Blog

Halı ve Koltuktan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

08 Ağustos 2018

Bir ev kadını için evinde büyük bir öneme sahip halısının üzerinde çirkin ve büyük bir mürekkep lekesi görmek oldukça kötü ve can sıkıcı bir durumdur. Yapacak bir şey yok bu leke geçmez diyerek pes etmek ise aslında yapmamanız gereken şey çünkü mürekkep lekesini çıkarmak sandığınız kadar zor değil. Önemli olan ise halının mürekkep lekesinden kurtulmasında zamanı iyi kullanmak ve özendir. Örneğin mürekkebin döküldüğünü gördünüz mürekkep lekesi nasıl çıkar ve kurumadan önce temizlemeye başladıysanız, hiçbir iz kalmadan mürekkepten kurtulmak mümkündür. Mürekkep lekesinin kuruduğunu fark ettiyseniz bile merak etmeyin lekenin üzerinde büyük fark yaratacak derecede kurtulmanızı sağlayacak altın değerindeki tavsiyeler yazımızda.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri

30 Haziran 2018

Balkonlar bizim ülkemizde çoğunlukla fazla eşyanın depolandığı ya da kombinin mutfak içerisinde kapladığı alanı küçültmek için konulan yer olarak kullanılıyor.Balkonlarda evin bir parçasıdır ve güzel havalarda ya da yağmurlu günlerde oralarda vakit geçirebiliriz fikriyle Balkon Dekorasyonu hız kazanmaya başlamıştır.Balkon dekorasyonu denildiğinde ise çoğumuzun aklına annelerimizin balkonda yetiştirdiği çeşitli çiçekler ve eskimiş beyaz plastik sandalyeler geliyor.Küçük balkonlar dekore edilemez algısı oluşsa da bunu yıkacak pek çok örnek bulunmaktadır.

Ada Mutfak Nedir? Şık Ada Mutfak Örnekleri

29 Haziran 2018

Mutfağını değiştireceklerin merak ettiği Ada Mutfak Nedir? ve en Şık Ada Mutfak Örnekleri
Dekorasyon dünyasında mutfak dekorasyonu ile ilgili pek çok yenilikçi fikir tasarım dünyasına dâhil oluyor. Çok amaçlı üretilen mutfak adaları kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ferah ve geniş kullanım alanları, renkler arasındaki uyum ve beyaz zeminde malzemelerin ön plana çıkarıldığı örnekler anlatılacak. Ada Mutfak yaptırmak isteyenler için detaylı bilgiler yazımızda. Büyük ve geniş alanları dolaplar ile kaplayarak, tezgâh alanı da yaratılan modellere Ada Mutfak Modelleri denir.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

28 Haziran 2018

Dekorasyonu Fikirleri ;Mutfaklar yaşanılan bir evin ruhunu yansıtır her zaman. Mutfak ortaçağdan bu yana her zaman özel bir anlam taşır. Yemek pişmesinin haricinde bir ailenin toplanma alanıdır aynı zamanda. Mutfaklar günümüzde de yemek pişen bir alan olmasının haricinde anlamlar taşır. Sosyalleşme alanı, aile ve arkadaşlarla birlikte vakit geçirilen çok amaçlı kullanılan bir alandır. Bir Mutfak Dekorasyonunda kullanabileceğiniz aksesuar, mobilya ve aydınlatma gibi tercihlerinize yönelik Mutfak Dekorasyonu Fikirleri adeta derya denizdir. Bu fikirler arasında her zevke ve her bütçeye hitap eden Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri ya da geniş alanlar için dekorasyon önerileri bulunmaktadır.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

25 Haziran 2018

İlham verici fikirler ve özgün dokunuşlarınızla Eğlenceli ve Rahat Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri ile çocuk odasını sihirli bir alana dönüştürebilirsiniz. 
Bebek odalarından, genç odasına kadar Çocuk Odası için heyecan verici pekçok fikir bulunmaktadır. Çocuk Odası Dekorasyonunda istediğiniz her türlü fikri uygulayabilir, eğlenceli tasarımlara imza atabilirsiniz çünkü çocuk odaları hayal gücünün en geniş olduğu dekorasyon alanlarıdır. Çocuğunuzun oyun oynadığı, zamanının çoğunu geçirdiği yeri hem güvenli hem oldukça eğlenceli bir hale dönüştürmek için çocuğunuzu iyi tanımanız gerekir. Nelerden hoşlandığını öğrendikten sonra onun hoşlandığı şeyleri mobilyadan, aksesuara, aydınlatmaya, duvar kağıdına kadar her türlü malzemeye yansıtabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

25 Haziran 2018

Şık ve Kullanışlı Banyo Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler
Mükemmel banyo tanımı oldukça açık uçlu bir konu aslında, her zevk birbirinden farklı olduğu için tasarımlarda farklı olacaktır haliyle. Yeni bsnyo tasarlarken kafanız karışabilir ama öncelikle alanı iyi tanımalı ve Banyo Dekorasyonu ona göre yapmalısınız. Şık bir banyonuz olsa bile kullanışı olmayan bir banyoyu kim ister ki. Ne istediğinize karar verin, banyo sizin huzur bulabildiğiniz bir alan mı olmalı yoksa yaratıcılığınızın arttığı bir kaçış alanı mı?

Avangart Mobilya Nedir

23 Haziran 2018

Fransızca bir terim olan Avangart ( Avangarde) aslında askeri bir terim. Tam manası,öncü birlik anlamına geliyor dekorasyonda ise sıra dışı ve alışılmadık, hatta göze tuhaf gelen, kabul görmüş standart normların dışına çıkıp farklı, sıra dışı ve standartları değiştirmeyi amaç edinmiş bir tarzdır. Son yıllarda modanın değişen akımları içerisinde Avangart Tarz kavramını sıklıkla duymaya başladık. Peki, Avangart Tarz Nedir? gelin birlikte bakalım.. 

Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır

22 Haziran 2018

Kadınların en çok muzdarip olduğu, şık olmasına rağmen temizlik konusunda sıkıntı yaşadıkları bir konu ile ilgili yazımız. Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?  Çok rahat olmasına rağmen hassas bir mekanizması olduğu için Nelere Dikkat Etmeli? 
Günümüz ev dekorasyonunda oldukça kullanışlı bir yere sahip olan Stor Perde kumaşı, çoğunlukla %100 polyesterden üretilmektedir. Bazı ürünlerde ise bu oran pamuk ve keten karışımı olarak uygulanabilir. Kumaşa uygulanan apre kaplama stor perdenin daha sert kalmasını sağlar. Üzerinde kullanılan aprenin kalitesine bağlı olarak Perde Temizliği 3-5 yıl gerekmez. Fakat Stor Perde Temizliği bir yerden sonra gerekli olur. 

Koltuk Temizliği & Bakımı

20 Haziran 2018

Koltuk Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?
Evimiz bizim için değerlidir, evimizdeki her bir eşyaya fazlasıyla önem veririz. Evimizin en önemli eşyalarından olan koltuk takımlarımız ise sık kullanıldığı için zaman içerisinde en çok kirlenen yerlerden birisidir. Gün içerisinde çok sık kullanılması, kullanım anındaki dikkatsizlikler, üzerine dökülen yiyecek ve içecekler, çocukların boyaması gibi pek çok sebepten dolayı kirlenir. Koltuklarını temizlemesine rağmen kirli görünümden bir türlü kurtulamayanlar için, koltuk takımı temizliğinde bilinmesi gereken detaylar yazımızda.

Bayramda Evinizi Yenileyin

08 Haziran 2018

Mobilya seçerken zevkinize ve bütçenize en uygun tasarımı bulmanız artık zor değil. Sizde bu bayram misafirlerinizi birbirinden şık yeni mobilya takımlarında ağırlayabilir ve evinize taze bir yaz havası katabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.