Blog

Kış Işıltısı Taşıyan Yemek Odası Takımları

09 Şubat 2019

Ev içinde duruşu, estetiği belirleyen yemek odası takımları son moda çizgilerden oluşmaktadır. Mobilya seçiminde de doğru tercihler yapmak salonun havasını değiştirecektir. Yemek odalarının salon takımları ile uyumlu renklerden oluşması gerekmektedir. Evin hangi köşesi olursa olsun en önemli etken sağlam ve dayanıklı olmasıdır.

2019 Yatak Odası Dekorasyonu ve Trendleri

25 Aralık 2018

2019 yılında yatak odası takımından diğer mobilyalara kadar öne çıkan özellik sadelik ve minimal çizgilerle döşenmiş olması. Kremden gri tonuna doğru kayan ve daha modern bir hava veren modelleri ile hem mobilyalarda hem de yatak odası takımlarında sadelik ve şıklık bir arada bulunuyor. Mobilya seçerken özellikle taşınması kolay ve yer değiştirmesi kolay parçalar seçmeniz sizin için büyük avantaj sağladığı gibi aynı zamanda daha az yer kaplayacak biçimde yaşam alanınızı genişletici için size Daha aydınlık bir mekan sunmakta yardım eder.

2019 Mobilya Modelleri ve Trend Renkleri

28 Kasım 2018

Bir evi baştan sona dekore etmenin yolu mobilyalardan geçiyor. Oturma odasından mutfağa, salondan yatak odasına kadar evin her bölümüne özel mobilya modelleri bulunuyor. Her bir model farklı tasarımlar ve renkler ile birlikte istenilen dekorasyonu yapabilme imkanını sunuyor. 2018 yılının yerini 2019' a bırakmaya başladığı bugünlerde eski modeller de yerini yenilerine bırakıyor.
Her yeni yıl kendiyle yenilikler getirir. Bu yıl da mobilyalara yeni dokunuşlar ile tasarlanan modelleri beraberinde getiriyor. 2019 mobilya modelleri eski mobilyalarını yenilemek isteyene de evine ilk kez mobilya alacaklara da hitap ediyor.

Koltuktan ve Halıdan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

15 Ağustos 2018

Eve gittiğimizde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz koltuklarda istemeden de olsa yiyecek ve içecek dökebiliriz ve inatçı lekeler oluşturabiliriz. Koltuklarda ve halılarda görülen yağ lekeleri ise oldukça kötü gözüktüğü için kullanım açısından da hiç hoş gözükmemektedir. Yağ inatçı bir leke olduğu için bu lekeleri olabildiğince kumaşlara zarar vermeden çıkarmak gereklidir. Yağ lekesi çıkmadığızaman gerçek anlamda kötü bir kabus haline gelebilir. Bu nedenle yağ lekesi nasıl çıkar, koltuktan yağ lekesi nasıl çıkar diye düşünmenize gerek kalmaz, bir kere bu yazıyı okuyunca gerekli tüm bilgilere sahip olmuş olacaksınız. Öncelikle bilinmesi gereken yağın döküldüğü koltuğun kumaşının özelliklerini bilmektir. Örneğin derideki bir yağ lekesi ile süet kumaşa dökülen yağ lekesine uygulanacak olan şeyler birbirinden farklıdır. Kumaşın özelliğine göre uygun deterjan kullanılmalı ve kumaş yıpratılmamalıdır.

Koltuktan ve Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

15 Ağustos 2018

Tırnaklarımıza oje süreceksek eğer dikkatli olmak son derece yararlı olacaktır çünkü içerisindeki kimyasal madde yapışkan olduğundan döküldüğü takdirde bulaştığı yerden çıkartmak oldukça güçtür. Bu lekeleri çıkartmak için de doğru yöntemi ve temizleyiciyi bulmak gerekir. Doğru temizleyici ile halı ve koltuklara zarar vermeden lekelerden kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki ojeyi çıkartmak için kullandığınız aseton maddesi, bazen koltuk kumaşlarına bulaşan ojeleri temizlemekte de etkilidir. Fakat açık renkli koltuklarınız var ise kullandığınız aseton ağartıcı bir özellik gösterebilir.

Koltuktan, Halıdan ve Yataktan Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

14 Ağustos 2018

Kan lekesi eşyalarınıza bulaşmış en zorlu lekeler grubu içerisindedir. Bunun nedeni ise içerisinde protein olması ve günlük temizlikte kullanılan leke sökücüler ile temizlik yapılamamasıdır. Kan lekesinin bu kadar zorlu çıktığını bilmeyen kişiler, sıradan deterjanlar ile müdahale etmeye çalışsa da bu pek etkili bir yöntem değildir. Yapılan yanlış müdahaleler ile lekenin halı gibi derin gözenekli alanlarda daha fazla nüfuz etmesine neden olursunuz.Kan lekesi nasıl çıkar diye düşünüyorsanız doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Bu yöntemler arasında en iyi etkiyi gösterecek olan protein parçalayıcı özelliği olan çözeltilerdir. Bu çözeltiler kan lekesi içerisindeli proteini parçalarlar ve lekeyi yok ederler.

Koltuktan, Parkeden ve Halıdan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

09 Ağustos 2018

Romantik yemeklerin vazgeçilmez elemanlarından olan mumlar eridiğinde ve istenmeyen bir yüzeye damladığında zorlu lekelere dönüşebilirler. Koltuklarai parkelere, halılara damladığı zaman çıkması zor olur ve leke bırakabilirler. Mum Lekesi Nasıl Çıkar diye merak ediyorsanız yazımız tam sizlere göre. Mum lekesinin izi birçok yüzeyden kolaylıkla çıkabilir. Yüzeyin pürüzlü ya da pürüzsüz olması gibi birçok faktör ise lekenin çıkarılabilirliğini etkileyen faktörler arasındadır.

Halı ve Koltuktan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

08 Ağustos 2018

Bir ev kadını için evinde büyük bir öneme sahip halısının üzerinde çirkin ve büyük bir mürekkep lekesi görmek oldukça kötü ve can sıkıcı bir durumdur. Yapacak bir şey yok bu leke geçmez diyerek pes etmek ise aslında yapmamanız gereken şey çünkü mürekkep lekesini çıkarmak sandığınız kadar zor değil. Önemli olan ise halının mürekkep lekesinden kurtulmasında zamanı iyi kullanmak ve özendir. Örneğin mürekkebin döküldüğünü gördünüz mürekkep lekesi nasıl çıkar ve kurumadan önce temizlemeye başladıysanız, hiçbir iz kalmadan mürekkepten kurtulmak mümkündür. Mürekkep lekesinin kuruduğunu fark ettiyseniz bile merak etmeyin lekenin üzerinde büyük fark yaratacak derecede kurtulmanızı sağlayacak altın değerindeki tavsiyeler yazımızda.

Ada Mutfak Nedir? Şık Ada Mutfak Örnekleri

29 Haziran 2018

Mutfağını değiştireceklerin merak ettiği Ada Mutfak Nedir? ve en Şık Ada Mutfak Örnekleri
Dekorasyon dünyasında mutfak dekorasyonu ile ilgili pek çok yenilikçi fikir tasarım dünyasına dâhil oluyor. Çok amaçlı üretilen mutfak adaları kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ferah ve geniş kullanım alanları, renkler arasındaki uyum ve beyaz zeminde malzemelerin ön plana çıkarıldığı örnekler anlatılacak. Ada Mutfak yaptırmak isteyenler için detaylı bilgiler yazımızda. Büyük ve geniş alanları dolaplar ile kaplayarak, tezgâh alanı da yaratılan modellere Ada Mutfak Modelleri denir.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

28 Haziran 2018

Dekorasyonu Fikirleri ;Mutfaklar yaşanılan bir evin ruhunu yansıtır her zaman. Mutfak ortaçağdan bu yana her zaman özel bir anlam taşır. Yemek pişmesinin haricinde bir ailenin toplanma alanıdır aynı zamanda. Mutfaklar günümüzde de yemek pişen bir alan olmasının haricinde anlamlar taşır. Sosyalleşme alanı, aile ve arkadaşlarla birlikte vakit geçirilen çok amaçlı kullanılan bir alandır. Bir Mutfak Dekorasyonunda kullanabileceğiniz aksesuar, mobilya ve aydınlatma gibi tercihlerinize yönelik Mutfak Dekorasyonu Fikirleri adeta derya denizdir. Bu fikirler arasında her zevke ve her bütçeye hitap eden Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri ya da geniş alanlar için dekorasyon önerileri bulunmaktadır.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.