sadsad x
asdasd

Son Dönemin Parlayan Yıldızı: Avangarde Mobilyalar

EKLENME TARİHİ: 28 Nisan 2022

Özellikle son yıllarda dünya çapında trend olan avangarde akımından mobilya sektörü de nasibini almış durumda. Çağının ötesinde yenilikçi tasarımların ortaya konması anlamına gelen avangarde sözcüğü, sanatın ve mimarinin birçok dalının yanında mobilya dizaynlarında da karşılık buluyor. Mobilyada avangarde tasarımlar, daha çok klasik stili yansıtan ürünlerin yeni bir anlayış ile dizayn edilmesi şeklinde yorumlanıyor. Zira avangarde mobilyalar, klasik mobilyalardan farklı olarak modern ve minimalist çizgiler de taşıyor. Ama klasiğin görkemi avangarde mobilyaların da vazgeçilmez niteliği olarak kalıyor.

Klasik mobilyalardan daha lüks bir görünüm ve daha ergonomik bir kullanım sunması amaçlanan avangarde mobilyalar, modellerine göre değişecek biçimde gold ve parlak detaylara sahip olabiliyor. Avangarde mobilyalarda en çok kullanılan rengin beyaz olduğu ise yanılgı. Gri, bej, krem ve sarı tonları gibi açık renler ile lacivert de avangarde stilde sıkça yer buluyor.

En belirgin özelliği klasik stilin yenilikçi bir dizaynla yorumlanması olan avangarde tarz, mobilyaları ve aksesuarları bazı tasarımlarda klasiğe oldukça yaklaştırırken bazı modellerde ise modern stile kaydırabiliyor. Bu doğrultuda avangarde stile uygun şekilde dizayn edilmiş koltuk takımı ve avangarde yemek odası gibi büyük mobilyalar ile avangarde TV ünitesi, sandalye ve sehpalar gibi tamamlayıcı mobilyalar Osmanlı esintileri taşıyan modellerden minimal ve sade modellere kadar çeşitleniyor.

 avangardekoltuktakimi1

Avangarde Mobilyaların Özellikleri

Avangarde stilde dizayn edilmiş mobilyaların en belirgin özelliği klasik stilin daha modern bir tarzla harmanlanmış halini yansıtmalarıdır. Klasik mobilyalarda sıklıkla kullanılan altın rengi avangarde stilin de vazgeçilmezleridir. İşlemeli ahşap detaylara avangarde tarzda rastlamak mümkündür. Fakat modern stilin sade havası bu mobilyalarda yoğun olarak hissedilir.

Avangarde mobilyaların bir diğer ayırt edici özelliği göz alıcı ve ihtişamlı bir görünümden ödün vermeden sade ve minimal bir tarz yakalamalarıdır. Yani bu tarz mobilyalarda çarpıcı bir estetik ile karşılaşırsınız. Ama bu görkemli görüntü klasik mobilyalar kadar ayrıntılı değildir. Dolayısıyla avangarde mobilyalar ilk bakışta klasik stilin bir devamı gibi algılansa da desen ve detayları modern tarzı çağrıştırır. Desen ve renklerde aşırıya kaçılmayan avangarde stilde düz renk kumaşlara da yer verilir. Minimal desenler ile çizgilerin kullanıldığı modellerde ise belirgin bir netlik vardır ve görüntü göz yoracak biçimde karışık değildir. Bu yönüyle avangarde mobilyaların klasik stil mobilya tasarımlarından daha sade olduğu söylenebilir.

Zarif desenler ile minimal detaylara yer verilen avangarde mobilyalar, genellikle otantik bir görünüme sahiptirler ama bu hava sadelikle taçlandırılmıştır.

Oturma odası ve salonlarda klasik mobilyalar gibi ağır bir hava yaratmayan avangarde mobilyalar, varaklı ve oymalı modellerinin yanında kapitone kumaşlar ile modern tarza yaklaşan çeşitleri de barındırır.

 avangardekoltuktakimi2

Evgör’ün Avangarde Koltuk Takımı Modelleri

Zarif ama ihtişamlı bir stile sahip olan avangarde mobilyaların en güzel örneklerini Evgör’de bulmanız mümkün. Evgör’ün avangarde koltuk takımları arasında modern stile yaklaşan modellerin yanında klasik tarzın çizgilerini yoğun şekilde taşıyan modeller de bulunuyor. Avangarde modeller olan Tuğra Klasik Koltuk Takımı, Beyzade Klasik Koltuk Takımı, Fetih Klasik Koltuk Takımı ve Vektora Klasik Koltuk Takımı oymalı ve varaklı mobilyaları sevenlere hitap ediyor. Desenli kumaşlardan oluşan avangarde takımlar ise Eskape Klasik Koltuk Takımı, Lazare Ceviz Koltuk Takımı, Palermo Klasik Koltuk Takımı ve Cihangir Klasik Koltuk Takımı modelleri oluyor.

Avangarde stilin modern tarza yaklaştığı Evgör modelleri olan Elegance Lüks Koltuk Takımı, Lavrio Koltuk Takımı ve Diamond Lüks Koltuk Takımı ile salonlarınızda yenilikçi bir hava yaratabilirsiniz. Klasik tarzın modern çizgiler ile tam olarak harmanlandığı İstanbul Lüks Koltuk Takımı, Mazona Art Deco Koltuk Takımı ve Nantes Lüks Koltuk Takımı modellerine Evgör avantajları ile sahip olabilirsiniz.


Evlilik hazırlığındaysanız bir önceki Düğün Paketleri İçerisinde Neler Bulunur? başlıklı blog yazımızı da mutlaka okuyun.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.