sadsad x
asdasd

Yemek Odanızı Tamamlayacak En Şık Ürünler

EKLENME TARİHİ: 20 Mayıs 2022

Özenle döşediğiniz yemek odalarınızda daha estetik bir hava yaratmak ve çarpıcı bir görünüm ortaya çıkmasını sağlamak için mobilyalarınıza eşlik edecek bazı dekoratif ürünleri kullanabilirsiniz. Yemek odası takımlarınız ne kadar şık ne kadar gösterişli olsa da tamamlayıcı ürünlere ihtiyaç vardır. Yemek odalarınızda aynalar ve konsollar ile dresuarlar başta olmak üzere aydınlatmalar, saatler, raflar, çerçeveler ve tablolar gibi duvar aksesuarlarının yanında perde ve halılar kullanarak dekorasyonunuzun bütünlüklü bir havaya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 yemekodasiaksesuar1

Dresuar ve Konsollar

Evlerimizin tüm alanlarında depolama görevi gören ve ortama şıklık katan mobilya parçalarına gereksinim duyarız. Özellikle klasik tarz yemek odası takımlarının bir parçası olan vitrinler geçmişte depolama için ideal mobilyalardı. Fakat son dönemlerde vitrinlere pek de rastlanmıyor. Vitrinlerin yerini alan konsollar ve dresuar modelleri hem daha az yer kapladığı hem de daha estetik bir görünüm sunduğu için sıkça tercih ediliyor. Yemek odalarının vazgeçilmez mobilyaları halini alan konsollar depolama alanına sahip ürünler olduğu için çok revaçta. Dresuarlar ise işlevsel ve şık ürünler. Bu iki ürün de yemek odalarınızı kullanışlı ve estetik hale getirecek ve dekorasyonunuzu tamamlayacak.

Aynalar

Bilindiği üzere ayna kullanımı mekânda derinlik yarattır. Derinlik hissi ise alanların daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Yemek odalarının daha aydınlık ve daha büyük durması için özellikle yemek odanız küçükse aynaları kullanmanızı öneririz. Aynaların ebatları ise yine odanızın ölçülerine göre belirlenmelidir. Aynanızın ebatları ne kadar büyükse ortamın o kadar ferah gözükeceğini atlamayın. Ayrıca konsollar ile aynaları bir arada sunan yemek odası takımları içinden seçim yaparsanız çok daha iyi bir sonuç alacağınızı da unutmayın.   

Aydınlatmalar

Yemek odalarınızın havasını değiştirecek ürünlerden biri de aydınlatmalardır. Bu mekanlar için tarzınıza uygun şekilde avizeler, lambaderler, duvara monte aydınlatmalar ve abajurlar kullanabilirsiniz. Ayrıca mekanlara modern bir hava katan tavana ve arka panellere gömülü led ışıklar ile spot aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz. Aydınlatma ürünlerini incelemek ve satın almak için tıklayın.

Duvar Aksesuarları

Aynalar dışında yemek odalarınızda kullanacağınız pek çok duvar aksesuarı bulunmaktadır. Yemek odalarına şıklık katacak bu aksesuarların başında ise fotoğraf ve resim çerçeveleri ile duvar saatleri gelir. Ayrıca dekoratif duvar rafları da son yıllarda yemek odalarında sıkça yer almaktadır. Fakat duvar aksesuarlarını fazla kullanmak odanın daha dar, boğucu ve küçük görünmesine neden olabilir. Bu nedenle bu aksesuarlardan bir ya da ikisini kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.

 yemekodasiaksesuar2

Perde ve Halılar

Halı ve perdeler evlerimizin her odasında kendine yer bulan parçalardır. Halı ve perde seçiminde ise temel olan diğer mobilyalara ve odanın genel tarzına uyumdur. Yemek odalarında perdeleri ve halıları kullanacaksanız mutlaka renklerin ahengini yakalamalı ve stilin pekişmesini sağlayacak ürünler tercih etmelisiniz.

Küçük Dekoratif Ürünler

Yemek odalarında yer alması gereken küçük dekoratif ürünler dekorasyonunuzun tamamlanmasını sağlayan detayları oluşturur. Örneğin masa örtüleri ile Amerikan servis ve runner modelleri yemek odalarında sıklıkla kullanılan minik aksesuarlardır. Sade bir görünüme imza atmak için bahsi geçen aksesuarlar yeterliyken ayrıntılara özen gösteriyor ve küçük detaylarla yemek odanızı çarpıcı bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız çiçek, vazo, gondol, biblo ve şamdan gibi ürünleri de edinebilirsiniz. Burada seçeceğiniz dekoratif ürünlerin seramik, gümüş, bakır, cam, deri, bambu ya da hasır gibi materyallerden elde edilmiş olması ise tamamen sizin tarz, zevk ve isteklerinize kalmış.


Bu blog yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yemek Odası Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.