânı olduğundan daha geniş göstermenin ve mekâna girenlerde ferahlık hissi yaratmanın yolu açık renk kullanımı ve aynalardan geçer. Ayrıca aydınlatma ürünleri ve bitkiler de mekanları daha iç açıcı kılar. Modern stil bir salon tasarımında ayna kullanımı alana derinlik katar. Lambalar ise hem estetik hem de aydınlık bir hava yaratılmasına olanak verir. Doğal bir esintinin dekorasyonunuza yansıması için modern dekorasyonda sıklıkla yer bulan salon bitkilerinin kullanılmasını tavsiye ederiz.

 modern salon ürünler

Modern Salonların Tamamlayıcı Mobilya Parçaları

Sadeliğin ön planda olduğu, rahat ve geniş bir salona imza atmanızı sağlayan modern dekorasyon stilinizi kitaplıklar ve sehpalar ile tamamlayabilirsiniz. Son yıllarda modern tarz salonlardan eksik edilmeyen kitaplık çeşitleri, farklı geometrik şekilleri ile sıra dışı modeller arasından seçilmekte. Kitaplıklar bulundukları mekânın havasını tamamen değiştirirken salonlarda alan yaratmanın da en estetik yollarından biri. Tasarımı bütünleyen kitaplıkların en iyi özellikleri ise ergonomik olmaları. Kitaplar dışında biblo, lamba ve saksı bitkileri gibi tüm küçük aksesuarları da sergilemenizi sağlayan bu ürünleri seçerken mobilyalarınızla ahenk içinde olmalarına özen göstermelisiniz.

Sehpalar ise bir salonda olmazsa olmaz ürünlerdir. Orta sehpa, yan sehpa ve zigon sehpa gibi çeşitleri bulunan bu dekoratif ve işlevsel parçalar salonunuzda konuklarınızı ağırlamanıza ve konforlu bir ortam oluşturmanıza yardımcı olurlar. Sehpa ve kitaplıklar gibi tamamlayıcı ev dekorasyon ürünleri ile hem ihtiyaçlarınızı karşılamış hem de modern stilinizi salonlarınızda ön plana çıkarmış olursunuz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.